Воблери

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

Изображение
Изображение
Воблер ОСА ръчна изработка 3см . 2грама и 2,30 гр по тежкият за ултралайт спининг . :lol:
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

Воблер Дебелак ръчна изработка - 70 милиметра дължина , 25 мм. широчина в най-дебелата си част .
14 грама с лопатка от поликарбонат 1мм . немски с 20 години гаранция на температури от -20до +60 градуса .
Воблера е плиткогазещ гмуркащ до 1метър и бързо изплуващ от балсово дърво и смоли ,лепила .
Воблер предназначен за щука на повърхностният слой във водоеми с малко вода .
При много бавна проводка може да се движи по повърхностният слой като има изразена и силна вибрация .
Ярките му цветове предизвикват и най-ленивите щуки в заблатени и обрасли с папрат водоеми .
Има отлична дълекобойност при замятане от брега тип кастинг.Породена от четеринадесет грамовата си обща тежест с куките . Може да носи и много по-дебели и здрави куки тип морски .
Изображение
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Воблери

Мнение от къца - кълве »

P1030411.JPG
Някой може ли да ми каже, виждал ли е такъв воблер ? Това е новия проект за ОРИГИНАЛЕН "къца-кълве" без аналог в световната практика. Премина успешни тестове и се очертава, като бъдещ шампион.
pike13
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 262
Регистриран на: Чет Май 21, 2009 11:18 am
Местоположение: Пловдив

Re: Воблери

Мнение от pike13 »

Има хляб в него ,очакваме продукция.

Поздрави

п.п.10 - те жънат яко
РИБКА СИ ХВАНИ И БЪРЗО ТИ ПУСНИ
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

къца - кълве написа: Някой може ли да ми каже, виждал ли е такъв воблер ? Това е ...
Има такъв воблер виждал съм го .
Последно промяна от Shark Hooks на Вто Окт 17, 2017 8:54 pm, променено общо 1 път.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Воблери

Мнение от къца - кълве »

Shark Hooks написа:
къца - кълве написа: .
Има такъв воблер .
Покажи го на снимка до два дена. Иначе някой воблероконструктор може да се опита да ме имитира. Това съм го виждал.
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

То и аз така правя няква странна форма и после се оказва че е има на световният пазар .
Успех с ратлина ! :lol:
Последно промяна от Shark Hooks на Вто Окт 17, 2017 8:52 pm, променено общо 1 път.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Воблери

Мнение от къца - кълве »

Shark Hooks написа:
Като при твоят ратлин рязането не е плавно а съм го направил със зелено и точки
Нищо подобно. Покажи нещо без да рисуваш. Не искам да го показвам от друга гледна точка на този етап.
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

Аз съм ти драснал със зелено последния само . :roll:
Има малка разлика с твоя модел ...
Последно промяна от Shark Hooks на Вто Окт 17, 2017 8:55 pm, променено общо 1 път.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Воблери

Мнение от къца - кълве »

[quote="Shark Hooks"]Аз съм ти драснал със зелено последния само . :roll:
Има малка разлика с твоя модел която ще доведе до по големи страничи вибрации .
Ма какво ти пука , че го има същият технят е от пластмаса .
Твоят е ръчна изработка от дърво . :lol:
Коренно различни са .
Не знам какви вибрации ще има този модел, важно е да го бия на реката. Това е базов модел. Ще дам дървото на майстора и той ще направи инструмент с който ще ги правя от пластмаса. Сега правя малка и голяма жабка от дърво и след успешни изпитания на вода ще ги направя от пластмаса. Всички мои воблери са направени по този начин, затова марката "къца-кълве" е оригинал без аналог. Имам и неуспешни модели, които няма да видят бял свят.
P1030413.JPG
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

Нищо не разбрах отливките със полимелизиране ли са или топлинно разтапяне на пластмасата.
Смисъл не си палиш огън да топиш пластмаса ,а си имаш шпритц автомат вертикален предполагам .
Пък ако е с полемилизиране са тровиш много .
Какво е уникалното на пластмасата също не разбирам ?
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Воблери

Мнение от къца - кълве »

Shark Hooks написа:Нищо не разбрах ,а си имаш шпритц автомат вертикален предполагам .
Какво е уникалното на пластмасата също не разбирам ?
Имам шприц, хоризонтален. Уникалното на пластмасата е, че технологията която ползвам, позволява воблера да повдигне 22 килограма. Също така, уникалните воблери които правя от дърво, мога да размножа, колкото искам и да имат еднакво поведение във водата. Ето два шампиона от шприца. Следва мноооо...го ръчна работа.
P1030415.JPG
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

Лека нощ и успех .
Ще махна тая снимка с тоя предателки фофлер , където не намерих кой го прави . :lol:
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

Къца тука пак се оказахме колеги не само на воблерите и измислянето на разни форми.
Искам да ти кажа че имам около 3години работа със около 7-9 машини големи хоризонтални немски .
Това беше отдавна преди около 22-25 години . Та тогава бях шприцьор какъвто си и ти сега .
Правихме касетки за касетофони ,контакти ,щепсели ,капачки за кремове,шампоани и др .
Моята работа беше да следя машината да променям настройките за да излизат по добре формите
да е зареждам с материал и да нареждам готовата продукция в кашони .
Тези машини въпреки че бяха много стари и немски не спираха да работят нон-стоп .
Направо им се взимаше здравето . Та много добре съм запознат със шприц автоматите .
Тези машини спираха само на коледа и тръгваха на нова година .
Винаги имаше механик и ако някоя машина спре -отиваш да мелиш осенаци леяци и некачествените бройки .
Събираха се в чували и се използваха отново със новият гранулиран материал микс .
Та понаучих разни трикове ,така че матрицата на шпритц автомата да не прави брак .
После контактите се сглобяваха от наръчници , но никъде на контакт или щепсел не пише ръчна работа .
То ръчна работа има във всеки цех и производство почти, но продуктите са си машинно отляти .
Пък ако ще от пластмасата да е супер нова изгъзица пак си е машинно произведена дадена стока от шприц автомат . Било мигачи,контакти,щепсели,касети ,воблери,вофлери ,мигачи,стопове и тн . :wink:
Всички дървесини имат различна плаваемост и пластмасите също така .
Та пробите със дърво нищо не означават колега шпритцьор . :lol:
Сменят ми матрицата на машината за минутки механиците и пускам другият материал примерно меки
капачки за шампоани и тн .
Та навремето матричарите взимаха по 500 лева за направата на матрицата .
Сега не знам колко ти взимат , ама не ми харесва много малко бройки ти прави на едно затваряне.
Толкова малко бройки правят и вертикалните малки машинки .
Та ръчните воблери също се правят абсолютно еднакви, ако всичко се записва на хартия при направата им .
Единственото хубаво на пластмасовите воблери е че имат ниска цена .
Нищо друго не виждам като сложност да сглобиш заготовките арматура ,лопатка,тежест .
На един контакт или щепсел са много повече частите освен пластмасовите заготовки и има много ръчна работа.
Последно промяна от Shark Hooks на Чет Окт 19, 2017 7:15 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

Въпреки че имам много добър опит със тези машини си мисля че китайците ги правят по-евтини като заготовки .
Първо цената на тока, евтина работна ръка и вероятно много по-евтини гранули за шприц автоматите им.
Затова и сега си мисля ,че винаги бият цената на пластмасовите стоки - контакти,щепсели,воблери и др.
Не си мисли че се заяждам нещо колега .
Много фирми в Пловдив фалираха , защото хората искат заплати осигоровки ,тоци ,данъци и други разходи .
Съвсем друго е да си вземеш една малка машина вертикална и да си бичиш в мазето нелегално нещо
от пластмаси нали . :lol:
Иначе да -количеството от една хубава машина е огромно дори за цяла Бългрия специално за воблери .
Казвам хубава здрава ,а не нова има втора употреба на фалирали фирми бол .
Сега вече могат и по-модерни машини с лазер да правят матриците за по-малко пари .
Не знам отдавна съм спрял със шприц-автоматите .
Може би, ако имам безплатен ток -Да бих си купил една за сивият сектор и воблеромоделистите . :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”