За каво са му звънци на тоя? (видео)

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Мишката
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Фев 12, 2015 8:13 pm

За каво са му звънци на тоя? (видео)

Мнение от Мишката »

Попаднах на това видео и след като го изгледах се абонирах за канала. Човека си знае занаята и за повечето неща не е нужно да разбираш японски за да ти стане ясно че колегата му разбира. Първоначално като пусках клипа си помислих че странният звън идва от от озвучаване с някакъв специален ефект. Да ама дрънченето си продължи и тогава забелязах че японският колега се е окичил като кукер по кръста от четири страни с някакви звънци. Почнах да мисля за какво са му, търсих из нета, ама на няма нищо (или поне аз не намирам). Дали е някаква ексцентричност на колегата или е снякаква странна тамошна традиция? Някой чувал ли е за такова нещо и може ли да го обясни за какво са тия камбанки?



https://youtu.be/3muB7aNWihs
Късметът е на страната на подготвените.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: За каво са му звънци на тоя? (видео)

Мнение от antivik »

Интересно филмче. Прегледах и титрите към него, белким разбера какви ги говори, но за звънците никъде няма обяснение...За проклетия не намерих никъде място за писане на съобщения, инак си бях приготвил питанка за какво аджиба са му дрънкалата.
Така от мое мислене ми иде на ум, че може да са за гонене на мечки/ако има такива/ или ако има ловци да го чуват от далече, но това си е мое мислене. Знам ли го какво му е на него в японската глава...\ма то па няма да е японец ако всичко може да им се разбере и нямат странности и чуденки/ :wink: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Мишката
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Фев 12, 2015 8:13 pm

Re: За каво са му звънци на тоя? (видео)

Мнение от Мишката »

Чудна работа, гледах още няколко клипа със стрийм фишинг от Япония и все на някой нещо му звъни. Всички са си окичили тия камбани. Който знае японски или има познати които го владеят да пита и да пише. Аз питах на английски в коментарите под едно от клипчетата. Чакам одговор и все по-интересно ми става. Може да е нещо свързано с религията или пък японците да са забелязяли някакъв спцифичен ефект върху рибата, за който звъненето е причина. По принцип звънът е много специфичен звук който не се среща в природата... В вторият линк отдолу, след като слизат от моторите един от двамата японци подметна че другият е професионалист и именно той бе със звънци. И спинингисти и мухари ползват тая дивотия. А покрай цялото ровене по темата си оплакнах очите с красиви места дето плачат да метнеш я блесна я воблер. Какви уникални условия за риболов имат хората, ама тва е друга тема. Отделно прави впечатление специфичните техники на замятане. Да не говорим че хората ловят със “класическите“ кръгли мултипликатори в клас лайт и медиум (до колкото мога да преценя).

Това видео е късо и могат да се чуят ясно камбанките които спинингистът си е окачил.
https://www.youtube.com/watch?v=YCb_sjJW_mc

Това видео и около двадесет минути. Пак риболовците са със съответните звънящи атрибути.
https://youtu.be/esbRQD6p1gw
Късметът е на страната на подготвените.
Аватар
Б-група
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 12:55 pm
Местоположение: Плевен

Re: За каво са му звънци на тоя? (видео)

Мнение от Б-група »

А и там си имат мечки ! Та ,,бегай бабо Мецо ,, че ида ! Например !
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: За каво са му звънци на тоя? (видео)

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Ето в този клип човека обяснява че бил нервен за големи мечки или нещо такова и има средства за защита като звънците е едно от тях :drinkers:

https://www.youtube.com/watch?v=ozTUOowUdt0
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Мишката
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Фев 12, 2015 8:13 pm

Re: За каво са му звънци на тоя? (видео)

Мнение от Мишката »

М да. Тоя клип го гледах на верев и съм прескочил тая част. Мечки...Ми, темата май се закри.
Късметът е на страната на подготвените.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”