Съвет за спинингова макара и прът Shimano

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Пустиняк
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2018 8:21 pm

Съвет за спинингова макара и прът Shimano

Мнение от Пустиняк »

Здравейте,

Начинаещ риболовец, със спининг наклонности, търси съвет за първата си въдица. :fishing7:

Ще се пробвам предимно на реките - Огоста, Ботуня и Шугавица, като основна цел са кленове и вероятно бели риби на яз Огоста. Не се притеснявам от допълнително тегло на въдицата, ако то ми подсигурява сигурност при изваждането на по-тежък рибок от предвиденото.

Бюджетът е 200лв за всичко, като искам и макарата и пръта да са на един производител - Shimano. Може би някой от тези:

Прътове:
https://www.nasluka-shop.com/spining-ri ... &order=ASC

Макари:
https://www.nasluka-shop.com/spining-ri ... &order=ASC

Само този производител съм чувал, така че ако на пазара има по-добри варианти - ще се радвам да ги чуя.

Благодаря и нека над всеки помогнал да тегне тежка прокоба - само големи риби да хваща! Амин! :lol:

Поздрави!
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Съвет за спинингова макара и прът Shimano

Мнение от rap66 »

Макарата Sahara FL. Ето така изглежда
http://fish.shimano-eu.com/content/fish ... ml#gallery
ToshoFish
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 08, 2016 2:17 pm

Re: Съвет за спинингова макара и прът Shimano

Мнение от ToshoFish »

Колега, много е изписано за шиманота в ниската ценова група. В тея пари са трагични!
Не разбирам за какво са ти и въдица и макара от една марка... и то шимано, освен ако не е за снимка...
Конкретно предлагам в предвид посочените от теб водоеми:
Спининг - за ~ 130 лв - Gad gancho 2.13, 3-12 /малко в повече за кленовете, но ще е добре за костур, бели, пък и с някоя щука спокойно можеш да се сбориш/.
Макара - за ~ 55 лв Ryobi Ecusima 1000 или за 90 лв Ryobi Zauber 1000 без резервна шпула.
Мисля, че това е твоят спининг комплект - ще си доволен!
Пустиняк
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2018 8:21 pm

Re: Съвет за спинингова макара и прът Shimano

Мнение от Пустиняк »

Благодаря на всички колеги, които помогнаха! Живи и здрави бъдете!

Колега от друг форум направи голям жест към мен и с голям кеф ще атакувам водоемите с Daiwa Blazon 702 mls :fishing9:
Пустиняк
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Сеп 02, 2018 8:21 pm

Re: Съвет за спинингова макара и прът Shimano

Мнение от Пустиняк »

До колегата В.Стефанов:

За съжаление не мога да отговоря на ЛС-то ти, защото имам малко мнения във форума. Затова го правя тук.

Много съм доволен от пръчката - както като усещане, така и това, че състоянието й е неразличимо от ново. Цената е 100лв, като колегата ми я продадена на преференциална цена, защото съм начинаещ.
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Съвет за спинингова макара и прът Shimano

Мнение от vantonov »

Пустиняк написа:Здравейте,

Начинаещ риболовец, със спининг наклонности, търси съвет за първата си въдица. :fishing7:

Ще се пробвам предимно на реките - Огоста, Ботуня и Шугавица, като основна цел са кленове и вероятно бели риби на яз Огоста. Не се притеснявам от допълнително тегло на въдицата, ако то ми подсигурява сигурност при изваждането на по-тежък рибок от предвиденото.

Бюджетът е 200лв за всичко, като искам и макарата и пръта да са на един производител - Shimano. Може би някой от тези:

Прътове:
https://www.nasluka-shop.com/spining-ri ... &order=ASC

Макари:
https://www.nasluka-shop.com/spining-ri ... &order=ASC

Само този производител съм чувал, така че ако на пазара има по-добри варианти - ще се радвам да ги чуя.

Благодаря и нека над всеки помогнал да тегне тежка прокоба - само големи риби да хваща! Амин! :lol:

Поздрави!
От "шибано" в ниския ценови клас бягай далече! Макретата са гумени, а пръчките освен за брулене на сливи... Тая профилна я държа, за да ми напомня за грешката :D Колегата ти е дал добро предложение за Ганчо-то, със занижени граници на примамките е, така че ще можеш и малко по-едри да мяташ. Твърдичка е, става за туич идеално, има добра чувствителност и като цяло е приятна пръчка. Само с размера макара 1000 нещо не съм съгласен, че по-скоро е пъстърваджийка, освен това ѝ става малко трудно като сложиш 12гр. глава и силикон. Щом те търсиш и бели на огоста... 2000-3000 е твоя размер. Рьоби е най-добрия и достъпен вариант.
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Съвет за спинингова макара и прът Shimano

Мнение от Павел Иванов »

Всеизвестно е , че Заубер 1000 си е типична МЛ макара и няма нищо общо с разпространеното схващане за размер 1000 като цяло . С него няма да му се налага да слага подложка на брейд 1.2 и за риболова който споменава ще е много по-добро решение от размери 2000 / 3000 на същата марка .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Съвет за спинингова макара и прът Shimano

Мнение от pdimitrof »

Павел Иванов написа:Всеизвестно е , че Заубер 1000 си е типична МЛ макара и няма нищо общо с разпространеното схващане за размер 1000 като цяло . С него няма да му се налага да слага подложка на брейд 1.2 и за риболова който споменава ще е много по-добро решение от размери 2000 / 3000 на същата марка .
...и си живурка зауберчето с едно МЛ премиерче доста години и нерядко правят чудеса :D
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”