Качествени ли са щеките и другите пръчки от Англия или митовете царуват?

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Качествени ли са щеките и другите пръчки от Англия или митовете царуват?

Мнение от chirusa_bg »

Колегата, най-вероятно ,говори за Мавър (Ивайло Христов) или Колмик (Чичо Веско). Аква спорт са пълен ташак и потъват стремглаво, въпреки или тъкмо поради хитрините на Лоди. Не случайно нямат нито една продадена платформа или щека от години...

Количките са много готини, но не стават за мен. Ходя по такива шубраци и чукари, че няма как.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
horsta88
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 3:09 pm

Re: Качествени ли са щеките и другите пръчки от Англия или митовете царуват?

Мнение от horsta88 »

Говорих и с двамата лично.Сега първо за Ивайло,предложението му беше за някакъв модел на Мавър от 1600лв гола щека,топ кит по 300 . После ходих на място да гледам за ролер и Бино шаранджията ми показа Daiwa Matchwinner C1 за 1200лв.Тя е английска версия,има къпинг,калъф,с къси китове и там струва 900лв,тук доста по солено.Преди два дни говорих с човекът от Пловдив,представителят на Колмик.Най евтиният модел при тях е около 1200лв (Colmic Carpa)гола без нищо,китове от 200лв нагоре на бройка.Вариантът за нова отпада.Втора ръка ако са здрави са основно стари модели и не съм сигурен за частите.Има една група във ФБ за мачови такъми втора ръка,там наистина изпада добри предложения и се замислям.
За Аква Спорт Н нещо си в сериозна грешка.Отвориха най големият и добре зареден магазин в София,който е заедно със складът им и е техен,не под наем.Не продават платформи и щеки от години,просто не ги зареждат и нямат интерес към този пазар.Насочени са към шаранджийски,плувкарски и адско разнообразие от воблери,блесни и спининг въдици.Официален и ексклузивен представител са на доста световни марки,ти знаеш кой точно и най вече понамалиха цените и правят по добри отстъпки сега.Години им говорих че хората си отвориха очите и масово пазаруват онлайн,както и аз самият.А за Лоди,толкова му е писнало и не му се занимава,че можеш да бъдеш сигурен че няма общо с политиката на фирмата за спиране на поддържането на мачови такъми.Просто не искат да блокират пари в щеки за хиляди левове.Можеш да поръчаш по каталог всичко което желаеш и ще беде доставено.Говорим за марките Sensas,Garbolino,Ilex,Drennan,Starbaits и др.
trangelov
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 12:44 pm
Местоположение: София

Re: Качествени ли са щеките и другите пръчки от Англия или митовете царуват?

Мнение от trangelov »

Ние отдавна ти обясняваме, че нова щека за 1000-1200лв. и риболов на река са взаимноизключващи се понятия...
От Лоди купих първия си мач и първия си уип Гарболино Алегрия 666.
Поздрави го от Тихомир, и му кажи, че вече имам 3 броя Алегриии: на 6.90м., на 7.90мл и на 8.90м.(купения от него). И с тях ловя по-често отколкото с топ модел щека.
Точно той е човека, който ще ти каже, че за 1000 лв. е много по-добре да имаш втора ръка, запазена, но висок клас щека, на 11.5м., отколкото нова, но нисък клас на 12.30м.
horsta88
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 3:09 pm

Re: Качествени ли са щеките и другите пръчки от Англия или митовете царуват?

Мнение от horsta88 »

Ще го поздравя от теб,утре ще мина да го видя.Да той ми каза че за него за тия пари няма да е хубава щека,но каза в никакъв случай да не купувам втора ръка увиснали карбони и правени въдици,за да му ги карам на парчета после да ги прави.Изрично ме предупреди,новото си е ново,дори и по тежко.
trangelov
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 12:44 pm
Местоположение: София

Re: Качествени ли са щеките и другите пръчки от Англия или митовете царуват?

Мнение от trangelov »

horsta88 написа:... за тия пари няма да е хубава щека,но каза в никакъв случай да не купувам втора ръка увиснали карбони и правени въдици...
За всеки магазинер това е задължителната реплика...
Лоди може би е имал впредвид щеки на по 12-15години и изтормозени от много риболови...
А сега пак прочети(ама внимателно) какво съм ти написал на предходната страница.
А Лоди винаги може компетентно да ти прегледа една щека...
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Качествени ли са щеките и другите пръчки от Англия или митовете царуват?

Мнение от chirusa_bg »

horsta88 написа:ГЗа Аква Спорт Н нещо си в сериозна грешка.Отвориха най големият и добре зареден магазин в София,който е заедно със складът им и е техен,не под наем.Не продават платформи и щеки от години,просто не ги зареждат и нямат интерес към този пазар.
Не говорим ли за риболов на щека?

Отвориха го, след като затвориха този на бул.България, който беше чудовищна грешка.
Цените им са безумни, а обслужването трагично. Можеш да поръчаш всичко по каталог, но нищо никога не идва :lol: Пробвано е 5-7 пъти :)

Иначе са пичове, редовно минавах през магазина им, докато беше на старото място, в отчаяни опити да купя нещо, обикновено неуспешно. За мен слабото им звено е Лоди, останалите са готини и продават.

И понеже държиш на избора си упорито, аз излизам от темата.
Ето ти едно последено предложение
https://www.tackleuk.co.uk/Shop/PoleFis ... &sort=Name
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”