Избор на спинингова пръчка

Модератори: Павел Иванов, sestrata

plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

Какво мислите за St. Crpix Triumph TRS86MHF2 10.7-28.4 гр, мисля си за медиум или МН спинининг, който да ползвам за риболов на щука ? Това ми грабна вниманието.
Другите са Savage Gear MPP - MULTI-PURPOSE PREDATOR 2 - 2.51 м акция 7.0 - 25.0 гр.
Atec Crazee Power Rockfish S862H 2.59 m акция 0.0 - 28.0 гр.
И две доста бюджетни пръчки, Abu Garcia Vendetta 2.4 m 10-30 гр и DAM Nanoflex 2.4 акция 14-40 грама
Аватар
TONICHA
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Юли 31, 2009 3:31 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от TONICHA »

Виж това:
https://fish24.bg/dam-effzett-yagi-d2936-240-35620
:fishing12:



Поздрави
"Самая большая щука в мире является Русская щука"
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

TONICHA написа:Виж това:
https://fish24.bg/dam-effzett-yagi-d2936-240-35620
:fishing12:



Поздрави
Ягито го знам, двама мои притли ловят с такива пръчки. На мен лично не ми харесва.
Ако ще е под 100 лв, определено ще се спра на GAD Delta. Иска ми се да е нещо по-хубаво. Също така по възможност с коркова дръжка... чисто визуално, харесвам такива пръчки.
Никой ли не е ползвал Vendetta?
Аватар
TONICHA
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Пет Юли 31, 2009 3:31 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от TONICHA »

Виж Ганчо



Поздрави
"Самая большая щука в мире является Русская щука"
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

TONICHA написа:Виж Ганчо



Поздрави
Къси са за съжаление. И с голяма акция нямат над 2.13 м. А ми трябва нещо 2.4-2.5 м дължина.
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

Някакви мнения за DAM Nanoflex Pro 2.40 m 14-40 gr акция
https://fish24.bg/dam-nanoflex-pro-d56145-35656
Също така за TICA Graphite Spin 2.44m SFHA624402 14-43 gr
https://fish24.bg/tica-new-graphite-spi ... 4402-26966
GAD Delta 2.44 m MH 8-32 gr
и Daiwa Balistic Spin 2.4 m 15-50 gr.
http://nikulden.com/spinning/spinning-r ... &order=ASC
като силно ми препоръчват Дайвата, като много мощна, лека и чувствителна пръчка, която нямала конкуренция в класа си (до около 250 лв).
За сега не съм се спрял на нито една от тези пръчки. GAD-a е най-евтин, но нищо чудно да е доста по-качествен от DAM-a и TICA-aта.
Ще съм благодарен на всякакви съвети и препоръки за ''щукарка'' с дължина 2.4-2.5 м
8-32 гр акция подходяща ли ще е за този риболов или е прекалено малка?
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

Все още търся подходящия спининг. Реших да изчакам до началото на февруари и бюджета да е до 300 лв.
Искам нещо с акция 10-40 гр и дължина от 2.4 м
Ако някой се сеща за читава пръчка до 300 лв, нека предлага.
Гледам GAD Chaser, но с подходяща акция няма...
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от rap66 »

Daiwa Balistic X Spin 2.4 m 10-40 gr.
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

rap66 написа:Daiwa Balistic X Spin 2.4 m 10-40 gr.
Да, ама не... Никъде я няма. В нито един онлаин магазин, нито и по другите магазини. С тази акция едва я намерих НО с дължина 2.7 м. По-лесно се намира все още с акция 15-50 и в двата размера - 2.4 и 2.7 м.
По-дългата пръчка с акция 10-40 гр, на мен ми се стори малко лигава и не ми вдъхна никакво доверие, че ще има достатъчно мощ. Лека е, готина е, но не ми допадна. Може би ако я имаше с по-малката дължина, бих я взел.
А ще бъде ли внесена някога Daiwa Ballistic 2.4 m 10-40 gr, никой не знае, защото и по складовете я нямало. Не мога да се надявам на това и да чакам.
Та започнах да гледам пръчки за 300+ лв, но не видях нищо с подходящата акция, което да ми хареса.
За мой късмет съвсем случайно в един магазин измъкнаха от склада забравен GAD Chaser с акция 10.5-35 гр
Първите впечатления: бърза, стегната и мощна пръчка... и вероятно наистина акцията и е леко занижена.
Веднага я купих, защото вече и тя не се внася в България, а и в Русия също не може да се намери с този тест.
Така, че днес търсенето приключи и сега в арсенала имам два GAD-a.
За по-малките примамки Gancho 3-12, а за щуките Chaser 10.5-35.
Мисля, че и двете пръчки си заслужяват парите. Не било така лесно както си мислих, да намериш нещо хубаво... доста надхвърлих бюджета си.
gogotop
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 1:02 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от gogotop »

Здравей колега,как се държи ганчото,доколкото разбрах си взел две на 3-12 и 4-16гр.И аз съм се насочил към тях,но не мога да избера от двете.Ще се ползва за същото като теб.Сподели мнение и ако си решил да се разделиш с някоя от двете пиши!
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

gogotop написа:Здравей колега,как се държи ганчото,доколкото разбрах си взел две на 3-12 и 4-16гр.И аз съм се насочил към тях,но не мога да избера от двете.Ще се ползва за същото като теб.Сподели мнение и ако си решил да се разделиш с някоя от двете пиши!
Здравей колега, извинявай за забавения отговор.
От 3ти февруари насам имам над 20 риболова с GAD Gancho 2.13 м 3-12 гр.
Копо не съм имал до сега, като в началото на февруари имах няколко много силни риболова с по 20 риби за няколко часа. Доста от кефалите бяха по килограм и нагоре.
Просто не съм ги теглил всичките преди да ги пусна.
Пръчката ми хареса ужасно много. Много е стегната. Много е бърза, но не работи само с върха си.
Справя се отлично с по-едрите риби, но спокойно работи с воблери по 3 гр, което не го очаквах.
Разбира се по-добре работи с воблери от 4+ гр.
Блесни 1ви номер не ги усеща. Но с 2ри номер работи идиално.
Не е глуха пръчка.
Като цяло за парите си според мен е най-добрия избор.
Има доста мощ в нея... нищо, че е лайт.
Точно това което търсех, 4-16 ще ти е прекено мощна... защото реално отговаря на поне 5/6-20 гр
Dobo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 4:26 pm
Местоположение: Varna

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от Dobo »

Здравейте! Предварително се извинявам,че ще ползвам темата на колегата..Да има някой наблюдение от Daiwa Legalis Spin 2,40 10-30g ? Общо взето не намерих мнения никакви. Мисля,да се комплектова с Daiwa Legalis LT 2500 или Daiw Ninja LT 2500 (и двете са бързо оборотни) ,сравнително бюджетен комплект..Целта ще са евентуални(че в нашия район си е късмет) щуки.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от Павел Иванов »

Странно , защо си се спрял точно на този комплект ?
Предполагам защото е Дайва и е евтин ?
Явно си пропуснал редовните препоръки , не си купувай бюджетни Дайва и Шимано когато иде реч за спининг !
Погледнах параметрите и какво представлява питаната от теб гега . В БГ сайтовете освен съкратена подвеждаща информация , нищо , иначе като цяло , от не нашите сайтове , нискомодулна бланка с високо съдържание на пластмаса , с уж бърза акция и строй мидиъм лайт . Като цяло би ти свършила работа . Виж и двете макари бих ти ги препоръчал единствено за плувка и леко дънце !
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Dobo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 4:26 pm
Местоположение: Varna

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от Dobo »

Определено не защото е Дайва,по-скоро цената ме устройва...А и като за първа такава сопа,и имайки предвид вариантите ми за подобен риболов в района,не мисля че е удачно да се отпускам повече..Иначе имам друга бюджетна Дайва Silver Creek 3-14 и съм си доволен от нея.Излишно е да казвам,че приемам съвети,в крайна сметка за това пиша :)
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от Павел Иванов »

Като казваш Варна бих ти предложил да минеш до ЖК "Младост", бул.Република 15 и да погледнеш асортимента на Плодекс , или по-точно този комплект - NBBF802M https://www.plodex.eu/fishing/spiningi.html + Ryobi Oasys 1000 - https://www.plodex.eu/fishing/makari.html или Noeby Leisure/Tsuri MG 3000 - https://www.plodex.eu/fishing/makari.html . Собственика освен , че ти е градски е и съфорумник та ще ти покаже всичко какво ти е кеф а и отстъпка не вярвам да не ти направи :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”