Заход в спининга.Помощ!!!

Модератори: Павел Иванов, sestrata

chivchiiski
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Дек 16, 2018 9:28 pm

Заход в спининга.Помощ!!!

Мнение от chivchiiski »

Колеги,от месец имам ултралайт спининг такъм и 24воблера(предимно кефалски).За един месец съм бил 28пъти на Марица(около Пловдив).Знам различни начини за водене,търся рибата,но не мога да я хвана :cry: :cry: :cry: .За тези 28 пъти, в които бях на реката за около 3-4 часа,не съм хванал нито една риба :fishing7: . Та въпросът ми е ще можете ли да ме посъветвате на някои техники в спининг риболова(по точно кефалския)?Имам и два допълнителни въпроса:
На река върхът на пръчката трябва да е вдигнат ли?
Как да разбера,че имам удар от риба и дали трябва да засичам или рибата се самозасича?? :fishing5:

Предварително , Ви благодаря за съветите!!!Наслука!!! :fishing1:
Аватар
vantonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 4:23 pm

Re: Заход в спининга.Помощ!!!

Мнение от vantonov »

chivchiiski написа:Колеги,от месец имам ултралайт спининг такъм и 24воблера(предимно кефалски).За един месец съм бил 28пъти на Марица(около Пловдив).Знам различни начини за водене,търся рибата,но не мога да я хвана :cry: :cry: :cry: .За тези 28 пъти, в които бях на реката за около 3-4 часа,не съм хванал нито една риба :fishing7: . Та въпросът ми е ще можете ли да ме посъветвате на някои техники в спининг риболова(по точно кефалския)?Имам и два допълнителни въпроса:
На река върхът на пръчката трябва да е вдигнат ли?
Как да разбера,че имам удар от риба и дали трябва да засичам или рибата се самозасича?? :fishing5:

Предварително , Ви благодаря за съветите!!!Наслука!!! :fishing1:
Здравей, колега! Много е важно какви воблери имаш, каква линия използваш и по кое време ги търсиш - сега в жегата те съветвам да пробваш рано сутрин и привечер - след 18ч. Облавяй места с естествени укрития (клони, камъни и прочее), можеш да мяташ и успоредно примерно на 1.5м от от брега. Опитай на "задържане" по течението; туич с воблери тип "минноу", малки клатушки, въртележки...
По другите въпроси - вдигането на върха влияе на "газенето" на воблера - колкото повече е вдигнат, толкова по-малко влиза воблера на дълбочина, та...не е задължително. Що се отнася до ударите - повярвай ще усетиш, когато някой клендак ти удари и разбира се, че трябва да го засечеш. Кажи с какъв такъм си и какво примамки използваш, за да ти кажа дали си куцузлия или има нещо друго ;)
Лошият риболовен ден винаги е по-добър от хубавия работен!
chivchiiski
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Дек 16, 2018 9:28 pm

Re: Заход в спининга.Помощ!!!

Мнение от chivchiiski »

Въдицата ми е Favourite Blue Bird 1-7 1.94m с макара Ryobi Virtus 1000 и конец (не помня марката) с размер 0.6 повечето ми примамки са кран воблери на Салмо и Голди имам блесни и клатушки на Мепс и няколко Minow-а.
Аватар
mrenka
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Чет Апр 09, 2015 12:09 am

Re: Заход в спининга.Помощ!!!

Мнение от mrenka »

chivchiiski написа:Колеги,от месец имам ултралайт спининг такъм и 24воблера(предимно кефалски).За един месец съм бил 28пъти на Марица(около Пловдив).Знам различни начини за водене,търся рибата,но не мога да я хвана :cry: :cry: :cry: .За тези 28 пъти, в които бях на реката за около 3-4 часа,не съм хванал нито една риба :fishing7: . Та въпросът ми е ще можете ли да ме посъветвате на някои техники в спининг риболова(по точно кефалския)?Имам и два допълнителни въпроса:
На река върхът на пръчката трябва да е вдигнат ли?
Как да разбера,че имам удар от риба и дали трябва да засичам или рибата се самозасича?? :fishing5:

Предварително , Ви благодаря за съветите!!!Наслука!!! :fishing1:
Не си посочил с каква УЛ въдица ловиш, но не това е най - важното. Ако вдигнеш върха нагоре, воблера започва да гази по - плитко. Кълване на клен няма как да пропуснеш. Обикновено се закача здраво на някоя от куките и се получава зловещ удар, от който пръта се сгъва и сърцето ускорява. Провери си личните съобщения :wink:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Заход в спининга.Помощ!!!

Мнение от Vid »

Явно ловиш на места където просто няма риби...
По това време трябва да ги търсиш в бързеите и вода до коляно... Активността на кефала е докато слънцето падне на хоризонта...
Вчера за час направих 15 риби- кефали, повечето дребни, но имах и един 1,5 кг. + 2 распера, всичките на въртележка Мепс Аглия сребристия и оня с червените точки № 1 и 2.
Просто търси плитките бързеи, завихряния на водата, камънаци - там е рибата в тези жеги....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
chivchiiski
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Дек 16, 2018 9:28 pm

Re: Заход в спининга.Помощ!!!

Мнение от chivchiiski »

Vid написа:Явно ловиш на места където просто няма риби...
По това време трябва да ги търсиш в бързеите и вода до коляно... Активността на кефала е докато слънцето падне на хоризонта...
Вчера за час направих 15 риби- кефали, повечето дребни, но имах и един 1,5 кг. + 2 распера, всичките на въртележка Мепс Аглия сребристия и оня с червените точки № 1 и 2.
Просто търси плитките бързеи, завихряния на водата, камънаци - там е рибата в тези жеги....
Колега може ли да ми дадеш координатите на мястото и да ми кажеш на какви примамки хвана рибите???
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Заход в спининга.Помощ!!!

Мнение от Vid »

chivchiiski написа:
Vid написа:Явно ловиш на места където просто няма риби...
По това време трябва да ги търсиш в бързеите и вода до коляно... Активността на кефала е докато слънцето падне на хоризонта...
Вчера за час направих 15 риби- кефали, повечето дребни, но имах и един 1,5 кг. + 2 распера, всичките на въртележка Мепс Аглия сребристия и оня с червените точки № 1 и 2.
Просто търси плитките бързеи, завихряния на водата, камънаци - там е рибата в тези жеги....
Колега може ли да ми дадеш координатите на мястото и да ми кажеш на какви примамки хвана рибите???
Колега, има ли смисъл от координати след като ти ловиш около Пловдив, а Я около Димитровград?
Още повече, че рибите не стоят на едно и също място. Днес реката е вдигнала ниво и рибите поне масово отсъстваха от мястото кое споменах, ама се бяха преместили на друго, където пак ги напипахме.....
Вече казах къде да ги търсиш и споменах и най успешната си примамка- въртележките на Мепс №1 и 2, сребристи, матови или оне с червени точки, с ниско водене, да "опипват" дъното, което е до коляно....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: Заход в спининга.Помощ!!!

Мнение от Fishh »

Сега август месец до края, търси рибите от 10-11 до към 5-6 часа след обяд като ти каза колегата Vid , демек във най големите жеги, колкото повече напича ще имаш по голям успех, бързеите и плитките места където завихря водата. Рано сутрин или късно вечер със тоя такъм и рибите които търсиш няма да имаш особен резултат. Мине ли август почват да се търсят във заляти места със слабо течение.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”