Висок клас спининг

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Abu Garcia
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Яну 31, 2013 9:18 pm

Висок клас спининг

Мнение от Abu Garcia »

Здравейте колеги търся си висок клас спининг колебаeх се между Tenryu и Yamaga но днес един приятел ми препоръча Apia та въпросът ми е коя от 3 те марки е най добра някой има ли впечатления от някоя от изброените марки .Разгледах Apia даже при него имаше една и я държах доста ми хареса много добро първо впечатление ми направи модела беше foojin докато Tenryu i Yamaga все още не съм хващал информацията относно тези марки която е успях да намеря е доста оскъдна.Въдицата ще се използва по язовири при риболов от брега дължината която искам е между 2.40 и 2.70 акция 3-18гр или 5-21 гр.
barim
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 5:28 pm
Местоположение: навсякъде и никъде

Re: Висок клас спининг

Мнение от barim »

Е колега, те тия пръти са по една торба пари, как да има информация като има няма 5-6 човека от форума сигурно са ги хващали всичките. По разни видеа в нета едни русначета много ги хвалеха въпросните Yamaga и особено Zenaq. Tenryu Rayz е изключително леко и много приятно пръчле според мен, но базата ми за сравнение е с далеч по евтини и "дървени" модели. И все пак не си представям да мятам тояжка за 1000+ по нашите обезрибени гьолове
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Висок клас спининг

Мнение от bobopeli »

И трите марки които си споменал предлагат много добри спининги,в този ценови клас лоша стока няма :D Съобрази избора си с вида риболов за който искаш да ползваш пръчката и личното си усещане за комфорт.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
dancho.danev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 144
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 6:13 pm
Местоположение: Швейцария

Re: Висок клас спининг

Мнение от dancho.danev »

Като ползвател на Ямага (нисък клас ) и Ария (висок клас ) , мога да кажа, че са чудесни въдици и доставят много удоволствие в риболова. Но никоя не може да свърши работата на другата. Така, че преди да се извърши покупка трябва добре да се обмисли от какво точно се нуждае човек. Силно препоръчително е въдицата да бъде видяна на живо, а още по-добре тествана на вода. И не на последно място, похарчените пари трябва да могат да бъдат отписани без инфарктни ситуации. И най-скъпите въдици се чупят по някога.
liga
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 12:38 am

Re: Висок клас спининг

Мнение от liga »

Имам Yamaga Ballistick 2,78м и Blue Current и двете много си ги харесвам и много риби съм извадил.Приятел има Апията 2,90м малко по-стегната е,по-върхова.И двете са добри въдици Yamaga-та има голяма чувствителност ползвам ги за джиг,воблери,цикади.......
Chinela
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юли 20, 2017 6:29 pm

Re: Висок клас спининг

Мнение от Chinela »

Здравейте, и аз съм пред същата дилема, само че търся въдица с по-ниска акция!
Имам Graphiteleader Tiro Nuovo 762l - 1-12gr.
Бих желал да си закупя по-висок клас и да е XF, горепосочената не е.
Колебанието ми е между моделите на Yamaga Blanks Blue current, но не мога да преценя точно кой.
Използвам я предимно за костур, но когато съм на море в Гърция, мятам и пилкери до 10-15 грама.

Всеки съвет, дори и за друга марка от висок клас, ще ми е от полза.

П.П. Дано колегата няма нищо против, че му пиша в темата.
mr_miti
фен клуб-скобар
Мнения: 182
Регистриран на: Нед Авг 23, 2009 7:59 pm
Местоположение: Смолян

Re: Висок клас спининг

Мнение от mr_miti »

Chinela написа:Здравейте, и аз съм пред същата дилема, само че търся въдица с по-ниска акция!
Имам Graphiteleader Tiro Nuovo 762l - 1-12gr.
Бих желал да си закупя по-висок клас и да е XF, горепосочената не е.
Колебанието ми е между моделите на Yamaga Blanks Blue current, но не мога да преценя точно кой.
Използвам я предимно за костур, но когато съм на море в Гърция, мятам и пилкери до 10-15 грама.

Всеки съвет, дори и за друга марка от висок клас, ще ми е от полза.

П.П. Дано колегата няма нищо против, че му пиша в темата.
Ползвам yamaga blue current 72/tz nano точно за това, което си описал и съм много доволен от нея. Пилкери по 15гр си мята чудесно и чувствителността е повече от добра при джиг. Също можеш да разгледаш и Graphiteleader Silverado. Дават ги фаст, но са доста по-бързи в сравнение с тирото. Много финни и изключително добре направени въдици. В БГ се предлагат до 15 и 20гр. Успех с избора.
Chinela
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юли 20, 2017 6:29 pm

Re: Висок клас спининг

Мнение от Chinela »

mr_miti написа: Ползвам yamaga blue current 72/tz nano точно за това, което си описал и съм много доволен от нея. Пилкери по 15гр си мята чудесно и чувствителността е повече от добра при джиг. Също можеш да разгледаш и Graphiteleader Silverado. Дават ги фаст, но са доста по-бързи в сравнение с тирото. Много финни и изключително добре направени въдици. В БГ се предлагат до 15 и 20гр. Успех с избора.
Благодаря, вече закупих Yamaga- та, точно същия модел който сте посочил.
Утре предстои тест, радвам се, че не съм сгрешил с избора.
mr_miti
фен клуб-скобар
Мнения: 182
Регистриран на: Нед Авг 23, 2009 7:59 pm
Местоположение: Смолян

Re: Висок клас спининг

Мнение от mr_miti »

Честито! Много положителни емоции и аванса да свири ;)
Abu Garcia
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Яну 31, 2013 9:18 pm

Re: Висок клас спининг

Мнение от Abu Garcia »

Колеги спрял съм се на тази Yamaga :https://www.nariba.com/shop/bg/battlewhip.html
само не ми е ясно и не мога да разбера в таблицата където пише Акция пише #3.5-#4 за дължина 2,54м някой може ли да ми каже какво означава това либри ли е ? ако да как се смятат или някакво японско означение ?
Аватар
dancho.danev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 144
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 6:13 pm
Местоположение: Швейцария

Re: Висок клас спининг

Мнение от dancho.danev »

Това е специализирана въдица за улов на главоноги. Супер чувствителна, но ако си любител на колестите пръчки едва ли ще ти хареса. Горната граница на теста е около 25гр. но не съм 100% сигурен.
Abu Garcia
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Яну 31, 2013 9:18 pm

Re: Висок клас спининг

Мнение от Abu Garcia »

Благодаря колега значи отпада може би ballistick-а е по добрия избор аз видях че повечето от ямагите са или за морски риболов или за джиг
Аватар
dancho.danev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 144
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 6:13 pm
Местоположение: Швейцария

Re: Висок клас спининг

Мнение от dancho.danev »

Повечето от Японските въдици са проектирани за морски риболов. Но това не ни пречи изобщо да ги ползваме и в сладка вода. Правилно подбрана, такава въдица носи огромно удоволствие в риболова. На мен самия също ми предстои покупка на нова въдица и съм поръчал да ми докарат в един магазин трите които ми харесват теоретично. А това са:

Yamaga 72 TZ nano
Yаmaga 77 TZ nano
Apia Blue moment 77ML
На място ще преценя с коя да си тръгна към къщи.
Такива въдици не се купуват по хорско мнение и съвет.
В другия форум има една обява която пасва на твоите желания за тест на примамките.
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=75279
В най-лошия случай, ако не ти хареса ще платиш една доставка което не е много.
Abu Garcia
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Яну 31, 2013 9:18 pm

Мнение от Abu Garcia »

Мисля си че може би Апиа-та ще ти хареса повече :) и на мен ми хареса на външен вид :).Тези Apia само fish24 ли ги предлагат ?Благодаря за обявата но ще си купя или Апия или Ямага други не ме интересуват.В Спининг фиш гледам че е имало хубави неща но ги нямат налични вече май не зареждат вече :( Palms, Anglers republik, Apia няма никой :(
Аватар
dancho.danev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 144
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 6:13 pm
Местоположение: Швейцария

Re: Висок клас спининг

Мнение от dancho.danev »

В това че си си харесал Апия или Ямага няма нищо лошо. Но да се отказва човек от всички останали марки е не сериозно. В момента разполагам с 7 въдици с различен тест и нямам повтаряща се марка. Във всяка намирам по нещо което останалите не могат да ми дадат.
Апия се внася от една варненска фирма. Преди си имаха и онлайн магазин, но какво стана с него нямам представа. Fish24.bg са само дистрибутори. Имам честа да познавам собствениците и мога да кажа само добри неща. Базирани са в Ст. Загора и имат също най-добрия стационарен магазин в региона. Казва се "Джиг и Тролинг". Именно в този магазин ще доставят желаните от мен въдици за тест. От лайт въдиците на Апия съм ловил с Bull Force и страшно ми хареса, но уви я няма в наличност. От утре съм в отпуск и ще летя за България, че ме сърбят ръцете за новата придобивка.
Успех с избора!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”