Избор на спинингова пръчка

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от Павел Иванов »

Един глас и от мен за PS70MLF2 . Пробвал съм няколко въдици в района Елхово , Устрем , Стрем , Княжево и тази универсална , дуракоустойчива с прилична чувствителност МЛ гега ми се стори най-удачна за там . Виждал съм не веднъж в "продавалниците" тук и в Манията да се меркат второ употребление за 150 - 170лв. като самата гега си заслужава паретата в повече от новите в този ценови диапазон .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

Павел Иванов написа:Един глас и от мен за PS70MLF2 . Пробвал съм няколко въдици в района Елхово , Устрем , Стрем , Княжево и тази универсална , дуракоустойчива с прилична чувствителност МЛ гега ми се стори най-удачна за там . Виждал съм не веднъж в "продавалниците" тук и в Манията да се меркат второ употребление за 150 - 170лв. като самата гега си заслужава паретата в повече от новите в този ценови диапазон .
Вярвам, че е така, но 290 лв са ми наистина множко. А ако изпадне на цена от 150-180 лв втора употреба, бих я купил, но не мога и да се надявам на това някой да пусне пръчката си за продан, а аз да чакам.
Какво мислиш за GAD Gancho- с акция 3-12 г? Лигава ли е както се изрази колегата Аксел?
И такава с акция 4-16 гр, която при Gancho се води medium light, по-добрия вариант ли е и ще върши ли работа с малките примамки ?
Относно пръчките Filstar Red Shadow ML 3-15 gr, по-удачния избор ли са, или все пак GAD-a е по-добрия?
Light Game ми харесва като дължина, също така и това, че е с Fuji макародържач и коркова дръжка (чисто визуално), но 5те грама долна граница на акцията май вече ще са наистина множко за 2.5-3.5 см воблерчета и малки блесни, или пък пръчката не е толкова твърда и акцията при тучинг отговаря на по-малката?
Все още товa са спинингите които съм набелязал. На първо място е Gancho, след това което четох и гледах като обзори за него. Въпроса е 3-12 или 4-16 тест?
След това си мисля и за Filstar Light Game 5-15 гр, ако не е прекалено твърда, и може да работи с примамки под обявената акция.
Надявам се някой колега който е пробвал някоя от пръчките да сподели мнение.
Иначе и на мен ми се иска нещо от среден клас или висок, но това са ми възможностите.
Приемам и предложения за други модели и макри с подобни характеристики около 160-170 лв +- някой лев.
asn
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 11:58 am
Местоположение: Габрово

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от asn »

Имах лайтовия триумф 2м 1,8-8, 9гр. Продадох го заради тежичките водачи, създаващи вредни вибрации при хвърляне и защото беше с една идея по-мек от това, което ми трябваше. Кефали и щучки от към 300гр и нагоре си ги ковеше и удържаше без грешка, но изпусках по-дребните. Като цяло е много здрава, глупакоустойчива въдица, чуствителна и еластична. Работеше добре и с клатушки 1,5гр и с кранкове от 9гр. Не е кол като повечето в този ценови диапазон (взех я от обява тук, но нова с етикета за 90лв), комфортно изхвърля, обира напъните на рибите сама, нямаш притеснение, че ще се счупи от едра риба,... Много исках да го сменя с ML варианта, за да не изтървам по-ситните рибета. Мисълта ми е, че няма да сбъркаш, ако се спреш на триумф в лайт или медиум лайт вариант. Липсата на леки KR водачи с малък диаметър може донякъде да влияе на точността, но от друга страна не си зависим от дебелина на влакна и можеш спокойно да си ловиш и в студа. Премиерите ги правят в щатите, триумфите в мексико и освен в цената друга разлика няма между двете въдици.
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

Благодаря колега! Ще го имам в предвид това.
След цял ден звънен, търсене по сайтовете и т.н. разбрах, че в България от доста време не може да се намери GAD Gancho в лайт вариант 3-12 гр.
Не е сигурно дали изобщо ще бъде внесен.
Другия приличен вариант е GAD Delta 3-12, но нея също я няма никъде, а 4-18 гр, която може да се намери е медиум акция при тази пръчка и долната граница не отговаряла, в случая по-голяма е от написаното. Което означава, че Делтата отпада от търсенето.
Ligh Game Filstar, спрях да го разглеждам, защото тест от 5-15 гр също ще е голям.
Остава Red Shadow, но никой нищо не може да ми каже. Дали отговаря на посочените от производителя гр? Читав спининг ли е и заслужява ли е?
Ще се търси Gancho, ако трябва втора употреба, стига да намеря 3-12.
Може да пробвам и да го открия в Русия и да ми бъде донесен от мой приятел.
В момента намирам такъв с акция 4-16 гр (втора употреба, нов го няма никъде), което при Gancho се води ML, но се двоумя силно дали да го купя, не знам как ще отработва по-леките примамки, под 4 гр.
Момчето каза, че с 4 грамови воблери работи перфектно, по-малки не е пробвал.
Каза също така, че изобщо не е лигава пръчка и доста стегната и бърза.
Ако не открия 3.12 гр. GAD Gancho, вероятно ще купя 4-16 и ще се надяваме да ми върши работа и с малките блесни, само да не стане така да го пуна за продан след втория риболов.
Мнение за GAD Fair ? Него с огромна трудност го немерих в един магази с акция 3-12 gr.
Пръчката става или е с доста по-ниско качество от Gancho? Лигава ли е?
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

Много добри думи чух и за Tailwalk Backhoo Rise .1.8-10.6 гр, макар и с доста лайт акция, казват, че е много стегната и много мощна въдица, която може да се справи не по-зле с големите риби от МЛ пръчFfките.
Filstar Black Shadow 3-15 gr и дължина 2.29 го намирам на 200 лв.
Това е като последен вариант.
asn
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 11:58 am
Местоположение: Габрово

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от asn »

По-дългия феър с тази акция е много по-хубав от бакуто и много по-евтин, но имай предвид, че кроато е класи над тези китайщини. Ето още едно колче, превъзхождащо бакуто в много отношения https://www.bent-fishing.com/produkt/33 ... pinning-2s
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

asn написа:По-дългия феър с тази акция е много по-хубав от бакуто и много по-евтин, но имай предвид, че кроато е класи над тези китайщини.
А за каква дължина Fair говориш колега?
Бакуто много ми го нахвалиха, като изключително здрава, жилава и мощна пръчка, преди това никога не съм го гледал.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от bobopeli »

plamen_shopov написа: Бакуто много ми го нахвалиха, като изключително здрава, жилава и мощна пръчка, преди това никога не съм го гледал.
Бахото е въдица за риболов от лодка на бас,по американски образец :D късо и мощно :D
За тия пари по добре GAD Harrier HRS762MLXF 7'6" / 2.28м 4 - 16гр,не случайно кръстен от руснаците -''работния кон''

Изображение

Изображение
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от Николай Ангелов »

Имам преки впечатления от повечето въдици, върху които си се спрял. Даже гледам, че има снимки на една, която притежавах. Общо казано не си избрал "точната" за риболов с примамки от 5 gr надолу. Не очаквай чудеса, когато горната граница на използваните воблери или блесни граничи с долната такава на въдицата. По-скоро загледай GAD GAN662LLF / 1.98 m / 1.5 - 8 gr, Atec Crazee Bass S632L / 1.90 m / 0.9 - 7 gr, Backhoo Rise Spinning S632L / 1.90 m / 0.9 - 7 gr или нещо подобно.

Ето няколко клипчета на част от спинингите в "бойни" условия (за съжаление не са мои):

- GAN702MLF;

- Backhoo Rise Spinning S702ML;

- GAD GAN662LLF.

п.п. От любопитство - сигурно ли е за GAD Fair с акция 3-12 gr?
asn
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 11:58 am
Местоположение: Габрово

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от asn »

3-15гр. 2.28m има я и на 2.13m :)
Това клипче преди време ме накара да си купя 2 въдици от тази марка: https://youtu.be/oaFuPwfWoRg
Между другото диапазона примамки 1,5-8гр. 1,5-6,5см. е предостатъчен за риболов на кефал и на масовите щуклета и няма кой знае какъв смисъл да се презапасява излишно човек, пък и те не обичат силните течения. От друга страна кроато е доволно издръжливо на изненади. :)
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

bobopeli написа:
plamen_shopov написа: Бакуто много ми го нахвалиха, като изключително здрава, жилава и мощна пръчка, преди това никога не съм го гледал.
Бахото е въдица за риболов от лодка на бас,по американски образец :D късо и мощно :D
За тия пари по добре GAD Harrier HRS762MLXF 7'6" / 2.28м 4 - 16гр,не случайно кръстен от руснаците -''работния кон''

Изображение

Изображение
Baхото и на мен ми се струва малко късико, като се има предвид, че работната му дължина не е 2.1 м, все пак има дръжка и т.н.
Същото е и при Gancho, но там цената е привлекателна в случая, все пак разликата е почти 100 лв.
Предлагат ми за 90 лв почти нов GAD Gancho 2.13 m 4-16 тест.
Harrier-a, също го гледах, малко скъпичък ми идва. Бахото ще се купи за 200 лв, а Хариера е доста над тази цена.
Значи която и да е от изброените пръчки, няма да работи кой знае колко добре с примамки от 3 гр.
Но пък ултра лайт пръчка изобщо не ми върши работа.
Ако някой има Gancho с 3-12 акция за продан, нека пише. Или пък има идея от къде мога да я намеря.
В България я няма... даже и в Русия не я откривам. Днес възложих задачата на един приятел от Москва да ми я намери при тях... е няма я в нито един техен сайт. След празниците ще ми я търси по магазините там.
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

Николай Ангелов написа:Имам преки впечатления от повечето въдици, върху които си се спрял. Даже гледам, че има снимки на една, която притежавах. Общо казано не си избрал "точната" за риболов с примамки от 5 gr надолу. Не очаквай чудеса, когато горната граница на използваните воблери или блесни граничи с долната такава на въдицата. По-скоро загледай GAD GAN662LLF / 1.98 m / 1.5 - 8 gr, Atec Crazee Bass S632L / 1.90 m / 0.9 - 7 gr, Backhoo Rise Spinning S632L / 1.90 m / 0.9 - 7 gr или нещо подобно.

Ето няколко клипчета на част от спинингите в "бойни" условия (за съжаление не са мои):

- GAN702MLF;

- Backhoo Rise Spinning S702ML;

- GAD GAN662LLF.

п.п. От любопитство - сигурно ли е за GAD Fair с акция 3-12 gr?
Да намира се на 3-12 гр, но само в един магазин и е 2.13 м дължина.
Много по-ниско качество ли е от Gancho?
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от аксел »

ето ти още едно https://www.youtube.com/watch?v=foat46n6FMUпредложение от мене: не съм я имал,но смятам отговаря на изискванията.Като цена е около 140 лв.,стига да успееш да си я поръчаш,което не е чак толкова голям проблем.За мене Гад-овете и Бакху Райс/имам такова/ са пълни дръвца,като дебело подчертавам,че това е мое ЛИЧНО мнение.
валатът не най-лошото нещо на света
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

аксел написа:ето ти още едно https://www.youtube.com/watch?v=foat46n6FMUпредложение от мене: не съм я имал,но смятам отговаря на изискванията.Като цена е около 140 лв.,стига да успееш да си я поръчаш,което не е чак толкова голям проблем.За мене Гад-овете и Бакху Райс/имам такова/ са пълни дръвца,като дебело подчертавам,че това е мое ЛИЧНО мнение.
Гледах обзора. Доста привлекателен спининг, и не е много скъп в момента.
Може да си поръчам. Някой поръчвал ли е от там?
Защото на мен са ми носили и пращали доста неща, но никога въдици, т.е. всичко е било малко по размер.
А относно Backhoo ? Толкова ли е зле? Иска ми се пръчката да е малко по-мощничка, а това Бакху ми го препоръчват именно като доста мощна въдица, макар, че е лайт и не може да се очаква кой знае каква мощност.
Gancho 2.13 м както споменах, намирам само с акция 4-16 грама... а трябва ще ми е множко за малките примамки, особено щом е занижена и отговаря на 5-20 примерно.
asn
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Юни 17, 2015 11:58 am
Местоположение: Габрово

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от asn »

Ако харесваш нелакирани, твърди въдици с почти никаква еластичност и евтини водачи, предназначени за нескачащи риби никак не е зле, но от друга страна 3бр. SERT EXCEED са на цената на едно Backhoo и ще хартисат пари, а като поведение във вариант 3-10гр. усещанията ще са доста сходни си мисля.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”