Shimano BeastMaster Margin Pole или ..

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Shimano BeastMaster Margin Pole или ..

Мнение от robber_79 »

Здравейте колеги, мисля да си купувам щека не по дълга от 11м. Харесъл съм си въпросния уип, и евентуално да го оборудвам с допълнителен екстеншън, за да ги докарам до към 10-ина. м. дължина. Питането ми е , как се отразява тази допълнителна секция на баланса и дали си заслужава покупката.

Весели празници !
trangelov
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 12:44 pm
Местоположение: София

Re: Shimano BeastMaster Margin Pole или ..

Мнение от trangelov »

Всеки дълъг екстейшън се отразява лошо на баланса, теглото и твърдостта. В конкретния случай: удължителя дори е с по-дълга транспортна дължина от уипа, който е на 8.50м. Ако ще ловиш само едри шарани: става.
Но ако ще риболовстваш и на река, или някъде където ще се изисква по-често боравене с щеката: ще ти трябва твърда, лека и балансирана истинска щека.
В момента във форума се продава една прекрасна и много запазена щека на 11.5м.: COLMIC 6002 LIGHT MATCH XXT 11,50м. Това е моята бивша щека. С нея съм ловил комфортно и на реката, и 5-6 килограмови шарани на язовир. Топмодел за съответната година, но за белгийския пазар е на 11.50м.
Твърда, лека, балансирана, здрава, тънка в основата, и оборудвана с всичко необходимо за риболов.
Приятен ден.
horsta88
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 3:09 pm

Re: Shimano BeastMaster Margin Pole или ..

Мнение от horsta88 »

Добър съвет му даде,да ти купи щеката!!!?Човека пита за margine pole,не за щека.Виждал съм я на живо и е много здрава и изпъната,цената и също не е висока и за шарани на платено е убиец,за големи разбира се.Ето ти и линк ://www.anglingdirect.co.uk/shimano-beastma ... argin-pole
trangelov
новобранец
новобранец
Мнения: 73
Регистриран на: Сря Авг 01, 2007 12:44 pm
Местоположение: София

Re: Shimano BeastMaster Margin Pole или ..

Мнение от trangelov »

Колега, ти четеш ли, и мислиш ли преди да пишеш???
Ясно съм написал за какъв риболов става Марджина.
Колко щеки си имал и колко риболова си направил?
Когато натрупаш достатъчно опит с различни щеки, ще разбереш доста от нещата, които се опитвахме да ти разясним в твоята тема.
Пък може и по-мъдър да станеш...
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: Shimano BeastMaster Margin Pole или ..

Мнение от Bai Dobri »

Аз имам Shimano BeastMaster Margin Pole 8.5 - страхотен уип!! Лек, твърд и здрав.
Обаче си е за "уипарстване", ако мога така да се изразя.
За другите дейности си имам две други шестнадесет метрови щеки - една карпова и една мачова.
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Shimano BeastMaster Margin Pole или ..

Мнение от robber_79 »

Аз съм в Англия, а тук има изобилие от предложения. Както за нови ,така и за употребявани такъми. Искам да си купя маргин, защото миналото лято лови с директна 7ца Focus Finesa, която много ми хареса..
обаче див шаран над 2 кг. не успях да извадя с нея . Не ми достигаше и малко дължина.
Тук ,този Бийстмастер е много хвалена сопа. но на 8.5м. Мисля си дали един Browning Xitan на 9.5 или примерно Map TKS, не би бил по удачен вариант от шиманото с удъжителя.
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: Shimano BeastMaster Margin Pole или ..

Мнение от Bai Dobri »

Ако позволиш един съвет?!
Просто си купи една 13м. алраунд щека и си я ползвай на каквато си искаш дължина.
Там ще имаш доста по-сериозни възможности и избор.
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Shimano BeastMaster Margin Pole или ..

Мнение от robber_79 »

Мислил съм си и за щека, 13-14.5 и 16м. Колкото повече, толкова повече.:)
Бих си купил, но съм пълен аматьор. Имах известни трудности с 7-ца..не зная как ще се оправям с 13 и повече метра ако се наложи.
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Shimano BeastMaster Margin Pole или ..

Мнение от robber_79 »

Bai Dobri написа:Ако позволиш един съвет?!
Просто си купи една 13м. алраунд щека и си я ползвай на каквато си искаш дължина.
Там ще имаш доста по-сериозни възможности и избор.
Може ли и съвет за избор на такава. Ще практикувам този вид риболов само и единственно в търсене на шарани на свободни водоеми.
Аватар
Bai Dobri
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 8:52 am

Re: Shimano BeastMaster Margin Pole или ..

Мнение от Bai Dobri »

Така! Заел си се с много сложна задача - търсене на шарани на свободни водоеми.
Аз самият практикувам риболова изцяло на свободни водоеми и постепенно се сдобих с един куп инвентар - щеки, мачове, фидери, болонези и маса принадлежности към тях.
Имай предвид, че щекарството не е, като риболова с директен телескоп, ама не е и нещо хипер страшно! Лично за мен, боравенето с щеката е по-удобно отколкото с директен, защото при щеката мястото, на което съм се настанил, по-малко ми влияе на работата - при щеката няма замятане, а изнасяш линията. Въобще щеката позволява много деликатен, тих и адаптивен риболов.
Лично аз ти препоръчвам да се огледаш за някоя щека втора ръка, като естествено се съобразиш с финансовите си възможности, ама гледай да има към нея поне два топсета на поне трето коляно и къпинг. Втора ръка щеките обикновено са си отрязани и с втулки, да не кажа че някои колеги си ги продават оборудвани изцяло с ластици, бънгове и т.н. Абе готова за риболов, само да и закачиш линията, което много ще те улесни. После, малко по малко, ще събереш каквото ти е нужно
Jimi
новобранец
новобранец
Мнения: 88
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 4:16 pm
Местоположение: София

Re: Shimano BeastMaster Margin Pole или ..

Мнение от Jimi »

Щеката води до платформа, ролер, греда евентуално, маса и т.н. Ако ти е бил къс директен 7-ца, купи си една 8 -ца. Ако си решил и за платформа и т.н - щека на 13 м. е по-добрия вариант -марка и модел ще си избереш там на място, като я хванеш(задължително!!!).
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Shimano BeastMaster Margin Pole или ..

Мнение от chirusa_bg »

Миди имаха един уип, 4g или нещо такова. Може да се ползва като щека, а може и да се замята с него като с директен. Погледни го.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
robber_79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 541
Регистриран на: Чет Дек 30, 2010 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора-Казанлък

Re: Shimano BeastMaster Margin Pole или ..

Мнение от robber_79 »

Купих Бийстмастър-а, взех и табуретка Daiwa 50SB. Удобна е, и супер стабилна..но незная дали е възможно, да я оборудвам със скара и греда :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”