Въдица и макара за спининг + примамки

Модератори: Павел Иванов, sestrata

galinski_rs
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Яну 17, 2016 6:11 pm

Въдица и макара за спининг + примамки

Мнение от galinski_rs »

Здравейте! Понеже предния път когато си купувах такъми бях взел въдица 10-45гракция която обаче е доста твърда и не е за мен мисля да я използвам за риболов на дъно на жива рибка. Сега мисля да взема нещо с по ниска акция и съм се спрял на FilStar Premier Crystal Spin 2.30 /118гр тежи пръчката/ с акция 5-21гр за 55лв и макара FL Feeder wind 3000 размер с 9 лагера , втора шпула цена 35лв. Въпроса е на тази пръчка дали макарата не трябва да е 2000 размер. Ако имате други предложения в този ценови диапазон около 110лв предлагайте. Ще се лови от брега на язовир със силикони, воблери и блесни. Търси се костур по- рядко , основно бяла риба и щуки има около 1-2 кг най-масовите. Предложете моля и някой воблер да си купя понеже воблери почти нямам. Благодаря!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Въдица и макара за спининг + примамки

Мнение от Павел Иванов »

Ами гледам и макара си подбираш за варианта "жива рибка на дъно" .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Limanov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 326
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:22 pm
Местоположение: Варна

Re: Въдица и макара за спининг + примамки

Мнение от Limanov »

Макарата 2000 за тази пръчка. Виж евтините Ryobi-та като Екузима и Виртус. 10-45 става за щука, сом и Гърция ако не ти пука за водачите и солта.
galinski_rs
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Яну 17, 2016 6:11 pm

Re: Въдица и макара за спининг + примамки

Мнение от galinski_rs »

Здравейте! Какво имаш предвид колега? Дайте някакво предложение ако имате
plamen_shopov
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Дек 30, 2018 7:46 pm

Re: Въдица и макара за спининг + примамки

Мнение от plamen_shopov »

Макара която си избрал е пълен боклук и на спининг ще я скапеш за няколко месеца. Ако ходиш по-често.
За пръчката нямам наблюдения, но не мисля, че ще е много читава.
Наскоро за 100тина лв купих GAD Delta като подарък на брат ми.
Веднъж лових с нея и бях просто очарован. А ловя основно с Chaser който е класи над нея.
Относно евтина и здрава макара, колегите са ти казали - Ryobi Ecusima. Това е най-евтиния що годе читав вариант за спинингова макара. Виртуса е по-лош от Екусимата.
ToshoFish
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Апр 08, 2016 2:17 pm

Re: Въдица и макара за спининг + примамки

Мнение от ToshoFish »

Здравей колега!
Проблема с бюджетния варианте, че в последствие ти излиза мн.скъпо. Просто в един момент разбираш, че това, което си купил си е пре...ка.
Филстара, който си посочил съм го тръскал и определено не става!
Бих те посъветвал да се ориентираш към red shadow 2,30; 5-21. Заслужава си цената!
Тази зима купих такава за приятел, но той не прояви интерес към този риболов и въдицата остана моя. Първо си казах: поредната в гардероба. Обаче се оказа по-добра от очакваното. С нея си се усещат чудно 5 до 14 гр. глави с 7 до 10 см силикони. Имам 3 бели от 1 до 1,5 кг на джиг.
На 01.05. открих и щуките с нея - записа се с една около 1,5 кг.
Въдичката си е супер и вече е от 3-те, които са ми постоянно в колата.
Относно макара - евтина и читава - екусима. Въпреки, че и те са вече май на късмет...
Надявам се да съм ти полезен.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”