Първи спининг.

Модератори: Павел Иванов, sestrata

plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Първи спининг.

Мнение от plamen_shopov »

Аз бих го посъветвал да си купи GAD Fair 3-15 гр.
Малко е груба, но е здрава и надеждна и дава доста за ценовия си клас. За първа въдица е супер.
Жалко, че това и е най-ниската акция.
Иначе може да погледне и Favorit Абсолют или Laguna Blue. Те се вписват в бюджета и не са лоши. Има и подходящите акции.
Спартак
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 2:58 pm

Re: Първи спининг.

Мнение от Спартак »

Този Гад, изглежда много интересен на 2,28 метра и 3-15 грама акция, определено хваща око. Другото на което попаднах и ми се струва добро за първа въдица едно Осако - https://riboco.com/index.php?mod=produc ... 3451&click , само че то е 5-15 което не мисля, ще е проблем.
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Първи спининг.

Мнение от ТТ лови по реки »

+1 за Фаворита,но аз бих препоръчал Blue bird за пъстърва и кефал.Аз ползвам 3-7гр. на 2м. от доста време,и съм много доволен. 90% от излетите ми са с нея,дори по Марица си я ползвам без притеснения.
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Първи спининг.

Мнение от plamen_shopov »

5-15 гр е акция която не е много подходяща за риболов на кефал.
С такава въдица можеш спокойно да си ловиш щука с по-малки примамки.
Според мен максимума за кефалска въдица е 10-12 гр горна граница на акцията.
Аз ловя с GAD Gancho 3-12 gr. Много съм доволен от пръчката. Много стегната и бърза, НО дори 2 килограмови кефали не доставят кой знае какво удоволствие с тази "сопичка".
Прекалено мощна им идва.
За това си поръчах от Русия по-лайтовия вариат 1.5-8 гр.
Мисля, че пръчка с такава акция е предостатъчна да ти покрие всички кефалски примамки и също така да ти доставя удоволствие от риболова.
Не, че и с 5-15 или пък 10-30 няма да ловиш кефали, но удоволствието там го няма.
За парите си Fair е може би най-добрия избор. Стига да го намериш, че последниете години почти не внасят GAD-ове. А и в Русия вече ги няма
Имай предвид, че Fair 3-15, реално е с по-голяма акция...
Може да си потърсиш, нещо с тест до 10 гр и дъжина 1.98 до 2.10 или макс 2.20 м.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”