Мнение за Tailwalk Dageki Spin

Модератори: Павел Иванов, sestrata

pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Мнение за Tailwalk Dageki Spin

Мнение от pdimitrof »

Здравейте колеги. Решил съм да си взема въпросната въдица единствено и само за риболов на джиг ( основно костур ). Спрял съм се на варианта S672L - 2 m, 1.8-7 gr. или S762L- 2.39 m, 1.8-11 gr. Моля ако някой е работил с тези въдици или има впечатления от тях да си даде мнението, коя от тях е по подходяща за тази цел. Предполагам, че ще работя с влакно 0.6 по японската нонерация.За макара облислям вариантите от серията 2500 S на Страдика или ТП т.е. ще могат ли да работят с този рамер или да взема направо Лувиас 2500. Предварително мерси !
Аватар
to4kata
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2011 9:36 am

Re: Мнение за Tailwalk Dageki Spin

Мнение от to4kata »

Здравей, имам по-късия вариант отскоро, но съм го ползвал само с клатушки и воблери. Струва ми се, че за джиг вторият вариант ще е по-добър, най-малкото ще имаш по-голям диапазон от примамки. Бих ти придложижил да погледнеш и това https://bigfish.ro/bg/%D1%80%D0%B8%D0%B ... 10-5g-fast пробвал съм я и ми се струва, че ще е по-чувствителна специално за джиг, а пък го има и във вариант еxtra fast, което вероятно ще е още по-добре ...
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Мнение за Tailwalk Dageki Spin

Мнение от pdimitrof »

Ееее колеги на никой ли не му се пише. Захлади се вече... Въдицата ще се ползва единствено и само на ШП, Беглиците, Доспат и Т.Чарк, може и малко на Батак както писах основно за кустур. Ще направя компромис и ще я ползвам с цикади, блесни до 3 по мепс и 10 гр. спинери. Взех да заглеждам вече и St. Croix Avid Spinning 2.44 ML, знам , че е модерейт ама все пак за стояща вода е ОК.Само малко джига може би да му куца ама пълно щастие нема :D . Търпя еволюция за строя на въдицата само и единствено късането на костурски джуки с Премиери и Палми.Благодаря на колегата Точката за съвета!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Мнение за Tailwalk Dageki Spin

Мнение от bobopeli »

pdimitrof написа:Ееее колеги на никой ли не му се пише..................................

Трудно е да се пише за прехвалена стока, за тия въдици или добро - или нищо :D Много бърза въдица, толкова бърза и твърда, че много колеги не я харесват точно заради това ( включително и аз) Ако кинтите не са проблем загледай някой от моделите на Graphiteleader.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Мнение за Tailwalk Dageki Spin

Мнение от Don4o_62 »

pdimitrof написа:Здравейте колеги. Решил съм да си взема въпросната въдица единствено и само за риболов на джиг ( основно костур ). Спрял съм се на варианта S672L - 2 m, 1.8-7 gr. или S762L- 2.39 m, 1.8-11 gr. Моля ако някой е работил с тези въдици или има впечатления от тях да си даде мнението, коя от тях е по подходяща за тази цел.
Не съм работил с тези въдици,но за мен лично, като акция, втората от брега на джиг става, но с тънък конец,малки ларви и на близка дистанция,и основно да гониш малки рибки,за по големите не се прави компромис и акцийте са други :wink:
пп. И един съвет от мен,въдица преди да я купиш се пипа и тръска на живо,тогава преценяваш ще ти върши ли работа :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Мнение за Tailwalk Dageki Spin

Мнение от pdimitrof »

....втората от брега на джиг става, но с тънък конец,малки ларви и на близка дистанция,и основно да гониш малки рибки,за по големите не се прави компромис и акцийте са други .....

То това ми е целта - забавление с количество риби с такъм който те кефи, без значение за големината на рибите! Дълги години съм ловил само на спининг, но поради форсмажорни обстоятелства почти го отсфирих. Та целта ми е чат пат да се забавлявам с костур, седнал на столче. :D
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Мнение за Tailwalk Dageki Spin

Мнение от pdimitrof »

... Много бърза въдица, толкова бърза и твърда, че много колеги не я харесват точно заради това ...

За това ми е чуденката. С много по меки въдици съм късал джуките на костура / включая и олабен аванс / и накрая ще си взема модерейта на Авид за спинингосване без джиг по тези гъолове та да се кротна. :D Мерси за съвета.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Мнение за Tailwalk Dageki Spin

Мнение от bobopeli »

pdimitrof написа: За това ми е чуденката. С много по меки въдици съм късал джуките на костура / включая и олабен аванс / и накрая ще си взема модерейта на Авид за спинингосване без джиг по тези гъолове та да се кротна. :D Мерси за съвета.

Ако ще ловиш седнал търси нещо по дълго, и наблегни ма монтажа - ''отвадной павадок'' позволява да презентираш малка примамка на максимална дистанция.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Мнение за Tailwalk Dageki Spin

Мнение от Don4o_62 »

pdimitrof написа:....втората от брега на джиг става, но с тънък конец,малки ларви и на близка дистанция,и основно да гониш малки рибки,за по големите не се прави компромис и акцийте са други .....

То това ми е целта - забавление с количество риби с такъм който те кефи, без значение за големината на рибите! Дълги години съм ловил само на спининг, но поради форсмажорни обстоятелства почти го отсфирих. Та целта ми е чат пат да се забавлявам с костур, седнал на столче. :D
Пиши ми на лични да те водя някой път на един язовир до нас и да се наловиш на пич костури с фин такъм,седнал на столче,но ще ти покажа на място примамките за количество фърли - вади :D не се шегувам
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Мнение за Tailwalk Dageki Spin

Мнение от Мъро »

Ползвал съм първата въдица, с конец 0.6 няма да работи в долната граница на теста. Много твърда и мощна въдица която не става за костур, нито горния тест е верен нито долния. Понеже я бях прежалил съм хвърлял примамки по 15 гр. хамалската и носи още. Ако търсиш въдица за костур от брега се ориентирай към нещо до 5 гр. Зависи колко пари ти се дават, ако не ти се дават много на графитлидер китайските варианти са добра опция няколко човека около мен ги ползват и са доволни. Под 300 лв са.
pdimitrof
новобранец
новобранец
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 22, 2018 7:06 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Мнение за Tailwalk Dageki Spin

Мнение от pdimitrof »

Поръчах си Арион с тест 3-12 на 2.29 м и заради евентуално използваемите спинери от 10 гр., който със цикадите са ми любимите костурски примамки. :D
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Мнение за Tailwalk Dageki Spin

Мнение от bobopeli »

pdimitrof написа:Поръчах си Арион с тест 3-12 на 2.29 м ......
Мъдро решение :D Много успехи с новата придобивка!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”