Близо 10 капота... какво не правя както трябва?

Модератори: Павел Иванов, sestrata

pkwiz
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Ное 08, 2020 6:37 pm

Re: Близо 10 капота... какво не правя както трябва?

Мнение от pkwiz »

Павел Иванов написа:
pkwiz написа:.... Вече дадох 50 кинта за конец ...
Не препоръчвам за начинаещ спинингист използването на брейд при Л и УЛ .
Какъв е комплекта Лайт който се обзаведе ?

Бобo написа:...Малко ти трябва за пълна идилия...
Тя беше допълнена последствие на Лакатник :D

Изображение
Пръчката е 2-12г, 2 метра

Влакното е 0.6, някакво японско, забравих му марката.

Повода е флуоро 0.18мм

Цялото нещо го предложи Радо от магазина "Акулата", за това взех конеца, понеже той го препоръча.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Близо 10 капота... какво не правя както трябва?

Мнение от Павел Иванов »

Радо си е мухар , не че спининга му е тъмна материя но в случаят надделява основно селъра в него :wink:
Интересуваше ме целият комплект не само като тест ами като марки за да мога да добия визуално илюстративна представа .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
pkwiz
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Ное 08, 2020 6:37 pm

Re: Близо 10 капота... какво не правя както трябва?

Мнение от pkwiz »

Павел Иванов написа:Радо си е мухар , не че спининга му е тъмна материя но в случаят надделява основно селъра в него :wink:
Интересуваше ме целият комплект не само като тест ами като марки за да мога да добия визуално илюстративна представа .
Пръчка - http://akulataflyfishing.com/vdici/1234 ... bular.html
Макара - http://akulataflyfishing.com/makari/164 ... -1000.html
Влакно - http://akulataflyfishing.com/pleteni-za ... 4-6lb.html
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Близо 10 капота... какво не правя както трябва?

Мнение от Павел Иванов »

Като изключим брейда за въдицата и макарата не мога да взема особено отношение освен набиващото се на пръв поглед .
Взел си си Мидиъм Лайт гега с определено плувкарска макара . Съветът ми е да навиеш монофил а брейда да си го ползваш на другият такъм макар , че и Регала не обича особено тънките брейдове . Ако все пак решиш да ползваш този комплект като цяло , гледай винаги да изпъваш линията , ако е нужно задръж брейда с ръка преди приводняване и последствие затвори бигела пак на ръка . Настройвай аванса линията да излиза с не голямо усилие от шпулата при затворен бигел и последствие , при закачена риба или закачка го донатягай , така ще намалиш "гелетата" в пъти . За в бъдеще не си купувай линия по-скъпа от макарата , само ще я съсипеш и ще останеш с негативно мнение за нещо определено читаво .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
pkwiz
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Ное 08, 2020 6:37 pm

Re: Близо 10 капота... какво не правя както трябва?

Мнение от pkwiz »

Павел Иванов написа:Като изключим брейда за въдицата и макарата не мога да взема особено отношение освен набиващото се на пръв поглед .
Взел си си Мидиъм Лайт гега с определено плувкарска макара . Съветът ми е да навиеш монофил а брейда да си го ползваш на другият такъм макар , че и Регала не обича особено тънките брейдове . Ако все пак решиш да ползваш този комплект като цяло , гледай винаги да изпъваш линията , ако е нужно задръж брейда с ръка преди приводняване и последствие затвори бигела пак на ръка . Настройвай аванса линията да излиза с не голямо усилие от шпулата при затворен бигел и последствие , при закачена риба или закачка го донатягай , така ще намалиш "гелетата" в пъти . За в бъдеще не си купувай линия по-скъпа от макарата , само ще я съсипеш и ще останеш с негативно мнение за нещо определено читаво .
Цялото нещо беше подбрано от колегата в магазина. Не съм му давал бюджет, просто му казах препоръчай един лайтов такъм за костури и пъстърви който ще е добър и той ми препоръча това. Не разбирам от този тип риболов, за това му се доверих. Надявам се да свърши добра работа...
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Близо 10 капота... какво не правя както трябва?

Мнение от Д-р Флекс »

Ще ти свърши добра работа, Радо ти е препоръчал правилен комплект.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Близо 10 капота... какво не правя както трябва?

Мнение от Павел Иванов »

Д-р Флекс написа:...

Андре , от една страна съм съгласен , че не трябва да се постъпва класически , как за наш си форум като се оплюва нещо вече взето , от друга защо задължително трябва да си "купува" опита , как казваше покойният Ники Киров , голям спинингист и ЧОВЕК .
Респективно не всеки път е нужно да направим човек поне замалко щастлив и да не го предпазим от бъдещето :lol:
В случаят обаче имаме и трето .
След като момъка е споменал на Радко какво търси , не му е определял бюджет , то не е било нужно македонското гюбре да постъпва педерски и да му набутва въдица за леко дънце и плуфкарска макара която ще съсипе читавият брейд за отрицателно време , само и само да угоди от към цена , нещо което не му е търсено и да сглоби "нещо" като за начинаещ !!!

пп - pkwiz , надявам се поне като си намотал брейда да не си напълнил догоре шпулата ? Ако си направил така отмотай до половината и , така поне донякъде ще се спасиш от едни чудни бради които ще съсипят риболова ти с леки примамки .
пп2 - не слагай никакъв повод от флуоро когато ловиш с воблери на платен гьол , възползвай се от предимствата на директната линия и връзвай вирбела директно за нея :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Близо 10 капота... какво не правя както трябва?

Мнение от Д-р Флекс »

Павле, този език можеш да си позволиш да държиш у форумо само защото си му глобален еди-кво си, но това не те прави коректен. Ако има някакъв хейт между теб и селъра, като модератор, просто не трябва да го проявяваш. Между другото, Акулата не ми е никакъв, дори не го познавам, не съм го срещал никога, камо ли да съм пазарувал от него. Това, което си написал по отношение на комплекта на колегата, обаче, е все така силно дискусионно, да не кажа изцяло неверно.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Близо 10 капота... какво не правя както трябва?

Мнение от Павел Иванов »

Д-р Флекс написа:...дори не го познавам, ....
Тук се крие ключа от палатката :idea:
Респективно ако го познаваше щеше да знаеш , че не веднъж , при това публично се е самоопределял като "македонско гюбре" :idea:
Респективно "2" , увода и тезата ти си я запази за лично ползване :idea:
За заключението , щом си с такова впечатление , лошо няма :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Близо 10 капота... какво не правя както трябва?

Мнение от Д-р Флекс »

Абе сипи, ако нема - донеси!
pkwiz
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Ное 08, 2020 6:37 pm

Re: Близо 10 капота... какво не правя както трябва?

Мнение от pkwiz »

Павел Иванов написа:
pkwiz написа:...2. Панчарево платеното ...
pkwiz написа:....купих и лайтов такъм....

Сега си закупуваш един брой Zip Baits RIGGE 35F с повече жълтичко по него . Предполагам вече са пуснали пъстърви . Та отиваш там ненатоварващо около десет , сядаш на едно столе на потона , закачваш риджито и замяташ ветрилообразно като водиш бавно , много бавно . Ако не друго ще счупиш каръка и ще припалиш искрата на спининга :wink:
Днес бях на Панчака за пъстърви. Хвърлях на това - https://megafishing.bg/product/11020/kl ... mered.html и взех че хванах първата си рибка :fishing1: . За жалост за няколко часа, само 1 хванах и имах 1 удар, но пак е много по-добре от 7 капота :lol: .

Благодаря за съветите и дано в бъдеще да имам по-успешни излети.

ПП Това воблерче за каква друга риба може да се хвърля и какво ще рече замяташ ветрилообразно?
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Близо 10 капота... какво не правя както трябва?

Мнение от dantho.mihov »

pkwiz написа: .... какво ще рече замяташ ветрилообразно?
Образно казано облавяш един триъгълник пред себе си.
Примерно хвърляш пред себе си и след това от ляво на себе си, след това от дясно на себе си. Ако щеш последователно от ляво на дясно на остояние един метър при всяко хвърляне. Така покриваш по-голям периметър.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Близо 10 капота... какво не правя както трябва?

Мнение от Павел Иванов »

pkwiz написа:... ПП Това воблерче за каква друга риба може да се хвърля и какво ще рече замяташ ветрилообразно?
Данчо ти е обяснил за ветрилообразното замятане , относно воблера , това е един от най-успешните Л / УЛ воблери за всякакъв хищник .

пп - какви са сега условията за спининг , спомена че не разрешавали блесни , на платеният Пънч понеже не съм стъпвал там от четири години а е перфектното място за час риболов в натоварен ден ?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14811
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Близо 10 капота... какво не правя както трябва?

Мнение от G.Petkov »

pkwiz написа: ..... Днес бях на Панчака за пъстърви....... и взех че хванах първата си рибка .....
А така !
Всички чакахме тази вест ! :D

Сега една, после и повече ще има !
pkwiz
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Ное 08, 2020 6:37 pm

Re: Близо 10 капота... какво не правя както трябва?

Мнение от pkwiz »

Павел Иванов написа:
pkwiz написа:... ПП Това воблерче за каква друга риба може да се хвърля и какво ще рече замяташ ветрилообразно?
Данчо ти е обяснил за ветрилообразното замятане , относно воблера , това е един от най-успешните Л / УЛ воблери за всякакъв хищник .

пп - какви са сега условията за спининг , спомена че не разрешавали блесни , на платеният Пънч понеже не съм стъпвал там от четири години а е перфектното място за час риболов в натоварен ден ?
Условията са:

1. 5 лева на пръчка
2. Уловената риба се заплаща на килограм или се връща в едни садки. Само пъстървата задължително се взима.
3. Забранени са всякакви тройни куки. Може на блесна, но само ако е с единична кука.

Няколко пъти ходих за щука там, но без никакъв успех. Единия път беше пълно с хора които въртяха за щука, но никой нямаше и един удар...
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”