Воблери

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Воблери

Мнение от къца - кълве »

Желая ти успех . :D
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

Няма скоро да си взимам шприц автомат спокойно нямам електроцентрала.
Нито мисля да продавам воблери .
Обаче вчера видях едни американци измислили нова машина и струва 1000 долара .
До колкото разбрах изгражда със много финна струя всякви форми .
Малка е около 50 на 50 санта и се разграбва като най-новото изобретение- в Америка е хит .
Забравих как се казва ? От фирмата твърдят че след време всеки който има компютър ще има и такава машинка.
Новостите не спират .
И казаха също че собствениците на тези машинки си правили дръжки на врати и всякви работи в къщата.
Обаче забравих как се казва тази новост да е намеря в интернет ?
Представяш ли си колко видове работи ще се правят с подобни новости не само воблери .
Успех и на тебе колега ! Само се моли китайците да не напряват твоите модели в Китай .
Тоагава няма да ти е приятно да видиш твоя форма в китайски магазин оцветен с куките за два лева .
Ей така фалираха повечето фирми в България .
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Воблери

Мнение от къца - кълве »

Виждал съм ,,рапала" внос от Китай. Да не съм жив да видя ,,къца-кълве'' внос от Китай.
Когато влагаш душата си в нещо, няма начин да не стане. Лаури Рапала го е правил преди много години, но вече го няма. Мен също няма да ме има един ден, но сега съм тук.
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

Къца да си жив и здрав .
Дано докато си жив да не успеят .
Тея имат невероятно промишлено разузнаване .
Избират всякви стоки които могат да се търсят навсякъде по света и ги копират едно към едно .
Лека нощ от мен и слагай течен парафин на матрицата ако ти лепнат воблерите .
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

Намерих тез новости интересни . Наричат се 3Д Принтери работят със ролки от различни пластмаси полимери и метали . Цените и варират от 200-300 долара и достигат до 1000-2000 долара .Обаче китайците имат по-евтини малки модели предназначени за по-широк кръг от хора и ще бият ценитите на самите ролки за зареждане(филаменти) .
Като дебелината на самият филамент е от 1,85 мм до 3 милиметра . Тава са екструдери като по евтините модели
наслагват материала чрез разтапяне и правят всякви форми подадени на компютъра .
По скъпите модели работят и със метални нишки(филаменти) ролки като развиват съответно по-голяма температура самите принтери.
Има екструдери ,където работят на принципа на втвърдяване на материала със ултравиолетова светлина .
Също така по-скъпите модели за много финни работи със отклонение 0,0001мм един микрон работят със
течна смола и изотропилов алкохол .Като е наслояват на пластове и се втвърдява с ултра виолет или др .
Смолите пък са в няколко цвята за сега .
Евтините модели работят само с ролки ABS PLA и разни полимери като цените са от 20 до 50 долара за килограм ролка с материала в Америка .В зависимост от здравината ,гъвкавоста и термоустоичевостта на филамента(материала на ролката) и според качествата на филамента се образуват цените .
Ето в колко много свери се използват от архитекти за проекти ,в домакинството за формички на суши ,от децата
за направа на играчки а от нас за направа на воблери примерно . :lol:
Та на евтините модели материала от ролката се нагрява до разтапяне. Поставя се и в последствие се втвърдява.
Това е принципа на работа . Всяка машина си има програма с която се оформят продуктите за направа без
предварителни калъпи като на шприц автоматите . На практика неограничени във формирането на продукта .




Вероятно съм гледал тази машинка американска по телевизията . :lol:
Американците много са доволни от нея . Тука се виждат дори и моменти от праграмите на монитора.
Това технологиите ще разкажат играта на доста професии след време мисля .
И е верно че всеки ще си има 3D Printer Maker Bot : Replikator ;Desktop 3D Printer след време . :lol:
Последно промяна от Shark Hooks на Пет Окт 20, 2017 1:43 pm, променено общо 1 път.
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Воблери

Мнение от къца - кълве »

Не е толкова проста работа, както изглежда. Много работи не са ти ясни, щом смяташ, че няма ръчна работа. :D
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

Има ръчна работа разбира се но не са ръчно направени .
Това казвам не казвам че няма има и то много ,но не толкова колкото при ръчно направените воблери.
Не виждам какво сложно има да залепиш две черупки с една лопатка с пълнеж от тежест и арматура .
Ремонтирал съм много китайски воблери та съм им сменил и тежестите и играта .
В смисъл от неработещи пластмасови воблери ги правя работещи .
Не ми е ясно какво е специалното на пластмасовите модели само ? :lol:
Че могат да се копират по-лесно от други фирми го знам .
Ама иди копирай Нилс или Рапала от пластмаса след като те ги правят само от дърво .
Веднага разбираш че са ментета нали .
Обаче аз мога да направя на твоите и на всякви други пластмасови воблери копия без да разбереш дори пак от пластмаса на шприц автомат .И не виждам нещо специално в производството им .
Имам видео в един цех в Америка как ми правят американските воблери с подробности .
Ако искаш ще го намеря ? Пластмасовите ратлини са малки и големи закупени от Америка .
Една негърка слага тежестите другата арматурата , а третата ги лепи . :lol:
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

Ае гледай учи са как ги правят американците.
Ама те воблерите са при мен за копиране пък при тебе е шприц автомата ? :lol:
Аз мога и чрез огъване на поликарбонат да ги правя с пистолет за топъл въздух ако искам .
И да станат 100 % ръчна изработка и по-здрави от оригинала .


Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

Клонингите на воблерите атакуват галактиката . :lol:
Най ми харесва негърката , където слага кукичките и тая на аерографа .
И най-трудната ръчната работа е на тоя дето ги слага в кутийките .
Малее... аз колко пъти ги изкарвах и вкарвах в тея кутийки докато ги снимам .
Направо са преработих от ръчна работа покрай тея пластмаси. :lol:
Изображение
От този линк може да си изтеглите каталога на фирмата . Има много богата гама от разцветки ,както и подробности като грамажи и модели .
http://www.rat-l-trap.com/

Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Воблери

Мнение от къца - кълве »

При мен нещата стят по друг начин. Лопатката е отделно от воблера. Мога да променям играта и дълбочината. Нямам такава техника за сглобяване и всичко става по примитивен начин. Труда е много повече, но и резултатите са по-добри.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Воблери

Мнение от lozzy.68 »

Да попитам и аз ,невежия, какъв е тоя воблер ?!?!?! :?: Уловист е ,подарък (затова не зная
фирма и Марка!) но ми върши Чудесна Работа !!! :fishing5: Та ,моля някой,Сенсей или фофлер Гуру ,да ме ,,Светне,, !!! Забравих ,да Ви насоча (пластмаса ) е .... :shock: и вътре май нещо трака ...?!?!? :wink: На отговорили те ,Предварително БЛАГОДАРЯ !!! За да съм по -обективен ,махнах рилото (лопатката) ,халкичките и тройките !!! :( Така май е най-честно и интересно !!! Ето ГО и него...
IMG_20171021_145507.jpg
IMG_20171021_145529.jpg
IMG_20171021_145707.jpg
IMG_20171021_145831.jpg
IMG_20171021_145853_1.jpg
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

къца - кълве написа:При мен нещата стят по друг начин. Лопатката е отделно от воблера. Мога да променям играта и дълбочината. Нямам такава техника за сглобяване и всичко става по примитивен начин. Труда е много повече, но и резултатите са по-добри.
Как разбра че резултатите са по-добри ? Гледам тази марка лови успешно Щука ,Туна ,Бас и разни други морски риби . Моите воблери са закупени от Минесота пък се правят във съвсем друг щат на Америка в Калифорния - Лос
Анджелис .Което означава че са заляли цяла Америка с техните воблери .Продават на кашони воблерите !
И това е типичен пример за успех в Америка .
Правиш един модел с лиценз и заливаш огромната държава .
Силата на тази марка е в три основни точки много богата цветова гама ,здравина ,много добра дълекобойност
на кастинг и вибрации породени от лопатката. която е самото тяло . На практика не се сменя нито чупи . :lol:
Къца как така си пропуснал ратлините .Ти нямаш ли ратлини в твоето меню ?
Или ги подценяваш като примамки .Или нямаш наблюдения върху този вид воблери като цяло ?
Мини моделите са точно за кефалчета и костуретки твоят специалитет.
Та е грешно да се смята че този модел е без лопатка - цалата предна част на тялото е лопатката .
По точно е да се каже без стърчаща лопатка ,което си има своите плюсове при кастинг .
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Воблери

Мнение от Troli Rapala »

lozzy.68 написа:Да попитам и аз ,невежия, какъв е тоя воблер ?!?!?! :?: ]
Воблера ти е Сторм,била е Щатска фирма преди да ги купи Рапала,правят ги в Китай и имат много биячи! :wink: До тук ми дължиш 2.50,ако ти кажа всичко сумата ще набъбне до пет бона,за толкова знам! :wink: :mrgreen: :drinkers:
Аватар
къца - кълве
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1469
Регистриран на: Сря Ное 17, 2010 6:43 pm

Re: Воблери

Мнение от къца - кълве »

Shark Hooks написа:
къца - кълве написа: Как разбра че резултатите са по-добри ? . :lol:
Разбрах по изказвания на мои клиенти. Ти как разбра, че не са добри ?
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Воблери

Мнение от Shark Hooks »

На мен ми харесват твоите воблери .
Не всички , но имаш хубави модели за щука .
Малко ма подведоха разни отрицателни коментари в твоята тема от други потребители .
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”