Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

Забраната на бяла свършва на 15ти май , май това имаше предвид ivanst .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ivanst »

Точно това имах предвид ... някъде четох че тази година може да продължи и да се пусне заедно с мирната риба.Не помня обаче къде.Иначе сега като погледнах относно пръчката която закупих ... май не е точно тук мястото да се пише ... 300лв не е спининг на достъпна цена ... ама няма значение писано е вече.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от capetano »

Опреш ли по-сериозно до джига, рано или късно ще те задърпа към нещо "по-така" :)
И аз минах през туй-онуй, докато накрая се спрях на едно Авидче МН и.. не мисля да се катеря по-нагоре...
А Зогите ги разлюбих откак в един друг форум един кУрифей наду на всички главите как по-добро никога не е правено и няма и да се направи.. ;)
Лично мнение, разбира се...
Успех с новата придобивка.
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

capetano написа:Опреш ли по-сериозно до джига, рано или късно ще те задърпа към нещо "по-така" :)
А Зогите ги разлюбих откак в един друг форум един кУрифей наду на всички главите как по-добро никога не е правено и няма и да се направи.. ;)
Лично мнение, разбира се...
Я, на никого главата не бих надул, но смятам, че Зогите са си много прилични пръчки и стават как за стандартна проводка с воблери, така и за джиг. Относно последното, проблема тук им е стандартно високия тест, при който би следвало да се заложат по тежки глави при риболов на големи дълбочини... Ама, не в това е проблема, проблема е, че вече се свършиха качествените риби по нашите водоеми и ни остава да разчитаме само на късмета.... :D
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

Vid написа:...и ни остава да разчитаме само на късмета.... :D
Или да разчитаме на някоя "по-чуваща" въдица , с цел да не пропуснем евентуалното плахо кълване :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

Това по горното е музика за душата, още повече, че е написано от изявен УЛ спинингист :D
Предложения, за звънки бланки с тестове 20-50, ама да не са много скъпарски изработки?
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

Е нема такова нещо кът " мъдете до края и душата в рая " :lol: :lol: :lol: "Скъпарските" в повечето случаи са тясно профилирани и са перфектни за нещото , за което са произведени , не скъпарските са си "по-универсални" като цяло и общо взето дори цялото им куца като цяло :lol: Друг е въпроса какво разбираме под "скъпарски" , особено съпоставено с аксиомата "кеф цена няма" :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

Павел Иванов написа:Е нема такова нещо кът " мъдете до края и душата в рая " :lol: :lol: :lol:
Павка, една моя сервитьорка на времето го перефразираше така- Нужен е избор, т.е. не може и кура до края и душата в рая..... Ама тук не си говорим за курви, а за пръчки, така че ни ми отговори на въпроса- звънките пръчки с по голям тест...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от аксел »

.....в духа на темата "достъпна цена",за риболов от лодка/каяк/ http://www.colmic.bg/rods/6/9372/,за мене няма по-добра/лично мнение/,поне в Пловдив за тези пари.Пръчката е едноделна на 7фута, спокойно ще работи с глави до 25гр,съсстандартни 12см силикони.......така.че Вид,ако не те притеснява транспортната дължина,спокойно можеш да я видиш.
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от maranzika »

Павел Иванов написа:
Vid написа:...и ни остава да разчитаме само на късмета.... :D
Или да разчитаме на някоя "по-чуваща" въдица , с цел да не пропуснем евентуалното плахо кълване :wink:
Павка,вярно ли мислиш че един добър разбиращ спинингист няма да усети плахо кълване на джиг?С "универсална " пръчка...От както тръгнах да ловя на джиг що-годе свестни риби(не рибки по 10см.) не вярвам че има и едно бутване на силикона ми от риба което да не съм усетил и да не е подсечена рибата навреме.Не само пръчката лови на джиг.Най-вече ръката според мене...Само като вметка една случка..Преди година на язовир с лодка с брат ми на джиг.Аз имам общо 7 риби за деня(3 едри костура,3 бели риби и щука).Брат ми капо. :D Накрая освен че ми взе силикона ми взе и въдицата а аз само гледах отстрани.Точно на 3 пъти виждах с очите си лекото чукване по върха на въдицата,а оня не засичаше и само се стряска.Просто нямал време да засече каза... :lol: :lol: :lol: :lol: Та така.Само със скъпи пръчки не става....Трябва и нещо доста по-съществено за да усетим кълването и да хванем рибата.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

Ами Илиянка , то като не работи "задвъдичното" , нищо друго не работи как требва , нормално :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

maranzika написа:
Павел Иванов написа:
Vid написа:...и ни остава да разчитаме само на късмета.... :D
Или да разчитаме на някоя "по-чуваща" въдица , с цел да не пропуснем евентуалното плахо кълване :wink:
Павка,вярно ли мислиш че един добър разбиращ спинингист няма да усети плахо кълване на джиг?С "универсална " пръчка...От както тръгнах да ловя на джиг що-годе свестни риби(не рибки по 10см.) не вярвам че има и едно бутване на силикона ми от риба което да не съм усетил и да не е подсечена рибата навреме.
Спор няма, при все типове на спин-риболов, най важно е задвъдичното, то човешкия фактор е най важен не само при риболова, но и във все сфери.. В този смисъл навремето като прохождащ в то риболов, си спомням следната случка: един съвместен риболов с колега- двамата имаме абсолютно еднакви пръчки, идентични брейдове, а колегата ми даде от неговите примамки, и замятаме на едно място с разлика от 1 метър... Равносметката беше, че оня улови 10 риби за час, а моя милост 0 риби :(

Колега, ако ми позволиш да допълня- защо това ми е любимия риболов? Защото за разлика от риболова с воблери или блесни през лятото, тук търсим едни летаргични риби при темп. на водата 5 градуса... Изкуството да се предизвикат тези риби да кълват се състои в много тънка граница- задвъдично-въдица-линия-примамка (факт е, че един ден примерно рибите искат жълт цвят, а друг ден червен и на друг просто не барат. Все още не сме поумняли дотам, че да си го обясним???)-проводката, т.е. типа и бързината е не по малко важно нещо...
Много често, ако един елемент от тези е дал фира, резултата е капо, дори и да мятаме върху рибите. :)
Съгласен съм, че е важно да се ползват чувствителни въдици, разбира се според паричните ни възможности (това защото има дни в които рибите не захапват примамката, а просто я натискат или побутват), но по важно е да се балансира такъма като цяло съобразно дълбочини на риболов, размери на линии, размери на примамки и тегла на глави...

п.п. Относно последното- какво е баланс - има некви писани правила, ама какво ще стане ако на един и същ като марка 3 инчов силикон му сложим 10 гр. глава, а какво ще стане ако на един 5 инчов силикон му сложим 10 гр. глава при риболов на 10 м. дълбочина??? Е, само рибите ще ни кажат какво предпочитат.... :lol: Все тука е просто един голям експеримент............
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Мишката
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 148
Регистриран на: Чет Фев 12, 2015 8:13 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Мишката »

Има ли някой опит с тая марка и конкретно със серията пръчки Xinn. Ефтенийка си е, ма поне на пръв поглед изглежда обещаващо като за нискобюджетна китайка. Пише "плътен карбон" и наистина като се хване бланката се усеща твърда и тежка за дебелината си (като за карбон). Заради това и има някак по-голяма инерция при размятане, но и не пружинира прекалено. Няколко пъти я срещам "на живо" в търновски и горнооряховски магазини в различни дължини и акции, но не се решавам на покупка въпреки препоръките от страна на продавачите. Siweida се намърдва в нисшата на народните такъми за масово унищожение благодарение на ниските цени на марката, която за мен е непозната.
Прикачени файлове
SWD-XINN.JPG
SWD-XINN.JPG (140.12 KiB) Преглеждано 1516 пъти
Късметът е на страната на подготвените.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

По принцип "като за карбон" би трябвало да се усеща твърда и лека а не тежка като за композит или ПВХ :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

Мишката написа:Има ли някой опит... Siweida се намърдва в нисшата на народните такъми за масово унищожение благодарение на ниските цени на марката, която за мен е непозната.
Някъде в темата бях споменал за скапаността на тези въдици.. Чупят се като солети при по енергичен напън или замятане...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”