Мнение за спининг прът и макара.

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Diqn03
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Юли 21, 2019 10:27 pm

Мнение за спининг прът и макара.

Мнение от Diqn03 »

Здравейте,дайте мнение за спининг въдицата D.A.M Effzett yagi 1.90м,акция 5-20гр и макара D.A.M Quick Fighter Pro Metal 330 FD.За влакно мисля да използвам 8 нишково плетено с дебелина 0.18.Въдицата ще се използва за лов на костур,кефал и щука.
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Мнение за спининг прът и макара.

Мнение от pdimitrof »

Diqn03 написа:Здравейте,дайте мнение за спининг въдицата D.A.M Effzett yagi 1.90м,акция 5-20гр и макара D.A.M Quick Fighter Pro Metal 330 FD.За влакно мисля да използвам 8 нишково плетено с дебелина 0.18.Въдицата ще се използва за лов на костур,кефал и щука.
Колега, не съм много разбирачеф, ама много лоша комбинация според мене ! :roll: Ако не си ги взел не си давай парите. Виж почети повече, питай, разпитвай и така... :wink:
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Мнение за спининг прът и макара.

Мнение от bobopeli »

Потърси друг вариант.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Diqn03
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Юли 21, 2019 10:27 pm

Re: Мнение за спининг прът и макара.

Мнение от Diqn03 »

Какъв прът за (костур,кефал,малки щуки) и макара бихте ми препоръчали с бюджет до 140лв.Ловя главно на река.
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Мнение за спининг прът и макара.

Мнение от vantonov »

pdimitrof написа:
Diqn03 написа:Здравейте,дайте мнение за спининг въдицата D.A.M Effzett yagi 1.90м,акция 5-20гр и макара D.A.M Quick Fighter Pro Metal 330 FD.За влакно мисля да използвам 8 нишково плетено с дебелина 0.18.Въдицата ще се използва за лов на костур,кефал и щука.
С какъв бюджет разполагаш, колега? Въдицата ми се вижда къса и с тоя тест на примамки...сигуно ще е брутален кол, макарата е голяма и тежка и ще изморява ръката. На река или на закрит водоем ще ловиш? И с една въдица за костур, кефал и щука.....малко тегава работа. С това плетено влакно... 0.18 значи към 1.0-1.2 по японската номерация, което си е бая въже за костур и кефал... като цяло комплекта не е много ок.
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Diqn03
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Юли 21, 2019 10:27 pm

Re: Мнение за спининг прът и макара.

Мнение от Diqn03 »

С какъв бюджет разполагаш, колега? Въдицата ми се вижда къса и с тоя тест на примамки...сигуно ще е брутален кол, макарата е голяма и тежка и ще изморява ръката. На река или на закрит водоем ще ловиш? И с една въдица за костур, кефал и щука.....малко тегава работа. С това плетено влакно... 0.18 значи към 1.0-1.2 по японската номерация, което си е бая въже за костур и кефал... като цяло комплекта не е много ок.[/quote]



Здравей колега,бюджетът ми е 140лв.Главно на река ловя.
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Мнение за спининг прът и макара.

Мнение от vantonov »

Diqn03 написа:С какъв бюджет разполагаш, колега? Въдицата ми се вижда къса и с тоя тест на примамки...сигуно ще е брутален кол, макарата е голяма и тежка и ще изморява ръката. На река или на закрит водоем ще ловиш? И с една въдица за костур, кефал и щука.....малко тегава работа. С това плетено влакно... 0.18 значи към 1.0-1.2 по японската номерация, което си е бая въже за костур и кефал... като цяло комплекта не е много ок.


Здравей колега,бюджетът ми е 140лв.Главно на река ловя.[/quote]

Значи...за тия пари аз бих ти препоръчал да си вземеш нещо с тест по примамки 3-13 до 5-15гр., макара, която ще балансира пръчката и плетеняк 0.8(макс) примерно, за да не се притесняваш и от по-едри риби. За марки...виж Pontoon 21, Formax, Cormoran... и попрочети в нета - има предоволно инфо ;) Успех!
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Diqn03
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Юли 21, 2019 10:27 pm

Re: Мнение за спининг прът и макара.

Мнение от Diqn03 »

Значи...за тия пари аз бих ти препоръчал да си вземеш нещо с тест по примамки 3-13 до 5-15гр., макара, която ще балансира пръчката и плетеняк 0.8(макс) примерно, за да не се притесняваш и от по-едри риби. За марки...виж Pontoon 21, Formax, Cormoran... и попрочети в нета - има предоволно инфо ;) Успех![/quote]

Добре,благодаря колега.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Мнение за спининг прът и макара.

Мнение от Don4o_62 »

с по прости думи,на колегата за река му трябва пръчка до 2,70 м. макара до 3000 размер и плетено 0,12 най много 14 и ще си лови весел и доволен,малки и големи рибки,по нататък ще му кажете марки и т.н. ако разбере,че това е неговия риболов
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Мнение за спининг прът и макара.

Мнение от vantonov »

Don4o_62 написа:с по прости думи,на колегата за река му трябва пръчка до 2,70 м. макара до 3000 размер и плетено 0,12 най много 14 и ще си лови весел и доволен,малки и големи рибки,по нататък ще му кажете марки и т.н. ако разбере,че това е неговия риболов
Да, може и така да се каже ;)
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Diqn03
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Юли 21, 2019 10:27 pm

Re: Мнение за спининг прът и макара.

Мнение от Diqn03 »

Колеги спрях се на Gad fair 2.28 3-15гр акция с каква макара ще се балансира добре.
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Мнение за спининг прът и макара.

Мнение от vantonov »

Diqn03 написа:Колеги спрях се на Gad fair 2.28 3-15гр акция с каква макара ще се балансира добре.
Ок е пръчката - стегната и има мощ и за по-големи риби. Макарата трябва да я балансира добре - "мъртвата " точка трябва да ти е на 2-3 поред макародържача посока върха. Пробвай с някоя лебедка, която отговаря на бюджета ти, на място в магазина...Бих препоръчал като за начало Екусима 2000-3000 -читава макара на разумна цена.
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
Diqn03
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Юли 21, 2019 10:27 pm

Re: Мнение за спининг прът и макара.

Мнение от Diqn03 »

vantonov написа:
Diqn03 написа:Колеги спрях се на Gad fair 2.28 3-15гр акция с каква макара ще се балансира добре.
Ок е пръчката - стегната и има мощ и за по-големи риби. Макарата трябва да я балансира добре - "мъртвата " точка трябва да ти е на 2-3 поред макародържача посока върха. Пробвай с някоя лебедка, която отговаря на бюджета ти, на място в магазина...Бих препоръчал като за начало Екусима 2000-3000 -читава макара на разумна цена.
Добре,благодаря колеги.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Мнение за спининг прът и макара.

Мнение от bobopeli »

vantonov написа:.......Бих препоръчал като за начало Екусима 2000-3000 -читава макара на разумна цена.
+1 само че вземи размер 1000( разликата с 2000 е само дълбочината на шпулата)
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Diqn03
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Нед Юли 21, 2019 10:27 pm

Re: Мнение за спининг прът и макара.

Мнение от Diqn03 »

Какво ще кажите и за тази макара.

https://megafishing.bg/product/4938/mak ... una-e.html
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”