Избор на спинингова пръчка

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от bobopeli »

plamen_shopov написа: А относно Backhoo ? Толкова ли е зле? Иска ми се пръчката да е малко по-мощничка, а това Бакху ми го препоръчват именно като доста мощна въдица, макар, че е лайт и не може да се очаква кой знае каква мощност.
Бахото е създадено за едни други риби и в едни други условия,определено е мощно и определено няма нищо общо с лайта. Традиционно тестовете на въдиците които ще се предлагат на американския пазар са доста сериозно занижени.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

Реших да послушам съвета на колегата Аксел и да търся МЛ спининг.
Намерих GAD Gancho 2.13 m 3-12 гр на 80 лв и такъв с 4-16 гр на 70 лв. Нямаше как да ги пропусна и след дълго чудене
поръчах този с акция 4-16 гр, само защото пръчката е буквално чисто нова с найлончетата по дръжката.
Човека, не я е обявявал за продан и никога не я е ползвал (или ако е ползвана, но е не повече от няколко пъти), защото му се дублирала с доста по-скъп спининг. Предложи аз да определя цената и сега чакам да я изпрати. Ако не ми хареса след като я пробвам на реката, мисля, че лесно ще мога да я продам при такъв дифицит на тези въдици.
Ще пробвам да си поръчам от Русия Black Hole GF, ако стане работата с доставката ще имам две подобни въдици.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2273
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от bobopeli »

plamen_shopov написа:Реших да послушам съвета на колегата Аксел и да търся МЛ спининг.
Намерих GAD Gancho 2.13 m 3-12 гр на 80 лв и такъв с 4-16 гр на 70 лв. Нямаше как да ги пропусна и след дълго чудене .........................................................................................................
Много успехи с новата придобивка! Ако спининга стане твоя страст със сигурност няма да е последната пръчка която си купуваш.И търсенето на ''перфектния такъм'' ще е неизменна част от хобито!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от аксел »

Успех и от мене,нека новата придобивка ди донесе много приятни емоции.......и да знаеш,че най-важното от всичко е възможността да бъдеш повече време с любимото хоби.
валатът не най-лошото нещо на света
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

Благодаря ви много колеги!
Наистина най-важно е не каква въдица ползваш а колко време прекарваш с нея на реката, язовира и т.н. и т.н.
Днес след като взех Gancho 4-16 gr, ми предложиха отново 2.13 м но с акция 3-12 гр.
Въдицата не е като тази, в смисъл има следи от употреба по дръжката. Все пак не е нова, но няма ремонти и други забележки.
Та се чудя много дали да не купя и нея ? Тази с акция от 4 до 16 грама дали няма да е прекалено твърда и мощна за риболова на кефал и дребни щучки с толкова малки примамки (3.5-4 см)?
Няма и как да я пробвам тези дни, а ако не купя другата верноято ще я продадат.
Някой от вас ползвал ли е Ганчото с акция 3-12? Вероятно то е по-подходящия избор в моя случай? След като си имам и медиум спининг за щука.
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от icefire »

Колега , прекалено много чудене ... това води до взимане на неуверени решения ... и каквото и да избереш в теб винаги ще се прокарва едно съмнение : " Дали направих правилният избор" !?!
Прекалено подробно си се спрял на извънредно много подробности ... Сам казваш , че две хубости на едно място не става ... ти искаш да събереш повече от две !!! .. хем хубаво , хем евтино , хем универсално .. ако може чисто ново но втора ръка !?!? ... Съжалявам но не става ...
По горе в темата , единият от колегите правилно споменава , че неизбежно като част от хобито идва и набавянето на по-добрият такъм .. Аз съм сигурен че след време ще попаднеш на нещата които търсиш !
И тия руски клипове ги зарежи ... гледай например японски :) ... Сравнението ти , че риобито не ставало в сравнение със ниският клас на шимано е грешно ... ниският клас на шимано и дайва е до 200-250 лв ... ориентирай се !
В крайна сметка ползвай си старият такъм и леко-полеко събирай пари и си купи нещо свестно ... няма да съжаляваш ..
Пожелавам успех ... и много добри моменти ...
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

icefire написа:Колега , прекалено много чудене ... това води до взимане на неуверени решения ... и каквото и да избереш в теб винаги ще се прокарва едно съмнение : " Дали направих правилният избор" !?!
Прекалено подробно си се спрял на извънредно много подробности ... Сам казваш , че две хубости на едно място не става ... ти искаш да събереш повече от две !!! .. хем хубаво , хем евтино , хем универсално .. ако може чисто ново но втора ръка !?!? ... Съжалявам но не става ...
По горе в темата , единият от колегите правилно споменава , че неизбежно като част от хобито идва и набавянето на по-добрият такъм .. Аз съм сигурен че след време ще попаднеш на нещата които търсиш !
И тия руски клипове ги зарежи ... гледай например японски :) ... Сравнението ти , че риобито не ставало в сравнение със ниският клас на шимано е грешно ... ниският клас на шимано и дайва е до 200-250 лв ... ориентирай се !
В крайна сметка ползвай си старият такъм и леко-полеко събирай пари и си купи нещо свестно ... няма да съжаляваш ..
Пожелавам успех ... и много добри моменти ...
Благодаря!
Така е, прекалено много се заиграх с избора на спининг. Никога не съм купувал нещо втора ръка, освен кола.
Сега взех GAD-а не заради цената, а просто защото никъде го няма нов с тази акция, а това което ми харесваше до около 200-220 лв, не можех да го открия в България.
Иначе бих взел нова пръчка без да се замисля.
Относно Риобито, въпрос на вкус. Имал съм две Екусими... Слам. Вярно, че са евтини и няма кой знае какво да се очаква от тях, но дори Catana реди в пъти по-добре от Екусимата, а е една от някой бюджетните макари на Шимано. За малко повече пари се намират по-добри макари, поне според мен.
В момента например мога да взема нова Ултегра за малко над 200 лв, а макарата е доста добра.
Но това е отделна тема.
GAD-a e много стегнат и бърз... виждам ми се малко твърд, но ще го пробваме по време на риболов.
А следващия месец ще поръчам един Black Hole GF с тест 10-35 гр, който ще замени сегашната ми пръчка.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от аксел »

Доста интересно ще ми бъде да видя японски клипове за риболов на щука,кефал,распер и др............ми те нямат такива риби,Залитането по всичко японско/не,че нямам три японски въдици от най-скъпите/,не е правилно според мене.При макарите спор няма,те са доста по-универсални,но по отношение на пръчките,смятам,че за избора на правилната пръчка е важно условията на риболов,примамките и вида на рибите да са почти същите.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от SUPER MARIO »

Колега аксел, спомена че имаш CALIDA RAVE на Herakles...Да ти е направило впечатление да износва конеца по бързо от другите ти въдици...
Бързай бавно.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от Павел Иванов »

аксел написа:..........ми те нямат такива риби,....
Да бе да , за това риболова на chub / клен е на пиедестал по токийските бари :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

аксел написа:Доста интересно ще ми бъде да видя японски клипове за риболов на щука,кефал,распер и др............ми те нямат такива риби,Залитането по всичко японско/не,че нямам три японски въдици от най-скъпите/,не е правилно според мене.При макарите спор няма,те са доста по-универсални,но по отношение на пръчките,смятам,че за избора на правилната пръчка е важно условията на риболов,примамките и вида на рибите да са почти същите.
И аз съм на мнение, че най-важното е въдицата да ти върши работа в условията които ловиш! Една въдица е добра в едни условия и начин на риболов, друга в други...
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от аксел »

Марио,да имам такава Калдия,бях я запланувал за интезинивен зимен джиг по реката,но нямам време напоследък.Засега не съм забелязъл такова нещо,но ще я тествам и ще пиша.
Сигурно съм сбъркал,Павеле........към тебе един въпрос-можеш ли да повториш теста на Бляк Хол-а от руския клип с твоя Ито Крафт?????......шегувам се естествено.Поздрави.
П.С.Автора на темата си търсеше бюджетна пръчка с нисък тест,строй регулар-фаст способна да издържа невероятни натоварвания,въобще работен кон,ти можеш ли да предложиш нещо подоходящо за до 150лв. от японсите брандове????
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от icefire »

Е деее .. :)
Аксел , горе съм писал : "например японски" ... писаното не е от сорта - Думам ти дъще , сещай се снахо...
Ако бях писал : гледай американски клипове , все некой щеше да каже : да ама тука при нас няма бассове ...
Той колегата ще си намери каквото му трябва , пожелавам му успех - отново :) ...
С по-горните си писаници изобщо не искам акъл да давам , просто желаех да му вдъхна малко увереност ... ако е постоянен в хобито си ... и го тресне крастата съм убеден , че до 2 години такъмите му ще претърпят доста упгрейди ... надявам се ,,, ( в положителният смисъл !)
В заключение казвам : НАЗДРАВЕ !!! днес е един от най-светлите християнски празници :drinkers:
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от аксел »

Наздраве и от менеІНека Богоявление стопли рибарските сърца с нови надежди за риболовни успехи.
Icefire. извинявай,ако случайно съм те засегнал.Напоследък все по-често,когато някой колега иска да си купи бюджетна спинингова пръчка се преглагат едни и същи китайски марки и модели,рекламиращи се доста агресивно,като много качествени,заслужаващи виоките си цени,което разбира се не е вярно.С този модел въдица искам малко да разширя мирогледа на масовия български спинингист и да му представя,алтернатива заслужаваща инвестицията си.Харесвам ревютата на Александър,защото са направени по достъпен и разбираем начин от един активен риболовец.
валатът не най-лошото нещо на света
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Избор на спинингова пръчка

Мнение от plamen_shopov »

Наздраве и на Ивановците днес и нека са живи и здрави!
Така или иначе вече купих GAD Gancho 4-16, но утре чакам още един с тест 3-12 гр.
А вероятно до няколко години такъмите ще бъдат подменени няколко пъти към по-добро... но в момента това е бюджета, около 200 лв, като макара вече имам. Между другото се балансира повече от страхотно с Gancho-то.
Сега обаче заради един гаден вирус не мога да отида на реката и да ги тесвам, да добия някаква представа какво съм си купил реално.
Февруари може би ще пробвам да потърся кефал по микро реките които познавам и знам къде се групира... Ако успея да го излъжа по някакъв начин.
Вероятно на джиг, но не съм спец в тази област и ще трябва да се уча.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”