Раница за реболов

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Мишката
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Фев 12, 2015 8:13 pm

Раница за реболов

Мнение от Мишката »

От бая време не бях влизал да видя какво има по форума. Дойде ми музата като си мислех днеска ходейки край реката каква раница ще е най-добре да си взема за рибарлък понеже не всичко се събира върху коланът ми с джобове. На него манерка или голяма бутилка с вода, че и закуска ще му дойдат много и в кръста ще замязям на сергия. Въпросът за раницата седи от бая време и до сега се решаваше от класическата мешкоподобна торба от брезент с презрамки и два джоба. Това е класически доказан с времето атрибут, но за съжаление когато се натовари се издува и изпъква което е неудовно и целият товар се кандилка натъй-наинък. Това не бърка при по-кратки излети без особено големи преходи, но ако има ходене е кофти. Липсата на повече външни джобчета е минус въпреки това че тоя вид торба си е спечелила репутация сред българските риболовци и ловци, на нещо като калашник сред раниците. Та гледам вечните теми за терзанията относно туй кой каква мЪкЪрЪ да си купи и викам да пусна една тема ей-тъй за спорта нещо като „кой какво развърта“, само че „кой какво разнася“.
Съвсем скоро в Търново откриха голям магазин за спортни стоки кадето намерих 20 литрова туристическа раница с метални банели на гърба (стабилизатори, полусамар...), която като натоварих на място с тежест за проба се почувства много удобно прилепнала и 6-те кила сякаш бяха много по-малко. Види се удобно е ама до колко е приложимо за риболов. Казаха ми че е модел раница за туристически преходи с малък литраж. Минаваше ми през ума да търся нещо военно със система моли на която могат да се слагат разни допълнителни джобчета, но за съжаление няма от къде да пробвам такъв модел в нашият град. Дайте препоръки за раница. Благодаря предварително.
Късметът е на страната на подготвените.
Desert Leo
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Май 11, 2018 1:24 pm

Re: Раница за реболов

Мнение от Desert Leo »

И аз търся, но за сега но не намирам раница, която да ми върши работа. Това ми харесва като дизайн, но е много малка и предпочитам горната част да е хладилна кутия.
Мишката
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Фев 12, 2015 8:13 pm

Re: Раница за реболов

Мнение от Мишката »

Ликсадата на снимката е с кубична форма и ще е трудно с нея през драките. Горната част от презрамките трябва да е полегата и постепенно да се издува надолу. Гадното е че такива раници като се напълнят центъра на тежестта им слиза бая надолу. Оня ден гледах пак разни модели ама нищо не си харесах.
Късметът е на страната на подготвените.
Desert Leo
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Май 11, 2018 1:24 pm

Re: Раница за реболов

Мнение от Desert Leo »

То май никоя раница не за минаване през драки. :wink: В момента нося такава чанта. Много е удобна за бърз достъп до такъмите в джобовете и кутиите. Обикновено нося само една или две кутии, но останалото място не е достатъчно, та се налага и хладилна чанта. Така станаха две, а то и с една е трудно придвижването.
Desert Leo
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Май 11, 2018 1:24 pm

Re: Раница за реболов

Мнение от Desert Leo »

Мишката, виж тази раница дали не отговаря на изискванията ти. Имат още един по-малък модел.
Аз първоначално си харесах големия модел, но намерих тази раница и днес я купих. Ако някой се интересува от Greys PRODIGY TACKLE BASE, трябва да знае, че размерите на раницата са сгрешени на сайта на нашенския продавач и на сайта на производителя.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Раница за реболов

Мнение от Павел Иванов »

Аз съм ного доволен от това куфарче :
86288511_2522989437960979_5542758748365258752_n.jpg
86288511_2522989437960979_5542758748365258752_n.jpg (102.28 KiB) Преглеждано 3410 пъти
и на тоя етап не мисля да го заменям с раница :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Раница за реболов

Мнение от lozzy.68 »

Павел Иванов написа:Аз съм ного доволен от това куфарче :
:D +1 :smt023 Това, в кръга на шегата! НО, не мога да си представя ,преход по пъстърваджийска река или обрасъл водоем, с погоре показаните ,,бежански,, раници ?!?! :shock: :smt102
Desert Leo
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Май 11, 2018 1:24 pm

Re: Раница за реболов

Мнение от Desert Leo »

lozzy.68 написа:... не мога да си представя ,преход по пъстърваджийска река или обрасъл водоем, с погоре показаните ,,бежански,, раници ?!?! :shock: :smt102
Ако бреговете на водоема са обрасли с трънак, раницата ще е по-малкия проблем. Ама това го знаят тези, които ходят там, а не форумните кибици.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Раница за реболов

Мнение от lozzy.68 »

Май се нервиш ,,Сладур,, ааа ... ,,пустинно лъвче ,, ... ?!?! :lol: :fishing5: Кибиците, са под чертата ... :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”