Първи стъпки в спининга

Модератори: Павел Иванов, sestrata

marian_de
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Авг 19, 2012 5:06 pm

Първи стъпки в спининга

Мнение от marian_de »

Привет колеги спинингисти !
Наскоро се " запалих " по този вид риболов и в предвид че риболова който практикувам попривършва за сезона , скачам яко на спининга 8) . Взех си що годе читава пръчка ( като за начинаещ ) , хубаво влакно , някоя друга примамка и утре очаквам и макарето . Изгледах доста филмчета и клипове , дори направих едно излетче по реката , че даже и кефал ударих :D . Не знам защо , но щуката сякаш най-силно ме влече . Сега идва и въпросът " Къде в Ловешко ? " . Има ли колеги в Ловешко , които да ме въведат в този вид риболов ? Да ми обяснят нагледно коя примамка как се води , за какво се ползва , тънкости при построяване на линията и т . н . Искам да подчертая че ходя на риболов за удоволствие и не ми е приоритет изхранването с улова . Снимката ми е достатъчна . Та ако иска някой да ме води да повъртим някъде , може да ми пише на лични и да се уговорим . Предлагам транспорт и задължителното черпене като за новобранец :drinkers: Наслука !
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Първи стъпки в спининга

Мнение от vantonov »

Здравей, колега. Сопот не ти е много далече - там излизат писалки, понякога и някоя по-едричка. Други места в района не се сещам, понеже ми е далечко и не съм обикалял много. Що се отнася до примамките...зависи с какво разполагаш - попери, джъркове, миноу или кранкове, клатушки или въртележки от блесните... Тънкоси по линията няма никакви - просто слагаш един повод - аз лично ползвам купешки от флорокарбон, че металните след няколко риби стават на нищо. Като цяло няма кой знае какъв майсторлък. Успех!
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Първи стъпки в спининга

Мнение от Мъро »

vantonov написа:Здравей, колега. Сопот не ти е много далече - там излизат писалки, понякога и някоя по-едричка. Други места в района не се сещам, понеже ми е далечко и не съм обикалял много. Що се отнася до примамките...зависи с какво разполагаш - попери, джъркове, миноу или кранкове, клатушки или въртележки от блесните... Тънкоси по линията няма никакви - просто слагаш един повод - аз лично ползвам купешки от флорокарбон, че металните след няколко риби стават на нищо. Като цяло няма кой знае какъв майсторлък. Успех!
Вярно ли?
marian_de
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Авг 19, 2012 5:06 pm

Re: Първи стъпки в спининга

Мнение от marian_de »

vantonov написа:Здравей, колега. Сопот не ти е много далече - там излизат писалки, понякога и някоя по-едричка. Други места в района не се сещам, понеже ми е далечко и не съм обикалял много. Що се отнася до примамките...зависи с какво разполагаш - попери, джъркове, миноу или кранкове, клатушки или въртележки от блесните... Тънкоси по линията няма никакви - просто слагаш един повод - аз лично ползвам купешки от флорокарбон, че металните след няколко риби стават на нищо. Като цяло няма кой знае какъв майсторлък. Успех!

За Сопот и аз чух че се е понавъдила щуката и мисля да отида до там . Обаче си мисля че има мноооого тънкости в този риболов . То затова основно залитнах по него де . А е и доста интензивен , че с основния ми риболов взех корем да отпускам нещо :D . Примамки засега съм взел 5-6 воблера , някоя клатушка и блеснички малко . Ама то само с четене - толкова , като походя и поразпитам - повече . А на язовира на Дойренци само за от лодка ли става ? Имам и лодка , обаче хич не ми се товари и лодката че е бая големичка . И макарето дойде и навивам довечера плетеняка , че неам нерви вече :drinkers: . Наслука !
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”