Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от dragonaz »

Monovbg написа:
dragonaz написа:Здравейте, бихте ли ми препоръчали въдица за спининг риболов на щука до 120 лв.
Начинаещ съм и за това молбата ми е да изкажете известни коментари и по отношение на дължината и теста на пръта.
Ще ловя щуки в малки затворени водоеми, като баластриери около София, Панчарево и някои други места.
Много съм объркан, защото много видни щукари ми препоръчват тест 5-25 гр. други, 10-30 казват, че е минимум.
Ще съм благодарен на всеки един ваш коментар.
Ако няма да ползваш пръчката на много големи водоеми, не ти трябва голяма дължина. Т.е. нещо такова би свършило добра работа - 244см 5-25гр, fast, - http://pluvka.com/vaditsi/spining-i-tro ... -fair.html
Аз смятам да си заприходя лайт варианта na 180cm i 1.5-8гр. на модела, който е следващ по-качество от GAD-вете, а именно Gancho, a на теб Fair смятам, че ще ти свърши чудесна работа. Можеш да разгледаш и пръчки с дължина 2.28м
Много ти благодаря за предложението, но за жалост няма налични никъде вече от тази въдица :(
Може ли да ми препоръчате нещо друго, като алтернатива?
Изображение
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Bigmarlin »

Тази е с подобни параметри,но аз лично не съм я пипал ,не знам дали е налична
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7061
Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от dragonaz »

Bigmarlin написа:Тази е с подобни параметри,но аз лично не съм я пипал ,не знам дали е налична
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=7061
Ще попитам за нея.
Изглежда ми чудесен вариант.
Много благодаря.
Изображение
Monovbg
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Пон Окт 20, 2014 6:20 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Monovbg »

В крайна сметка направих своя избор и взе Ганчо на 1.83м 1.5-8 гр. Изключително стегната въдичка с много детайлна изработка, Под натоварване работи с 1/3 от целостта си, като има потенциал да се посгъне и още повече под по-голямо натоварване, като я пробвам на реката, ще дам допълнително инфо как е чувствиетлността й, за сега изглежда много добре !
WP_20160120_001.jpg
WP_20160120_001.jpg (1.33 MiB) Преглеждано 1753 пъти
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от аксел »

Тази пръчка за щука твърдо не става.виж за щукички. ..Много ми е интересно да видя как с подобно пръчле ще се извади нормална 2кг щука заедно с водораслите..
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Д.Граховски »

аксел написа:Тази пръчка за щука твърдо не става.виж за щукички. ..Много ми е интересно да видя как с подобно пръчле ще се извади нормална 2кг щука заедно с водораслите..
Като кажеъе два кг щука, все едно казвате влак. Това пръчле ще измъкне 2 кг щука както всяка друга, разликата между тази и някоя гьостерица е че тука кефа ще е по-голям. За сравнение със Серт Ексиид 0.9-5 гр. извадих 20 кг толстолоб за опашката, тъй че това което го думате са абсолютни глупости. Рибата не я вади пръчката, а риболовеца.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Monovbg
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Пон Окт 20, 2014 6:20 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Monovbg »

Д.Граховски написа:
аксел написа:Тази пръчка за щука твърдо не става.виж за щукички. ..Много ми е интересно да видя как с подобно пръчле ще се извади нормална 2кг щука заедно с водораслите..
Като кажеъе два кг щука, все едно казвате влак. Това пръчле ще измъкне 2 кг щука както всяка друга, разликата между тази и някоя гьостерица е че тука кефа ще е по-голям. За сравнение със Серт Ексиид 0.9-5 гр. извадих 20 кг толстолоб за опашката, тъй че това което го думате са абсолютни глупости. Рибата не я вади пръчката, а риболовеца.
Напълно подкрепям твърдението Ви :). 2кг щука изобщо не е нещо фрапантно. Тази пръчка може да извади много по-голяма риба от това, което видях, когато я напъвах, въпросът е да не се затяга аванса прекалено, защото тогава или влакното ще се скъса или, ако то е много по-здраво от колкото понася тази въдица, тогава и тя може да се счупи, ако си сакат в ръцете. При правилна употреба и боравене с нея 2кг щука ще са си абсолютен кеф и по никакъв начин няма да представляват проблем. Друг е въпроса, че аз вземам тая пръчка да ловя с нея целенасочено кефал и костур предимно, така, че дори да изтърва едър екземпляр, различен от това, което търся, изобщо не ме бърка. Не искам да си развалям кефа от лова на дребния хищник в търсене на "влака". За "влакове" имам един кол 10-40 гр. и риби по 4кг не ги усеща.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от аксел »

ти си знаеш,но да се ползва пръчка с тази акция за щука си е смехотворно,сигурно и примамките ,които използваш за щука са от 1.5 до 8гр. интересно ми е с колко дебел брейд/за щуки/ смяташ да я оборудваш.Сега сериозно.....за кефал и костур съм напълно съгласен,че става.Държал съм в ръка въпросното/китайско/ ГАД-че,не успя да ме грабне особено........но всеки си има вкус.Важното е тебе да си те кефи,така че пожелавам от сърце успехи с новата придобивка.
П.С.Толстолоб /затърмъчен/може да се извади с всяка въдица,лично на мене също ми се е случвало нееднократно,но щуката не е толстолоб :idea: :idea:
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

аксел написа:....Държал съм в ръка въпросното/китайско/ ГАД-че,не успя да ме грабне особено.....
Корейско , да сме по-точни :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от кирил великий »

То вярно е, че при спокойна работа ще извади два килограма щука сниманата по-горе пръчка, както казва колегата Граховски и др., но... няма ли докато я вади да оплете линиите на някои тападжии като мен, което да ви река не е много приятно. :wink:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

аксел написа:ти си знаеш,но да се ползва пръчка с тази акция за щука си е смехотворно,сигурно и примамките ,които използваш за щука са от 1.5 до 8гр. интересно ми е с колко дебел брейд/за щуки/ смяташ да я оборудваш.
С подобни пръчки с такива акции щуки не се ловят целенасочено, а само инцидентно и ако имате късмет. :D
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
dragonaz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 195
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 8:37 am
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от dragonaz »

Vid написа:
аксел написа:ти си знаеш,но да се ползва пръчка с тази акция за щука си е смехотворно,сигурно и примамките ,които използваш за щука са от 1.5 до 8гр. интересно ми е с колко дебел брейд/за щуки/ смяташ да я оборудваш.
С подобни пръчки с такива акции щуки не се ловят целенасочено, а само инцидентно и ако имате късмет. :D

Колега, виждам че си запознат с риболова на щука със спининг.
По-горе съм питал нещо.
Ще се радвам да ми отговориш, тъй като забелязвам, че имаш мнение.

Здравейте, бихте ли ми препоръчали въдица за спининг риболов на щука до 120 лв.
Начинаещ съм и за това молбата ми е да изкажете известни коментари и по отношение на дължината и теста на пръта.
Ще ловя щуки в малки затворени водоеми, като баластриери около София, Панчарево и някои други места.
Много съм объркан, защото много видни щукари ми препоръчват тест 5-25 гр. други, 10-30 казват, че е минимум.
Ще съм благодарен на всеки един ваш коментар.


Предварително ти благодаря.
Изображение
Prey
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Окт 13, 2015 12:06 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Prey »

аксел написа:Тази пръчка за щука твърдо не става.виж за щукички. ..Много ми е интересно да видя как с подобно пръчле ще се извади нормална 2кг щука заедно с водораслите..
Виждам, че си от Пловдив, колега! Притежавам ганчо 3-12 и щом ти е толкова интересно може да направим един съвместен риболов, за да видиш как се вадят по-големи от 2 килограма :fishing1: Ганчо вади всичко, стига да си малко търпелив - http://postimg.org/image/mrg84v337/ - гадстолоб не знам колко си килограма, закачен на зерек сейбър денс със средната кука за устата, а със задната за главата! Имам и 4-килограмова бяла риба, обаче вярно, че и тя не е като щуката ;)
dragonaz написа:
Vid написа:
аксел написа:ти си знаеш,но да се ползва пръчка с тази акция за щука си е смехотворно,сигурно и примамките ,които използваш за щука са от 1.5 до 8гр. интересно ми е с колко дебел брейд/за щуки/ смяташ да я оборудваш.
С подобни пръчки с такива акции щуки не се ловят целенасочено, а само инцидентно и ако имате късмет. :D

Колега, виждам че си запознат с риболова на щука със спининг.
По-горе съм питал нещо.
Ще се радвам да ми отговориш, тъй като забелязвам, че имаш мнение.

Здравейте, бихте ли ми препоръчали въдица за спининг риболов на щука до 120 лв.
Начинаещ съм и за това молбата ми е да изкажете известни коментари и по отношение на дължината и теста на пръта.
Ще ловя щуки в малки затворени водоеми, като баластриери около София, Панчарево и някои други места.
Много съм объркан, защото много видни щукари ми препоръчват тест 5-25 гр. други, 10-30 казват, че е минимум.
Ще съм благодарен на всеки един ваш коментар.


Предварително ти благодаря.
5-25 е супер! Ако имаш възможност пипни Dragon Express 2.45 5-25, от познат чух, че обявената акция не отговаря кой знае колко точно и можеш да я надхвърляш преспокойно!
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ТТ лови по реки »

Драго,виж в темата преди 4-5 страници съм писал за Ред Шадоу.Много добра пръчка на прилична цена,и се вписва точно в това което търсиш.
Monovbg
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Пон Окт 20, 2014 6:20 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Monovbg »

ТТ лови по реки написа:Драго,виж в темата преди 4-5 страници съм писал за Ред Шадоу.Много добра пръчка на прилична цена,и се вписва точно в това което търсиш.
Подкрепям съвета за Red Shadow, както и този на колегата Prey за Dragon Express. И двете въдици ще ти служат вярно, като, ако аз трябваше да направя избора, бих взел Филстара, колега го ползва и е изключителен доволен от 8.6" 10-35 г. Има и изваден сом около 10 кг на него. Лови както на блесни и воблери, така и на джиг и казва, че въдицата се справя напълно задоволително във всякакви риболовни ситуации, когато се иползват каквито и да било примамки в упоменатия тест. Имай предвид, че Ред Шадоу-а е с по-къса дръжка и се балансира добре с макара около 320 гр., но ако твоята е по-лека, може в най-задната част на дръжката на пръта да добавиш някакво утежнение с цел по-добър баланс, което ще ти позволи да боравиш по-лесно с нея и по-малко да се измаряш, докато ловиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”