Избор на спининг въдица за пастърва

Модератори: Павел Иванов, sestrata

theblade
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Ное 17, 2017 12:04 am

Избор на спининг въдица за пастърва

Мнение от theblade »

Здравейте колеги,
От скоро съм запален по спининг риболов на пъстърва и ми трябва малко помощ за избор на пръчка.
По принцип ходя на река, но от време на време ходя и на някое и друго езеро или язовир.
За река до колкото разбирам един light или ultralight със акция 2-10 примерно на 180-210см дължина е напълно достатъчен. Що се отнася до езерата и язовирите обаче не съм сигурен дали такава пръчка е достатъчна. По скоро ме притеснява дистанцията. На езерата и язовирите искам да гоня доста по голяма дистанция при замятането и едва ли горепосочената тип пръчка е добра в този случай. Може и да греша. По принцип примамките които ползвам са блесни, клатушки и воблери до 4гр и някое силиконче до 6гр. Със пръчка 240-270см би трябвало да постигна по голяма дистанция, но едва ли има такава със малка акция до 15гр.
Бихте ли препоръчали пръчка която да става и за реката и язовирите и езерата предвид горе посочените критерии.
Бюджета ми е до 100лв.
Или дайте мнение как да подходя към ситуацията.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Избор на спининг въдица за пастърва

Мнение от Don4o_62 »

Аз пък забравих как да си вържа ченгела за кордата...извинете,бихте ли ми казали как се връзваше :roll:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2264
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Избор на спининг въдица за пастърва

Мнение от bobopeli »

theblade написа:Здравейте колеги..........................................
Здравей колега, за съжаление така поставения от теб въпрос изисква закупуването на 2 пръчки.Иначе има пръчки по 2,40 с тест 0,5 - 8 грама да кажем, ама там говорим за други пари.

Успех с избора!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
theblade
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пет Ное 17, 2017 12:04 am

Re: Избор на спининг въдица за пастърва

Мнение от theblade »

bobopeli написа:
theblade написа:Здравейте колеги..........................................
Здравей колега, за съжаление така поставения от теб въпрос изисква закупуването на 2 пръчки.Иначе има пръчки по 2,40 с тест 0,5 - 8 грама да кажем, ама там говорим за други пари.

Успех с избора!
Благодаря колега. Аз вече поръчах Gad Gancho na 2.13 и акция 1.5-8гр. Оборудвах я със ryobi zauber 1000. Баланса е добре. Имам един плетеняк на pee wee 0,8 (0.153мм), 150 метра. И се чудя дали да слагам подложка на шпулата или да взема 0.205мм 130м.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2264
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Избор на спининг въдица за пастърва

Мнение от bobopeli »

theblade написа: Благодаря колега. Аз вече поръчах Gad Gancho na 2.13 и акция 1.5-8гр. Оборудвах я със ryobi zauber 1000. Баланса е добре. Имам един плетеняк на pee wee 0,8 (0.153мм), 150 метра. И се чудя дали да слагам подложка на шпулата или да взема 0.205мм 130м.
Аз също ползвам един Заубер 1000 шпулите са дълбоки и подложка си трябва,ако въдицата ще се ползва за пъстърви и кефал по добре един хубав монофил 0,18
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”