Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
goooal
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Апр 16, 2015 4:53 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от goooal »

Здравейте риболовци!Наскоро се запалих по спининговия риболов и нямам почти никакъв опит!Накупих си 10-ина воблерчета предимно от 2 до към 4-5 грама-голди,салмо и т.н.,каквито могат да се намерят из врачанските магазини и за моя изненада направих 2-3 добри риболова на кленчета на една рекичка край Враца!Проблемът е,че спинингът с който разполагам е крайно неподходящ с акция 10-30 и съм решил за Коледа да си направя един скромен подарък!Бюджетът ми е ограничен до към 100 лв.Изчетох доста в темата и от казаното от вас формирах мнение,че няколко прътлета ще ми свършат работа и бих искал да ми дадете съвет кое от тях в крайна сметка да си поръчам! Първото е FORMAX Cort X 732MT 2.20 с акция 1,5-14.Второто е SERT EXCEED SPINNING 2S 210 3-10 gr, както и две пръчки на Pezon & Michel.Единият модел е
Pezon & Michel HIKER MICRO CHEK 2.10 с акция 1,5-10,а другата е Pezon & Michel Redoutable Signal S-210 с акция 3-12!Ще ви бъда много,много благодарен ако ме упътите!Тия въдици ги няма из магазините в моя град и ще трябва да поръчам една от тях на сляпо,затова искам мнението ви!Благодаря предварително!

Аватар
batvanko1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 383
Регистриран на: Пон Яну 07, 2013 10:26 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от batvanko1 »

Здравей. Може да погледнеш също и Daiwa Megaforce Spin 2.20м. 1-9гр. Серта и Пезоните които си посочил са с по-твърда акция от отбелязаната на тях.
Рибата винаги е била активна или вчера или днес, но на друго място.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от bobopeli »

Формакса ще свърши работа,серта бива,но в тоя размер става леко колест, другите две не съм ги виждал.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от bobopeli »

В бюджета ти влиза и GAD Fair.Daiwa Megaforce Spin- по добре НЕ.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
goooal
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Апр 16, 2015 4:53 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от goooal »

Благодаря за отзивите!Колега за пръв път чувам за тая въдица GAD Fair,ще се поразровя сега да я намеря! :)
boqnski
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 10:49 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от boqnski »

Здравейте, колеги!
Моля за съвет!Чудя се, коя от тези пръчки да си взема!? Ако трябва да опростя нещата... Abu Garcia или Shimano ?!?

Abu Garcia Devil 240mm, 10-30
ABU Garcia Venturi 240mm, 10-40
Shimano Catana DX 240, 10-30
Shimano Vengeance AX Spin 240, 10-40
Калоян2001
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 12:03 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Калоян2001 »

Мисля че Формакса ще ти върши идеална работа :) Успех за напред :fishing3:
Не изяждай мечтите си :fishing3:
Хвани и пусни !

Видракс :fishing3:
Калоян2001
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Юни 17, 2016 12:03 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Калоян2001 »

boqnski написа:Здравейте, колеги!
Моля за съвет!Чудя се, коя от тези пръчки да си взема!? Ако трябва да опростя нещата... Abu Garcia или Shimano ?!?

Abu Garcia Devil 240mm, 10-30
ABU Garcia Venturi 240mm, 10-40
Shimano Catana DX 240, 10-30
Shimano Vengeance AX Spin 240, 10-40
Ползвам Shimano Vengeance AX Spin 240, 10-40 за бяла риба и си мисля че това е една много добра евтина тояга , която си отговаря на посочената акция :D
Не изяждай мечтите си :fishing3:
Хвани и пусни !

Видракс :fishing3:
Владислав89
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 24, 2017 9:01 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Владислав89 »

Здравейте закупих си спинингова макара Риоби Заубер Д 4000 с каква въдица мога да я комплектовам дайте предложения ще я ползвам предимно за пъстърва и щука каква акция да бъде и съответно какво влатно да закупя
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Мъро »

Няма как да ползваш една въдица за щука и за пъстърва. Макарата ти е подходяща за въдица за щука.
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Мъро »

По добре е първо да се купи въдицата и според нея макарата.
Владислав89
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 24, 2017 9:01 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Владислав89 »

Ами вече макарата е взета та с каква въдица мога да я комплектовам щом е за щука само с каква акция да търся минимална и максимална
Владислав89
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Апр 24, 2017 9:01 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Владислав89 »

Та значи така пак ще задам същия въпрос търся си спининг въдица за щука около120-150лв ще я ползвам за язовири и рядко по река Ангиста в Гърция мислех си нещо от сорта на 2.70 или е дълга макара съм взел руоби заубер д 4000 незнам кое е по добре бърз строй или бавен нещо средно може би като за начало мисля че ще бъде по добре защото съм начинаещ в спининг риболова благодаря на отзовалите се
Abu Garcia
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Яну 31, 2013 9:18 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Abu Garcia »

boqnski написа:Здравейте, колеги!
Моля за съвет!Чудя се, коя от тези пръчки да си взема!? Ако трябва да опростя нещата... Abu Garcia или Shimano ?!?

Abu Garcia Devil 240mm, 10-30
ABU Garcia Venturi 240mm, 10-40
Shimano Catana DX 240, 10-30
Shimano Vengeance AX Spin 240, 10-40
Колега аз от 3 години съм с Abu Garcia devil spin 2,40 10-30гр и съм доволен не съм имал никакви проблеми.Преди да я взема гледах Shimano Catana но не ми хареса и не ми допадна
Винету
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Мар 01, 2016 6:17 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Винету »

Здравейте риболовци . Отдавна съм във форума и чета всичко което пишете за спининговия риболов въпреки , че никога не съм го практикувал ми се струва супер интересен. Тъй като ми предстои великденска почивка в Родопите , реших да си взема и аз нещо и да пробвам . Купих си пръчка на Абу Гарсия с акция 2-10гр 1-70м и макаричка Мичъл Тинейджър 1000рз . Знам , не са кой знае какво , но като за начало не ми се даваха много пари . Въпроса ми е правилен избор ли съм направил ? В допълнение ще кажа , че ще го покзвам предимно за пъстърва а може и някое кефалче . Благодаря на тези които ще се изкажат по темата . Наслука на всички .
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”