Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от sestrata »

Към Лорда и Кръстника:
Аз пък твърдя, че със здраво плетено влакно и кука - и без никакъв прът може да се извади сом от Тунджа, но не говорим за това сега.
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от AL KAPONE »

GODFATHER написа: При риболова на сом (особено на реки като Марица и Тунджа) компромиси от сорта на "лигава" пръчка с нестабилна конструкция, некачествена макара и слабо влакно са абсолютно забранени.
Та те затова ставаше въпрос.... всеки детайл може да те подведе и издъни по всяко едно време на излета 8) Видрата нещо се опита да ме захапе :lol: ма аз твърдоглав, пак продължавам да си твърдя, че минимумът требе да е 2,40 и от там нагоре 8), че с късата жобка, ато му легне долу има цял дан да свири на струна за да го вдитне.... (сома де) 8)

Що бе Видра не искаш да споделиш, всичко дето си намислил :smt017
п.п. Sestrata Св.Кроа в PowerHeavy мислим, че го няма налично инак.... красива раабота :smt047
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
Стара Видра
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:48 pm
Местоположение: България/София.

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от Стара Видра »

sestrata написа:Владо, вземи Уайлдривъра WS86HF2.
Аз имах такъв уа :lol: големо дръво а и с него ми беше неудобно да меткам по Тунджата,да не говорим,че с нея бях когато си изпуснах распера при Лео :?
lorda написа:
Я само кажи колко, е най големият сом изкаран там?
Ми те са закачани много големи,ама немогат да ги спрът и си заминават с примамките,иначе 40кила мисля е най-големия изваден....
Премиера е много мек,ще го отнесе като куцо пиле домат :idea:

Сестра,ето я сопата уа,имах я ама ми беше дълга а и я замених с Ейвида :wink:
Изображение

Изображение
Изображение
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от sestrata »

Стара Видра написа:
sestrata написа:Владо, вземи Уайлдривъра WS86HF2.
Аз имах такъв уа :lol: големо дръво а и с него ми беше неудобно да меткам по Тунджата,да не говорим,че с нея бях когато си изпуснах распера при Лео :?
Сестра,ето я сопата уа,имах я ама ми беше дълга а и я замених с Ейвида :wink:
WS86HF2 не е сопа за распери, но за сом щеше да е добре - за доброто засичане и водене на распер е нужен гъвкав връх, като на последния ти ейвид, който между впрочем не е ли по-дълъг от 2.60 или пак съм изпуснал някоя рокада :?:
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от muerter »

Здрасти.Далеч сьм от мисьлта да давам акьли,точно на вас.Сом на спининг не сьм си и помислял да ловя,камо ли да сьм хващал.Но все пак си мисля че тук има какво да се види :D
http://www.nextag.com/abu-garcia-spinni ... earch-html
Имам спининг на abu и сьм много доволен от него,естествено ползвам го за кефал и за други ,но от този калибьр.
Надявам се поне да не сьм станал за смях :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
Аватар
Стара Видра
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:48 pm
Местоположение: България/София.

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от Стара Видра »

sestrata написа:
Стара Видра написа:
sestrata написа:Владо, вземи Уайлдривъра WS86HF2.
Аз имах такъв уа :lol: големо дръво а и с него ми беше неудобно да меткам по Тунджата,да не говорим,че с нея бях когато си изпуснах распера при Лео :?
Сестра,ето я сопата уа,имах я ама ми беше дълга а и я замених с Ейвида :wink:
WS86HF2 не е сопа за распери, но за сом щеше да е добре - за доброто засичане и водене на распер е нужен гъвкав връх, като на последния ти ейвид, който между впрочем не е ли по-дълъг от 2.60 или пак съм изпуснал някоя рокада :?:
Ми бате,и Рийвъра ми беше дълъг з атам,а за Ейвида си прав 2.93 10-30грама МХ е моя :wink: тази година се надявам поне 1 път да го разтърсят Леовите распери :roll:

Благодаря на всички ви за съветите,пръчката ще бъде поръчана тези дни :twisted:
laplandeca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 10:16 pm

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от laplandeca »

sestrata написа:Към Лорда и Кръстника:
Аз пък твърдя, че със здраво плетено влакно и кука - и без никакъв прът може да се извади сом от Тунджа, но не говорим за това сега.
Аз потвърждавам същото, но вместо плетено влакно , директно яко въже, за сомче над 40 кила :wink: .
Нямам хванат голям сом на спининг , но имам спомен за един дърт майстор дето понякога хващаше над 10 килограмови на спининг с тъкъми за дъно, и аз ползва такива, та става.За големия добитък , да него нараниш за реки като Тунджа иска влизане във водата, предполагам над 1,5м или около дълбочина , трябва 2 човека , независимо от такъма.
Аватар
lorda
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1412
Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 9:05 pm
Местоположение: plovdiv

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от lorda »

laplandeca написа:
sestrata написа:Към Лорда и Кръстника:
Аз пък твърдя, че със здраво плетено влакно и кука - и без никакъв прът може да се извади сом от Тунджа, но не говорим за това сега.
Аз потвърждавам същото, но вместо плетено влакно , директно яко въже, за сомче над 40 кила :wink: .
Нямам хванат голям сом на спининг , но имам спомен за един дърт майстор дето понякога хващаше над 10 килограмови на спининг с тъкъми за дъно, и аз ползва такива, та става.За големия добитък , да него нараниш за реки като Тунджа иска влизане във водата, предполагам над 1,5м или около дълбочина , трябва 2 човека , независимо от такъма.
И аз както колегата, ще ти кажа, че никога не си ловил сом на спининг, камо ли в Марица или Тунджа.
Не се обиждай, ама грам представа си нямаш от това.

Владо пръчката която ти трябва при наличието на 40 кг. риби НЕ ТРЯБВА да, е по къса от 2.40 с дълга дръжка (задължително).
Помни това което съм ти казал.
Ни най-малко не се шегувам.

Но също продължавам да твърдя, че успешно можеш да изкараш 5-6кг, че и по големи риби с твоя Премиер.
По "Яка" пръчка определено ти, е нужна обаче.
За мен универсалната дължина, е 2.70, но в твоя случай може да се падне на 2.40.
Надявам се, че си разбрал правилно каква ми, е идеята.
При пръчка 2.40 с по-дълга дръжка работната ти дължина на пръта, няма да, е неудобно дълга, но в същото време ще ти, е удобно да вадиш голяма риба от трудни места :wink:
Не прекалявай с акцията обаче.
Единственото изискване което можеш да спазиш, е елементите на самата пръчка, става дума за бланки (сглобката им), макародържач, водачи да са ти максимално стабилни, за да боравиш с нея "силово" при нужда.
Макара 3000 размер ще ти, е достатъчна, но нека това, е минимума.

Само да вметна.

Колега Сестрата.
Да вадиш сом само с плетено влакно и кука не, е невъзможно, но е доста далеч от спининга.
Макар и да съм виждал спинингисти с консервена кутия, парче корда и блесна на края :D
Но те все пак са виртуози и ние, сме доста далеч от тези средновековни похвати :lol:
Изображение

Рибата не е толкова много, че да я разхищаваме.
laplandeca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 10:16 pm

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от laplandeca »

lorda написа:
laplandeca написа:
sestrata написа:Към Лорда и Кръстника:
Аз пък твърдя, че със здраво плетено влакно и кука - и без никакъв прът може да се извади сом от Тунджа, но не говорим за това сега.
Аз потвърждавам същото, но вместо плетено влакно , директно яко въже, за сомче над 40 кила :wink: .
Нямам хванат голям сом на спининг , но имам спомен за един дърт майстор дето понякога хващаше над 10 килограмови на спининг с тъкъми за дъно, и аз ползва такива, та става.За големия добитък , да него нараниш за реки като Тунджа иска влизане във водата, предполагам над 1,5м или около дълбочина , трябва 2 човека , независимо от такъма.
И аз както колегата, ще ти кажа, че никога не си ловил сом на спининг, камо ли в Марица или Тунджа.
Не се обиждай, ама грам представа си нямаш от това.
Това за влакно и кука , там не съм споменал спининг.
Може и да не разбирам от спининг , НО , иди на гроба на дъртия майстор ,лека му пръст, и кажи че и той нищо не е разбирал :wink:
Аз , щото нищо не разбирам, ще се оборудвам с по качествен къс прът и втори дълъг към 3 м , и ще ги сменям според ситуацията, това ми се види най разумно.
Успех Лорде !
Аватар
lorda
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1412
Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 9:05 pm
Местоположение: plovdiv

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от lorda »

До голкото виждам, в момента пишеш в подфорума "Спининг Риболов", а не в "Пускане на сари и тем подобни бракониерски измишльотини".

Аз казвам, че ТИ не разбираш от спининг риболов на СОМ и може би никога не си го практикувал :evil:
Не ми преиначавай думите.
Ясен съм като слънце.

Владо готви се да ме водиш на Тунджа и ще видиш ква пръчка съм си приготвил аз за тамошните сомлета. :wink:
Изображение

Рибата не е толкова много, че да я разхищаваме.
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от Бачо Илия »

Вземете и мен бре , на едната пръчка пише 50-100 (3.0м) , на другата 100-300(3.30м.) :D :D :D
Изображение
Аватар
lorda
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1412
Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 9:05 pm
Местоположение: plovdiv

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от lorda »

IDA написа:Вземете и мен бре , на едната пръчка пише 50-100 (3.0м) , на другата 100-300(3.30м.) :D :D :D
Пу за мен тая с акция 100-300.

Таман ся такива чебуражки си лея и ша ги мъча на Жиг :lol:
Изображение

Рибата не е толкова много, че да я разхищаваме.
cerber
новобранец
новобранец
Мнения: 48
Регистриран на: Съб Юли 15, 2006 10:25 pm
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от cerber »

lorda написа:
IDA написа:Вземете и мен бре , на едната пръчка пише 50-100 (3.0м) , на другата 100-300(3.30м.) :D :D :D
Пу за мен тая с акция 100-300.

Таман ся такива чебуражки си лея и ша ги мъча на Жиг :lol:
Ей, къде без мене и аз ще дойда да ви погледам :oops:
Аватар
Стара Видра
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:48 pm
Местоположение: България/София.

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от Стара Видра »

TRS70MF2
мислех ей тва
PS70HF2
ама ще ми дойде твърда.....
Стига сте се карали,благодаря за съветите,аз все пак реших да е някоя от горните :wink:
laplandeca
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пет Май 25, 2007 10:16 pm

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от laplandeca »

Стара Видра написа:TRS70MF2
мислех ей тва
PS70HF2
ама ще ми дойде твърда.....
Стига сте се карали,благодаря за съветите,аз все пак реших да е някоя от горните :wink:
Купувай и чекаме добри вести :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”