Какво влакно да сложа?

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Какво влакно да сложа?

Мнение от Павел Иванов »

Герги , чети какво си приказват бре , не варкай първоинстинктно :wink:
Навива вече оразмерените линии на две различни неща и стаа от три пъти :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Какво влакно да сложа?

Мнение от bobo_33333 »

Павел Иванов написа:Герги , чети какво си приказват бре , не варкай първоинстинктно :wink:
Навива вече оразмерените линии на две различни неща и стаа от три пъти :D
А от туй по просто нема как
Аз там съм пораснал...
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Какво влакно да сложа?

Мнение от gergi762 »

Колко пък да е просто
1- во-навиваш основното влакно на шпулата която ще ползваш,после подложката
2- то навиваш подложката върху нещо си,обаче на ръка 100 тина метра.
3- то навиваш основното влакно върху друго нещо си,пак на ръка около 150 метра
4 - то навиваш по ред на номерата обратно на шпулата която ще ползваш,поне го правиш с макарата,не на ръка.
Мисълта ми беше че ако искаш да си педантично точен,метода на bobopeli,ще е по-бърз.Иначе навиваш си на око малко подложка,после основното влакно и най- много да ти хартисат или не стигнат няколко метра влакно.Лично аз никога не съм и няма да пренавивам по сто пъти.
Остави само стъпки
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Какво влакно да сложа?

Мнение от bobo_33333 »

gergi762 написа: 1- во-навиваш основното влакно на шпулата която ще ползваш,после подложката
2- то навиваш подложката върху нещо си,обаче на ръка 100 тина метра.
3- то навиваш основното влакно върху друго нещо си,пак на ръка около 150 метра
4 - то навиваш по ред на номерата обратно на шпулата която ще ползваш,поне го правиш с макарата,не на ръка.
Мисълта ми беше че ако искаш да си педантично точен,метода на bobopeli,ще е по-бърз.
:shock: 2 и 3 по две :rolleyes:
Аз там съм пораснал...
klicksa
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 5:13 pm

Re: Какво влакно да сложа?

Мнение от klicksa »

Колеги, да ви питам за един проблем който се появи, значи влакното което навих пишеше на него че е без никаква памет, след като го навих на макарата стоя сигурно една седмица докато ида за риба, та отидох на риба и след първите замятания влакното започна само да си излиза от шпулата, викам си сигурно съм навил в повече, развих малко и пак същото, няколко пъти така, накрая развих почти цялото влакно и пак изкачаше и се оплиташе, та да попитам според вас къде е проблема? Харесах си сега едно влакно Sufix Advanced дали ще е добро?
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво влакно да сложа?

Мнение от garfield_90 »

Лично аз ползвам монофил само и единствено на Owner Broad и съм много доволен. Влакното е меко и здраво и до сега не съм имал ядове с него
klicksa
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 5:13 pm

Re: Какво влакно да сложа?

Мнение от klicksa »

Аз се чудя дали проблема е във влакното въобще?
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Какво влакно да сложа?

Мнение от bobo_33333 »

klicksa написа:Аз се чудя дали проблема е във влакното въобще?
Какви примамки и колко е дебело влакното
Аз там съм пораснал...
klicksa
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Мар 30, 2010 5:13 pm

Re: Какво влакно да сложа?

Мнение от klicksa »

Влакното беше 0.16, ползвах блесни 0
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Какво влакно да сложа?

Мнение от Vid »

klicksa написа:Колеги, да ви питам за един проблем който се появи, значи влакното което навих пишеше на него че е без никаква памет, след като го навих на макарата стоя сигурно една седмица докато ида за риба, та отидох на риба и след първите замятания влакното започна само да си излиза от шпулата, викам си сигурно съм навил в повече, развих малко и пак същото, няколко пъти така, накрая развих почти цялото влакно и пак изкачаше и се оплиташе, та да попитам според вас къде е проблема? Харесах си сега едно влакно Sufix Advanced дали ще е добро?
Не се стресирай, и при мен е така- кога отида за риба и отворя бигела и заметна, то влакното само си излиза от шпулата .... И.., дано все да е все така, че инак, има проблем...
При т.н. брадясване на влакното при замятане, си погледни конуса на навиване, на второ място проблемът е напорът на примамката при навиване, ама при 90% проблемът е в макарата, а не във влакното.

п.п. Останалото на второто място е- При 0 или 1 блесна, не можеш да ползваш влакно примерно 0,20-0,30, защото при самата проводка, влакното ще ти се навива рехаво, и при следващо замятане = брадясване... Подобно става и при водене на попери на туич...
И, никога не се отчайвай, Я ловЪ от 20г на спининг и пак понякога брадясвам....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Какво влакно да сложа?

Мнение от ТТ лови по реки »

Колега klicksa,влакното ти със сигурност е по-дебело от това което ти е написано.Примамките ти са много малки,и не могат да го изпънат хубаво при обиране.Затова и влакното не се навива стегнато и правилно.Вземи си купи 0,10-0,12,то реално може би ще е 0,16,или мини на плетено.
бай ламбри
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Мар 10, 2009 6:12 am

Re: Какво влакно да сложа?

Мнение от бай ламбри »

Това е което ти трябва. Максимално близо до брейд. Плюс метър хубав флорокарбон http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... nylon-100m
Dimitar S
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Фев 14, 2019 4:39 pm

Re: Какво влакно да сложа?

Мнение от Dimitar S »

Колега аз също със с Ryobi Virtus 2000 за спининг, ето едно влакно което е много добро на добра цена и има страхотно качество https://fishing-bg.eu/RAPTURE-SPIN-ZANDER-CRISTALL това влакно с дебелина 0.16 или 0.18 и страхотно за риболов на река и за рибите който каза че ще ловиш.
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Какво влакно да сложа?

Мнение от preparatos »

Колеги, да предложите приличен флуорокарбон за повод при спининг желателно от алито. И без това чакам от там доста неща, та....И с каква дебелина, ще е оптимално да сложа, при положение, че основното ми е плетено 1ца :)


Това KastKing Brand 300Yds/274m Top Grade Japanese 0.18-0.48mm Fluorocarbon Coating Fishing Line Monofilament Carp Wire Leader Line, гледам много се купува....като цена и метраж, според мен, са идеалка.... :mrgreen:

https://www.aliexpress.com/item/KastKin ... 111e78facc
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Какво влакно да сложа?

Мнение от stiviti »

[quote="preparatos"]Колеги, да предложите приличен флуорокарбон за повод при спининг желателно от алито. И без това чакам от там доста неща, та....И с каква дебелина, ще е оптимално да сложа, при положение, че основното ми е плетено 1ца :)


Това KastKing Brand 300Yds/274m Top Grade Japanese 0.18-0.48mm Fluorocarbon Coating Fishing Line Monofilament Carp Wire Leader Line, гледам много се купува....като цена и метраж, според мен, са идеалка.... :mrgreen:
Колега гледай цените . В Алито не лош флуро е от 4,5 $ за 50 м. . Това което ти е харесало е с покритие ,но не е 100%.
Добро влакно е : https://ru.aliexpress.com/store/product ... 6765.pic_0
Но и това влакно от България е много добро за целта и цената :
https://puffin.bg/index.php?item=139&group=1
Дебелината на повода зависи от това какви риби ще ловиш. С 1,0 плетено влакно / това е 0,16мм/ аз слагам повод до 0,20-0,35 мм , но за морски риболов. За сладководен риболов на пъстърва линията ми е 0,4 плетено/0,10 мм/ и повод 0,14 -0,16.
Желая ти успех в риболова.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”