Щеки MAVER,реално тегло?

Модератори: Paublo_Eskobar, emo vasilev

horsta88
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 3:09 pm

Щеки MAVER,реално тегло?

Мнение от horsta88 »

Колеги гледам по каталог щеките на MAVER и ги дават по 815-830гр. на 13м.Това е тегло без мини удължител,както е написано там,тогава реални ли са тези 13м или са 12.50м?Интересно ми е толкова ли са по леки от другите или е търговски трик?
Последно промяна от horsta88 на Съб Мар 17, 2018 3:34 am, променено общо 1 път.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Щеки MAVER,реално тегло?

Мнение от chirusa_bg »

Много от марките постигат реална дължина с мини удължител. Реално, при всички, които имат мини в пакета е така. А Мавър са много хубави и леки щеки.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
horsta88
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 3:09 pm

Re: Щеки MAVER,реално тегло?

Мнение от horsta88 »

Точно както предполагах.Това означава,че на практика подвеждат клиентите си,след като не изписват реално тегло на точно 13м.Гледах каталозите на доста фирми и не видях универсални щеки на 810 гр.,това ме накара да попитам.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Щеки MAVER,реално тегло?

Мнение от chirusa_bg »

Да, също както Сенсас, Дайва, Престън, Браунинг, Мап и всички марки, които правят щеки с мини удължители.
Разбира се Гарболино не лъжат, те си казват, че щеките им не са 13м.
А има и по-хитър трик насочен към любителите на каталози.
Рекламират си щеките като "real 16 meters", което звучи супер, но всъщност значи че на 13 метра са няма и12.50

ПП. Ако вече си решил да сменяш оново, дето го купи вместо щека, не гледай въдици с тегло около 800гр. Насочи се към нещо с повече материал в него, прощаващо грешки.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
horsta88
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 3:09 pm

Re: Щеки MAVER,реално тегло?

Мнение от horsta88 »

Дори напротив,не искам да сменям MAP,много съм доволен от щеката и комплекта като цяло.Дори ще си купя още един мачов топ кит с по тънък връх за малки риби.Щеката ми тежи 980гр с тапите на 12.50м и 1230гр с мини удължителят на 13м.Говорим за измерено от мен на електронната везна у дома,а не по каталог(никъде МАР не посочва тегло).Хареса ми този тип риболов и ще си търся и втора щека за дребна риба,моята покрива нуждите ми за шаран по платени гьолове изцяло.Може и на 14.50м,затова и разглеждам.Достатъчен ми е комплект с един мачов топ кит и къпинг.Мненията ти винаги са обективни и уважавам това.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Щеки MAVER,реално тегло?

Мнение от chirusa_bg »

При две щеки най-практичния вариант е топсетите да са взаимозаменяеми. Ако и останалите чаркове са еднакви диаметри е още по-добре.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
horsta88
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 3:09 pm

Re: Щеки MAVER,реално тегло?

Мнение от horsta88 »

Да добра идея е това,на 14.5м най добрата щека на МАР е ТКS401 2G.Струва около 2000 лв. и всички китове и колена са взимно заменяеми до деветият модел..Разглеждах и Гарболино,но френското им производство,има доста тънки и леки варианти.Знам ,че и Тубертини правят хубави мачови щеки,само незнам дали са здрави като цяло,защото ми се сториха доста китайски когато ги разглеждах в магазина на Видракс.
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Щеки MAVER,реално тегло?

Мнение от chirusa_bg »

Много практичен избор. Пишат, че и пасват топсетите от Сенсас (серия 4,) а това значи и от Мавър компетишън. Когато и да погледнеш обявите в Бг винаги се продават поне 2-3 топсета за теб и то на добри цени.
Купи я от магазин с гаранция, защото имат много проблеми с дефекти на 5то коляно. При 401 g 1 беше епидемия.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
horsta88
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 23, 2016 3:09 pm

Re: Щеки MAVER,реално тегло?

Мнение от horsta88 »

Новите 2g на МАР са по добри и леки,надявам се и по безпроблемни.Наистина има гаранция от 1 година при закупуване от магазина и регистрация,както направих и аз.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов с щека, уип и директен”