Някой с впечатления от Favorite blue bird 2020

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Някой с впечатления от Favorite blue bird 2020

Мнение от to4kata »

Колеги, някой може ли да сподели впечатления от тази нова джигова серия на Favorite blue bird Newest 2020 - https://favorite-fishing.com/magazin/sp ... /blue-bird 2020/#utm_source=youtube&utm_medium=Favorite&utm_campaign=favorite%20blue-bird-2020. Гледах няколко модела в магазина и на първо четене останах приятно изненандан. Много леки, изчистени, стегнати, гъвкави, но не знам в работни условия как се държат. Изгледах няколко клипа в тубата, но повечето са рекламни, иначе доста костур хванаха ...
Аватар
sa_sko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 153
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 9:00 pm

Re: Някой с впечатления от Favorite blue bird 2020

Мнение от sa_sko »

Следя...
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Някой с впечатления от Favorite blue bird 2020

Мнение от preparatos »

to4kata написа:Колеги, някой може ли да сподели впечатления от тази нова джигова серия на Favorite blue bird Newest 2020 - https://favorite-fishing.com/magazin/sp ... /blue-bird 2020/#utm_source=youtube&utm_medium=Favorite&utm_campaign=favorite%20blue-bird-2020.
Само да отбележа, че линка по-горе е на старата джигова серия. Моделите на новата са BB1-XXXXXXX :wink:
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Някой с впечатления от Favorite blue bird 2020

Мнение от Д-р Флекс »

Новата серия няма почти нищо общо със старата, поне така твърдят експертите на Favorite. Новата била много по-добра: нова бланка, нова дръжка, нов макародържач, нови водачи. Аз съм играл с първата версия - без оплаквания!
Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Re: Някой с впечатления от Favorite blue bird 2020

Мнение от to4kata »

preparatos написа:
to4kata написа:Колеги, някой може ли да сподели впечатления от тази нова джигова серия на Favorite blue bird Newest 2020 - https://favorite-fishing.com/magazin/sp ... /blue-bird 2020/#utm_source=youtube&utm_medium=Favorite&utm_campaign=favorite%20blue-bird-2020.
Само да отбележа, че линка по-горе е на старата джигова серия. Моделите на новата са BB1-XXXXXXX :wink:
Да, благодаря, грешката е моя. Ето новата ...https://en.favorite-fishing.com/store/r ... bird-2020/
mlc
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 10, 2009 9:48 pm
Местоположение: гр.ПИРДОП Иван

Re: Някой с впечатления от Favorite blue bird 2020

Мнение от mlc »

Нов съм в спининга и мнението ми едва ли е меродавно, но модела много ми допада.Взех си 1-7гр и 3-12гр .Супер леки, чуствителни ,мятат добре.Преди тях имах Фаворит Баланс 2-7 , ББ определено е по добър.
Процесът по улова на риба е толкова увлекателен, че с времето от навик той се превръща във всепоглъщаща страст.
Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Re: Някой с впечатления от Favorite blue bird 2020

Мнение от to4kata »

mlc написа:Нов съм в спининга и мнението ми едва ли е меродавно, но модела много ми допада.Взех си 1-7гр и 3-12гр .Супер леки, чуствителни ,мятат добре.Преди тях имах Фаворит Баланс 2-7 , ББ определено е по добър.
3-12 на каква дължина го взе. И аз им се чудя ... 2,40 м. ми хареса повече и ми се стори по-чувствителен от 2.19 м., но пък сякаш ми идва въздълаг за преимуществено ловене по Искър?!
mlc
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 10, 2009 9:48 pm
Местоположение: гр.ПИРДОП Иван

Re: Някой с впечатления от Favorite blue bird 2020

Мнение от mlc »

На 2,40м модела вв1 802
Процесът по улова на риба е толкова увлекателен, че с времето от навик той се превръща във всепоглъщаща страст.
BYB
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Окт 16, 2020 7:52 pm

Re: Някой с впечатления от Favorite blue bird 2020

Мнение от BYB »

От 6-7 месеца използвам въпросната пръчка във вариант 732ULS. За това време направих с нея 40-50 излета. Въдичката е много стегната и добре балансирана. Ползвам я с две макари - Daiwa Fuego 2000 и Daiwa Luvias 2004. И с двете макари има идеален баланс. Купих я само за риболов на костур и въобще не съжалявам. За костури я ползвам с конец 0.2 и глави от 0.5 до 3 грама и мога да кажа, че има добра “чуваемост”.
От началото на ноември започнах да я “водя” и за платени американки, като втора въдица с конец 0.5. Поне на десетина излета за американки, съвсем целенасочено ловях с нея за по няколко часа, със силикони и клатушки от един до 3.5 грама. Въпреки, че силата й не е в пъстървовия риболов, се представи добре. Предвид цената на пръчката, още на първия риболов с нея, бях приятно изненадан от чувствителността й. Като минуси мога да посоча, много по-лесното обледяване на трите върхови водача от това при другите въдици които ползвам, както и бързото захабяване на ръкохватката.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”