Помощ за избор на пръчка

Модератори: Павел Иванов, sestrata

byen
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Яну 04, 2019 3:58 pm

Помощ за избор на пръчка

Мнение от byen »

Здравейте колеги!
Имам нужда от малко помощ при избор на пръчка за джиг риболов на бяла риба от лодка главно в затворени водоеми.Ситуацията е следната:от миналата година се запалих по този риболов и си закупих бюджетна пръчка penn squadron labrax 14-42g,но ми дайде малко твърдичка,макар че използвам 10-12см.силикони с глави от порядъка на 12-15-20г.и я продадох.След това си взех друга бюджетна пръчка GAD DELTA - 2.44м/6-24г,но тя пък е млако мека и нея продадох.Гледах и пробвах пръчки на колеги по язовирите и стигнах до извода каква пръчка ми трябва,а именно нещо с дължина 220-230 до 240 и акция примерно 5-35;10-30;7-28 или нещо подобно и строй по възможност-extra fast.
Сега искам да си купя малко по-скъпа пръчка от порядъка на 400-500лева,но поради липса на асортимент по магазините в града не мога да се докосна до някой марки и пръчки отговарящи на тези изисквания.Моля за малко помощ за модел и марка в тоя ценови диапазон 400-500лв.Засега съм се спрял на Tailwalk Dageki S802M - 2.40 m; 3.5-24 g или S802MH - 2.40 m; 5-35 g.
Гледах и няколко Xzoga,но там пък няма наличност от определени модели.
Благодаря предварително на всички който се отзоват за помощ!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”