Спининг за новобранец

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Спининг за новобранец

Мнение от to4kata »

Колеги, след като се обурудвах с болонези реших да се огледам и за спининг. Принципно ловя клен по Искър и Малък Искър. Но имам намерение да пробвам и по язовири и езера. Като за начало се оглеждам за бюджетна пръчка и се вгледах с тази https://nasluka-shop.com/siweida-exclus ... -2.32-4-17 .
Четох отзиви и ревюта по руски сайтове и виждам, че хората са доволни https://www.youtube.com/watch?v=1_bJpAy2FDQ

Понеже обаче съм пълен лаик някак не съм сигурен този джигов прът може ли да се ползва с леки блесни и воблери? Не уточнявам колко леки, защото сега предстои да се запозная с размерите и номерацията. До сега ги избирах на око. Пълен лаик все пак ...
Последно промяна от to4kata на Вто Ное 17, 2020 3:55 pm, променено общо 1 път.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2264
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Спининг за новобранец

Мнение от bobopeli »

Не вземай специализиран спининг за джиг, щом смяташ да ловиш основно на блесни и воблери. Като универсален такъм( с всички недостатъци произтичащи от това) бих ти препоръчал GAD 2019 Gancho 702LLF
https://www.vuk.bg/gad-ghn702llf
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Re: Спининг за новобранец

Мнение от to4kata »

Да благодаря, колега.

Може ли да ми разясниш недостатъците накратко, ако го ползвам с блесни или воблери.

Тези GAD-ове къде мога да ги видя и пипна на живо в София? В магазините сякаш няма голямо предлагане. Поне такова ми е първото впечатление, а тези китайчета ги намерих накуп, поне 20 пръчки, различини марки, модели, дължини и акции. Пък и цената ме устройва като начало ..
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2489
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Спининг за новобранец

Мнение от kukukuka »

за тези кинти ще си вземеш пръчка,макара и влакно :lol: :lol: :lol: препоръчвам THUNDER 2-8гр. :fishing9:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2264
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Спининг за новобранец

Мнение от bobopeli »

to4kata написа:......Може ли да ми разясниш недостатъците накратко, ако го ползвам с блесни или воблери ....
Общо взето спинингите за джиг са доста '' бързи'', строят им е екстра фаст - разбирай доста колести :D При риболов със силикони където се гони свръх чувствителност това е плюс , но при риболов със воблери и блесни комбинацията твърда пръчка и брейд твърде често води до доста откачени риби, счупени тройки и късания.Това което съм ти препоръчал е някъде по средата, добре работи с воблери и блесни, като същевременно ''чува'' глави от 3-4 грама нагоре, има и запас от мощност ако закачиш нещо по така :D

Не знам къде могат да се видят Гадовете в София, може да зададеш тоя въпрос на вносителя. Нямам и претенции че това е най доброто за тези пари, може да има и нещо по добро,но от това имам преки впечатления.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Re: Спининг за новобранец

Мнение от to4kata »

Благодаря, колега!

Гледах на живо и това в Декатлон https://www.decathlon.bg/vditsa-wixom-5 ... 01147.html. Също с добри отзиви в чужбина. Впечатлих се и от клипа, особено последните 3-4 мин https://www.youtube.com/watch?v=cYNJbhwwRts. Не съм хващал мряна на блесна ... Бюджетно, но май също не е зле като за начало ...А?
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2264
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Спининг за новобранец

Мнение от bobopeli »

to4kata написа:..........но май също не е зле като за начало ...А?
Като гледах клипа ще свърши работа :D Много успехи в спининга!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Re: Спининг за новобранец

Мнение от to4kata »

Да призная честно, всичко което ми предлагат ми се струва късо, твърдо и колесто /с малки изключения/. Даже притките /тънки, дълги и гъвкави пръти/ за зелен боб на татко биха ми били по-удобни ... Сигурно затова залитам по лайт пръчките. Ще ги разгледам критично, до колкото мога и ще решавам ... . Благодаря за отзивчивостта ...
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”