Мнение за Siweida Absolute 2.65 10-40

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Мнение за Siweida Absolute 2.65 10-40

Мнение от garfield_90 »

Здравейте колеги. Имах Barracuda Jet spin 240 10-30 gr. , но тези дни успях да я счупя от бунащина. Та сега си търся нова пръчка за спининг. Спрял съм се на пръчки до 200 лв, като това е максимума от гледна точка на това, че спининг риболова ми остана на заден план тъй като минах почти изцяло на фидер. Но все пак поне 1-2 пъти в месеца излизам и да помятам малко за хищник. Основно ловя щуки с примамки от 10 до 30 гр. Иска ми се да взема нещо качествено, но на фона на това,че за 3 фидера дадох 1400 лв без макарите, не мисля, че е нужно да давам много пари за спининг. Друг е въпроса от удоволствието, но не винаги скъпата пръчка е много по-добре от евтината. Старата Баракуда беше около 70 лв и ми вършеше много добра работа и ми е извадила много риби, а удоволствието си беше на ниво да ловя с нея. Спрял съм се на тази пръчка и ми се иска мнение за нея. По принцип търся пръчка, която е БЪРЗ ПАРАБОЛИК , точно като баракудата.
Може ли мнения за тази, като ме интересува основно строя и качеството й:
https://www.nasluka-shop.com/spiningova ... lute-2-65m
Другото на което съм се спрял е Daiwa Ballistic X spin 2. 70 10-40 ( ако успея да я намеря де ) ТУк колега продаваше същата, но на 15-50, но не знам дали няма да е много твърда. Все може мнение и за Дайвата, като най вече ме интересува дали е с върхов или параболичн строй. Благодаря
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Мнение за Siweida Absolute 2.65 10-40

Мнение от Don4o_62 »

съветвам те на живо да я тръснеш каквато и да е пръчка, акцията на всички пръчки е различна
ако можеш да намериш на Филстар - Кристал спин 2,65 акция 7 - 28гр. вземай я,и аз търсих и все нищо не отговаряше,а тая си отговаряше на параметрите и е с голям водач отпред,което е важно за по далечно замятане
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение за Siweida Absolute 2.65 10-40

Мнение от garfield_90 »

Да, за тръскането е ясно. Но за тези пари съм склонен да пробвам, без да съм я видял на живо. За това се чудя ако някой е пробвал да каже нещо повече за нея
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Мнение за Siweida Absolute 2.65 10-40

Мнение от Петър Недев »

Аз я имам точно с тази акция,но 2,40. Ползвам я за лаврак на морето в Гърция. Основно с примамки около 15гр. Много добре се държи. Смятам че си струва парите. Даже е евтина за такова качество
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение за Siweida Absolute 2.65 10-40

Мнение от garfield_90 »

Благодаря колега. Сега избора ми се спира до нея и тази на 2.70 със сменяеми горни секции:
https://www.olx.bg/ad/novo-2019-daiwa-c ... 5cb1258845
Ако някой сподели мнение и за Дайвата ще съм благодарен
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Мнение за Siweida Absolute 2.65 10-40

Мнение от Петър Недев »

Дайвата определено е класа нагоре. Много добре изглежда. Обаче я потърси от друг търговец,че този е мишка. Няколко неща си взех от него,и са все проблемни. На спода макародържача се въртеше и той ми каза да си го залепя с каноколит. На една друга въдица я нямаше керамиката на първия водач и ми каза : да съм гледал в ЕКОНТ-а. Една стойка поръча един приятел Инокс,а дойде черна боядисана.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Мнение за Siweida Absolute 2.65 10-40

Мнение от Don4o_62 »

garfield_90 написа:Благодаря колега. Сега избора ми се спира до нея и тази на 2.70 със сменяеми горни секции:
https://www.olx.bg/ad/novo-2019-daiwa-c ... 5cb1258845
Ако някой сподели мнение и за Дайвата ще съм благодарен
имам я същата на 2,70 и ти казвам акцията и на двата върха не отговарят,много са меки и лигави и я дадох на сина ми,че му харесва визуално :D ,а аз си карам със Филстара,нищо че е по къса малко от Дайвата,хвърлям по далеч,което някой път от брега си е голямо предимство
,затова ти казвам,само тръскане на живо :wink: не да вземаш въдица по вид а да не ти върши работа
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение за Siweida Absolute 2.65 10-40

Мнение от garfield_90 »

Петър Недев написа:Дайвата определено е класа нагоре. Много добре изглежда. Обаче я потърси от друг търговец,че този е мишка. Няколко неща си взех от него,и са все проблемни. На спода макародържача се въртеше и той ми каза да си го залепя с каноколит. На една друга въдица я нямаше керамиката на първия водач и ми каза : да съм гледал в ЕКОНТ-а. Една стойка поръча един приятел Инокс,а дойде черна боядисана.
Благодаря колега, ще потърся от някой друг тогава. Хубаво е и колегите да знаят за такива търговци.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение за Siweida Absolute 2.65 10-40

Мнение от garfield_90 »

Don4o_62 написа:
garfield_90 написа:Благодаря колега. Сега избора ми се спира до нея и тази на 2.70 със сменяеми горни секции:
https://www.olx.bg/ad/novo-2019-daiwa-c ... 5cb1258845
Ако някой сподели мнение и за Дайвата ще съм благодарен
имам я същата на 2,70 и ти казвам акцията и на двата върха не отговарят,много са меки и лигави и я дадох на сина ми,че му харесва визуално :D ,а аз си карам със Филстара,нищо че е по къса малко от Дайвата,хвърлям по далеч,което някой път от брега си е голямо предимство
,затова ти казвам,само тръскане на живо :wink: не да вземаш въдица по вид а да не ти върши работа
Погледнах Филстара, за цена и дължина е добре, но ми се струва малко малка акцията. Основно ползвам блесни 30-35 гр и се опасявам, че при хвърляне на дистанция ( което ми е много важно, понеже там където ходя, рибата се държи на отсрещният бряг и ми се налага да мятам на по 60-70-80 м ), е много вероятно да даде фира. Другото, което не ми хареса в описанието му е " Отличава се с твърд, върхов строй " а аз търся параболична пръчка. Иначе като тегло е супер.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение за Siweida Absolute 2.65 10-40

Мнение от garfield_90 »

https://www.nasluka-shop.com/spining-ri ... igan-2-65m:
Това е другото на което съм се спрял. Ако може мнение и за него. Извинявам се, но като цяло съм се отдалечил от спининг риболова и наистина изпитвам големи затруднения, да се спра на нещо и то в ниския ценови клас до 80-90 лв.
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Мнение за Siweida Absolute 2.65 10-40

Мнение от rap66 »

Като става дума за 30-35 гр примамки и дистанция, ако хвърляш с тънък брейд #0.6, #0.8 по японската номерация, има и момент със завъзването на брейда е в 1/2/3 ти водач. Имам 2 дайва балистик 2 10 и 2.70 на ??/40 гр, и доста пилкери посях това лято поради тая причина. След 2-3 излета им смених първите 3 водача с К тип, завързванията много намаляха, но пак се случват. После си поръчах една китайска от Алиекспрес, която е К-type водачи и върховите са може би #3-4 (на дайвата са #5.5-6) и този проблем го няма.
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение за Siweida Absolute 2.65 10-40

Мнение от garfield_90 »

rap66 написа:Като става дума за 30-35 гр примамки и дистанция, ако хвърляш с тънък брейд #0.6, #0.8 по японската номерация, има и момент със завъзването на брейда е в 1/2/3 ти водач. Имам 2 дайва балистик 2 10 и 2.70 на ??/40 гр, и доста пилкери посях това лято поради тая причина. След 2-3 излета им смених първите 3 водача с К тип, завързванията много намаляха, но пак се случват. После си поръчах една китайска от Алиекспрес, която е К-type водачи и върховите са може би #3-4 (на дайвата са #5.5-6) и този проблем го няма.
Не колега, ползвам 0.18 8 нишкова Дайва и то сега такъв проблем не съм имал никога
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Мнение за Siweida Absolute 2.65 10-40

Мнение от garfield_90 »

Здравейте отново. Спрях се на това с дължина 2.40м и акция 12-42
https://megafishing.bg/product/9797/vad ... -spin.html
Ще напиша отзиви за пръчката, веднага щом успея да я тествам.
Иначе като първи впечатления, бърза бланка, лека, удобна ръкохватка. По твърда е от стара ми 10-30, но все пак е 12-42. Теглото отговаря на посоченото и добре се балансира със старата ми макара Ryobi Oasys 3000. Като недостатък намирам единствено размера на водачите ( доста по малки са от тези Barracuda Jet spin ) и не знам как ще е положението с далчения кастинг.
Благодаря за помощта и наслука :)
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”