Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Стара Видра
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:48 pm
Местоположение: България/София.

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от Стара Видра »

А длъжен ли съм да пусна снимка на риба уловена от мен над 2 кила :roll: :roll: май не.
Павле това влакно за което говориш съм, го поръчал за риболов от лодка на кльонк.
И,да смятам,че не съм смотан и мога да извадя сом с 15либри плетеняк,дори на Марица и дори сома да е над 5 кила!!!Темата се превърна в една показност на простотията на хората и склонноста им да се правят на интересни!!!
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от Мунчо »

Стара Видра написа:А длъжен ли съм да пусна снимка на риба уловена от мен над 2 кила :roll: :roll: май не.
...
Aз доколкото те познавам, ако хванеш, ще оревеш орталъка, та за задължение изобщо не можем да говорим в твоя случай!

п.с. И пак ти казвам, тук не говорим за смотаност, а за опит в сомския риболов, който ти не притежаваш.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Стара Видра
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 504
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:48 pm
Местоположение: България/София.

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от Стара Видра »

Мунчо написа:
Стара Видра написа:А длъжен ли съм да пусна снимка на риба уловена от мен над 2 кила :roll: :roll: май не.
...
Aз доколкото те познавам, ако хванеш, ще оревеш орталъка, та за задължение изобщо не можем да говорим в твоя случай!

п.с. И пак ти казвам, тук не говорим за смотаност, а за опит в сомския риболов, който ти не притежаваш.
Хехехеххе,да не съм хващал в последните 2 години риби над 2 кила,а минали такива имам на хартиен носител......Какво е опит в сомския риболов?трябва ли да съм хванал сом или да съм ходил за сом много пъти за да имам усет за нещата.....Ако някой след години риболов на спининг не се чувства подготвен за даден вид риба,аз не съм от тия хора......Знам на какво да го търся,знам къде да го търся,знам какви такъми са ми нужни,другото е късмет и доза майсторлък...Аз съм по-близко до трофейната риба от теб с поне 20 стъпки,така,че моля те не се занимавай с подобни"неопитни "колеги като мен :wink:
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от Ivak »

Той сома си идва, но след това е зора :lol: :lol: :lol:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от Павел Иванов »

Мунчо написа:Aз доколкото те познавам, ако хванеш, ще оревеш орталъка, та за задължение изобщо не можем да говорим в твоя случай!
Тъй , тъй и аз доколкото те познавам се съгласявам на 127.5% с Муня :D

Стара Видра написа:...Хехехеххе,да не съм хващал в последните 2 години риби над 2 кила...

Ами повече от явно е че не си :idea:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от Мунчо »

Стара Видра написа:...знам какви такъми са ми нужни...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

p.s. Колкото това знаеш, толкова и другото...
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
wertus
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 4:56 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от wertus »

Таз година полупроводници.....а от догодина цели проводници :wink: :D :D
Аватар
Soller
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Вто Фев 05, 2008 4:34 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от Soller »

Chenko93 написа:пръчката която ще ти препоръчам е на микадо и се казва CAT FISH тя е от новата серия въдици на микадо за 2008 година. специализирана е за риболов на сом от лодка или бряг. има карбонова композиция подсилена с метална втулка в средата има двуколенни сик водачи и месингов накрайник на дръжката. Цената за този вид въдица е идиална. има я в дължини 210,240,270,300 см.и има акция до 300 грама. дано да съм бил полезен. :arrow:
ето да я видиш:
http://www.hotreel-fishing.com/catalog. ... d.2/pid.39
Колега става въпрос за спинингов риболов от ръка, прътите които препоръчваш са от половин кило нагоре. Реклама ли правиш или просто не разбираш
Аватар
danev69
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1447
Регистриран на: Сря Юли 01, 2009 6:18 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от danev69 »

марката е една SHIMANO всичко друго е компромис.акция 50-100,или морските серии 25-125
човек е толкова голям,колкото са големи мечтите му
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от Павел Иванов »

danev69 , айде ся не конкретизирай тъй реЗко щото тъй пак ще породиш един вечен форумен диспут :wink: Специално по отношение на гегите има доста други марки сравнено с които Шиманото е компромис :idea:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от barutchiata © »

Е човека си каза мнението бе Павка, лошо ли е това.Та кои са тези марки и модели дето са толкоз по и най?
Аватар
Божидар
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2521
Регистриран на: Чет Апр 15, 2004 5:57 pm
Местоположение: България-Габрово-Румъния
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от Божидар »

barutchiata © написа:Е човека си каза мнението бе Павка, лошо ли е това.Та кои са тези марки и модели дето са толкоз по и най?
:smt023
На Бодлива Крава ,Бог рога не дава!
Светът е оцелял,защото се е смял!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от Павел Иванов »

barutchiata © написа:...Та кои са тези марки и модели дето са толкоз по и най?
Ами ако се обърнеме само към японките ще откриеме доста по-престижните геги на ЮФМ , Евъргрийн , Мегабасс , Дайко , Треньо , Зенит , Дайва няма да я споменавам щото при тех класните спинарки не се предлагат у нас за разлика от нискокласните им продукти , Мейджър Крафт и пр. та .....

Мнението в случаят е повече от категорично което говори за бегло познаване на представяните благини относно гегите . Наистина Шимано се е наложило на нашият пазар благодарение на това че е представено доста отдавна тук и хората са имали възможноста да ловят основно с него но това не е база за канонизиране ! В страста на Шимано да се наложат и в спин гегомоделирането навремето купуват Гари Лумис . След като решават ей тъй да вкарат малце от себе си в неговите геги то се получава нещо като срив в продажбите . Оттам натам Шимано спират да пипат каквото и да било по Гари продукшън и го декларират навсякъде че всичко от тез геги се прави в същият завод , със старите работници по Гари методиката с калпавият външен вид и нещата си идват на мястото си :wink: Шимано може да са добри в мач , фидер , щеки , директни но в спининга и мухарството просто са доста далеч от най-добрите еле па да са кумира !

пп - Божо , струваш ми се като да се подмазваш , а :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от AL KAPONE »

Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом. :arrow: E заглавието.... Павле, кажи ти кога ходиш за сом или въобще ходиш ли... :roll: че тъй горещо препоръчаш марки дето половината ги няма и на нашия пазар :smt112 :smt112 :smt112
Поздрав
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Препоръчайте ми спинингова пръчка за сом.

Мнение от Павел Иванов »

Ангеле ни съ прай на много отворен ама ич :lol: Много добре знаеш що писах по-горе :wink: Инак най-големите сомаджии по странство препоръчват основно Евъргрийн , Мегабасс , Треньо и ЮФМ от Джапонетските , Ламиглас , тежките серии на Лумис и Кроа ( да не споменаваме какви красоти на перфектни цени вадят Беркли от ръква ) от Хамериканските , Гати , Грейс и Спортекс от Европейските СД от Китайските ( верно че до скоро бяха Новозеландски ама съдба , кво да праиш как на Берклито ) а какви попадения има в Корейските геги не ми се мисли ! Незнанието не е основание за тотално отричане искам да кажа :idea: Самият пуснал темата го знае туй от отдавна до колкото знам :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”