Избор на първоначален комплект

Модератори: Павел Иванов, sestrata

BiserDimitrov
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 11, 2019 11:52 pm

Избор на първоначален комплект

Мнение от BiserDimitrov »

Здравейте колеги, надявам се да може да ми помогнете в избора ми на първия сет за спининг. Даже не знам откъде ми хрумна, но съм твърдо решен да стана фен или да се откажа тотално! :)
От около седмица чета, гледам клипове, изучавам и т.н. главата ми пуши от информация, но никога не съм имал вземане даване с такъв тип риболов и немога да взема крайното решение. Тук се намесвате вие със съвети и препоръки.
Не съм ходил за риба от около 15 години, дори и като съм ходил е било на плувка по язовирите. Правят едно-две изключения през годините, нооо така се стекоха обстоятелствата.
Предвид, че съм начинаещ не искам да хвърлям едно торба пари предвид в какви времена живеем и после да е продам на половин цена АКО нещо не ми допаднат нещата... :)
Риболова ще се извършва в Русе / Мартен по река Дунав. Много каменисто, храсти, дървета и клони. Какво ще ловя? Распер и щука предимно (даже не знам какво друго...)
Та да си дойдем на думата за ибора:
1. Пръчка - Filstar Premier Crystal Spin 2.45 7-28 - цена 54 лева
2. Макара - Ryobi Virtus 4000 - цена 54 лева - без резервна шпула, която предвид колко разбирам на дали ми трябва :) Също така не съм сигурен дали да е 3000 или 4000 (за да е балансирано всичко)
3. Монофил 0.25 за основа и "плетеняк" (предложете нещо, както и дебелина) и за водач флурокарбон, който да е една идея по дебел (така четох.. :oops: ) - Цена нямам представа 20-30 лева
4. Примамки, в магазина ще купя 3-4-5 различни да видим какво ще излезе. - цена нямам представа - примерно 20 лева.

Целта е да се хванем в максимум от 150-160 лева.

Благодаря за отделеното време и съвети, които ще ми дадете. Може да съм се изказал като пълен новобранец, но то си е така. :) Приемам всякакви критики и други предложения в този ценови диапазон.
BiserDimitrov
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 11, 2019 11:52 pm

Re: Избор на първоначален комплект

Мнение от BiserDimitrov »

Здравейте отново, понеже бутон "редактиране" не видях, трябва да допълня нещо. Говорих с бабата която живее в гр. Мартен, област Русе. Тя вика, че щука и распер нямало там в този район. Някой от вас да посещава там и да каже "кълве" ли там? Иначе цялата покупка ми се обезмисля, защото само там имам възможност да ходя за риба, понеже живее до дунава. Благодаря.
d.stoyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Юни 16, 2015 8:31 pm

Re: Избор на първоначален комплект

Мнение от d.stoyanov »

най - добре отиди при Сунай или при Родан, обясни им и те ще ти кажат кое / какво
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”