Иама ли любители на този вид риболов?

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

Публикувай отговор
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Като казах евтина платформичка имах впредвид,че става въпрос само с едно по дълбоко отделение,регулиращи се крачета и държачи са пръчката,няма скара за краката,не за състезателна.Мойта е български вариант за 130лв.Даже има и по-евтини,но аз исках да ми сложат чупещи пети на крачетата,те излезнаха към 30 лева.
jive
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Фев 05, 2005 3:20 pm
Местоположение: struma

Мнение от jive »

Калинанимал,като ходите с директни на риба ,неписано правило е че и двамата трябва да ловите на еднаква дистанция.Твоят приятел щеше да пише да си вземе пет55 9-ка ако ти беше тогава с9-ка и му дярпаше рибата по-навътре.Пак го казвам че е наи добре 9-ка и сваляй секции според нуждата,но вече и "нуждата"на джоба е важна.Аз лично намам платформа,и си седя на куфара и ми е гот само рибата да дава,ама да запитам вие пореки ходите ли или само погиолове???Тоя зор за платформа не го разбирам особенно при директни :?: :D
:-)
kalinanimal
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:13 pm
Местоположение: Младост 4 ;)

Мнение от kalinanimal »

Естествено че, ходим !
И точно на Струма разбрах че, седмицата ми е къса за там.
С деветка не съм ловил и нямам мнение ма не е ли много тежка ?
Естествено че, най-добре е whip но и парите и са добри .
И според мен платформата не е задължителна но ако човек има възможност не е лошо да си вземе.
А да те питам когато мястото е ограничено и до тебе се настани някой непознат с осмица , правилата отиват по дяволите .
дай рибо рибо дай
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Не е задължителна - просто е удобство.Но ще ми е любопитно да ловя до някой с дълъг гол телескоп,който не седи удобно,да видим тогава какво ще му се случи,пък ако иска и с 10 метров да лови :twisted: .
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

А пръчките трябва да ги дават така,че да може да ги върне човек ако не му пасне.Както при WS - Teleshop :twisted:
jive
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Фев 05, 2005 3:20 pm
Местоположение: struma

Мнение от jive »

Карамел,за вс телешопа си прав,хаха ама да не енеко сдве леви като мен ...ше им се реве после :) Калинанимал не знам къде обикаляте по Струма,но има много места и за 9-ка и за 7-ца. Моита 9-ка н е е тежка(мисля)мавер суперлитиум но до грамажи като подробности не съм изпадал.А за това за лепенето(като на състезание) ако е лято хич не се замислям веднага сменям илиизбирам винаги "място за двама"Леле дано не прозвучи педалски ама според мен най добре е да се ходи за риба по двама.Сам аз мразя да ходя.Нека се оправи врмето(и сезона де) и бих споделил къде ходя аз.Пак ти казвам зависи кои раиони обикаляте Струма е рай...щото сигурно не съм ходил на други... :D
:-)
kalinanimal
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:13 pm
Местоположение: Младост 4 ;)

Мнение от kalinanimal »

Ми кво да ти кажа имам двама приятела от с.Четирци те ме водят ,лятото ходихме на около 5км. над селото, имаше няква чешма на пътя
надолу става много стръмно слязохме само с Нивата .
Мястото е много яко хванахме и бая риба . На другия ден се преместихме по-нагоре и пак ги разбихме .
дай рибо рибо дай
jive
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Фев 05, 2005 3:20 pm
Местоположение: struma

Мнение от jive »

Това за скобара :wink: Беше още по-надолу от чешмата,Значи раионите са ти познати.Там къде сте били зависи отгоре на дърветата или отдолу преди разлива .Отдолу наистина е за деветка.ПИтай ги твойте приятели за резаната мантинела ,там повече от седмица не трябва.Това лято мое да ти я покажа ако искаш:-)
:-)
Лъчезар
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 1:31 pm
Местоположение: София

Мнение от Лъчезар »

Здравейте на всички колеги от форума.
Случайно попаднах тук,един колега ви откри и понеже знае за интересът ми към риболов с директен телескоп,ми показа сайта.Може да се каже,че съм абсолютен новобранец.До сега почти никога не съм ловил с такова "оръжие",макар да имам зад гарба си вече около 25 год. стаж в любителския риболов.Но през м.януари си купих 8м. TICA "Adventure",която още не съм оборудвал напълно и разбирате,че не съм ползвал- ЗА СЕГА.Имам приятел,който се занимава със спортен риболов,благодарение на неговите препоръки смених "въоръжението".Разбира се,черпия от неговият опит и предполагам,че няма да имам проблеми с дооборудване,монтажи и тактика.Зададох му въпроса дали е възможно да извадя най-долната част,с цел да ловя на по-близка дистанция.Не знае,т.к. не е работил с тази марка и модел.Но препоръката му бе да не опитвам,поради намаляне на дебелината на 2-та секция.
Надявам се да има риболовци сред форума,които притежават същия телескоп и вече са си отговорили на въпроса и разбира се,да имат желание да го споделят.Благодаря им предварително.На слука!
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Защо ти е да ловиш на по малка дистанция?Ако е така - вземи си и един 6 метра.Определено твоя приятел е прав за разликата в дебелините на пърата и останалите секции.Има голям риск да развалиш прачката.Аз също си мислех да махам колена,но се отказах.Вместо пари за ремонт,по-добре нова по-къса пръчка.
Лъчезар
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 1:31 pm
Местоположение: София

Мнение от Лъчезар »

Благодаря на KARAMEL.Това е може би,най-разумното решение.Риска от счупване е доста висок.Но в моят случай най-удачното решение ще е,на всяка друга дистанция,да продалжа да ползвам мача.До момента ми върши чудесна работа.
Аватар
vali.67
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 3:57 pm
Местоположение: Straldja
Обратна връзка:

Мнение от vali.67 »

Direkten
Mom4eta ,mom4eta
Neka da bydem malko po-razumni,4eta vi tuka markite na pry4kite i izqvleniqta i se 4udq na akyla vi kak 6te razglobqva6 kolena na direkten teleskop,tova e nedopustimo,o6te pove4e 4e 4eta tuka za ceni podobava6ti za maistori s direktniq za kakyvto se smqtam i az i si mislq 4e ot tazi po-golqma belq da razglobi6 kolqno na direkten :shock: e vse edno da go otpi6e6 ,mi nali nai napred mu razvalq6 balansa ,toi kato se razbalansira otpi6i go be to ne e ve4e teleskop mi krivak :D
Dano nqkoi ne go razglobi ,4e otidoxa mu pari4kite
Nasluka
Аватар
kriki
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 2:33 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от kriki »

Е нека не забравяме за whip-овете, те са с променлива дължина и при тях не се разваля баланса, просто така са изчислени - за няколко дължини, въпреки че аз предпочитам да имам няколко директни на различни дължини, отколкото 1 whip.
Лъчезар
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Мар 17, 2005 1:31 pm
Местоположение: София

Мнение от Лъчезар »

Лошото е,че всички мнения по въпроса за изваждане на коляно от телескопа са само по принцип вярни.Едва ли всички модели и марки работят по един и същ начин.Имам в предвид,че ако телескопа е с "върхова" акция,премахването на долната секция едва ли ще повлияе съществено на работата му.
Надявам се да има тук колеги,които са експериментирали със същият като моя телескоп.
На слука.
Аватар
Skorpi
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1226
Регистриран на: Чет Яну 27, 2005 1:28 pm
Местоположение: St -Zagora

Мнение от Skorpi »

При мене тоя проблем съм го решил с 6ца и 8ца .неудобно е някакси да разглобяваш директен . Аз ползвам и ластик на 8цата ида го разглобявам е мама мия. :P
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”