Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Д-р Флекс »

Момци, полека-лека трупате страници спам, ще съсипете една добра тема! Нека по-съобразителния от двама ви се спре пръв...
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от SUPER MARIO »

Д-р Флекс написа:Момци, полека-лека трупате страници спам, ще съсипете една добра тема! Нека по-съобразителния от двама ви се спре пръв...
Ами ще съсипем...Павката ще оправи работата с баданарката... :lol:
Бързай бавно.
Kalinkata69
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Май 19, 2020 4:03 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Kalinkata69 »

Здравейте колеги, предстои ми закупуване на първата спинингова въдица, нов съм в този вид риболов и моля за съвет относно избора. Смятам да ловя кефали на река, някоя щука, и евентуално костур и бяла риба, не знам дали е възможно да се обхване толкова разнообразен риболов с 1 въдица, но ако имате предложения за такава която приблизително да може да ги покрие, ще ми бъде от помощ всеки съвет. За момента съм се спрял на тази:
https://nasluka-shop.com/spining-vydica ... -97m-4-22g
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от gamon »

Здравейте колеги!
Имам нужда от помощ, а тук със сигурност има хора, които биха ми помогнали. Та проблема ми е следния:
Предстои ми пътуване до САЩ - източното крайбрежие, в района на гр. Бостън. А в програмата ми със сигурност ще има и риболов от брега. Носенето на спининг макари не е проблем, но носенето на спининг прът в самолета мисля е проблем. Затова молбата ми е към колегите, които са купували от сайтове с доставки до САЩ. Идеята ми е да ми препоръчате прът от такъв сайт. Най ме устройва конкретен линк, който да изпратя на дъшеря ми и тя да направи поръчката от там. Пръта ще използвам с примамки от 7-8 до 40 гр. - воблери, блесни и пилкери. Предвид това, че го вземам за риболов от брега, мисля дължината да е не по-малко от 2.70 м., а по скоро 3 м. Давам си сметка, че тази дъжина ще е проблем за работата с пилкери и ще уморява ръката, но имам макар и скромен опит от риболова там и търся разумния компромис. Имам предвид, че риболова от брега там обикновенно е кратък - около 3 часа по време на прилива и 20 гр. по тежък прът няма да са проблем. А в същото време по голямата дължина в такива ситуации е от решаващо значение за по добрия контрол върху рибата. И не на последно място: там просто рибата е доста, и не се изисква кой знае какъв "майсторлък" за да я излъжеш. И накрая разбира се бюджета - между 50 и 100 $. Не виждам смисъл да инвестирам повече в нещо, което рядко ще ползвам.
Предварително благодаря на всички, които биха се отзовали на молбата ми.
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2489
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от kukukuka »

ти първо виж тамошните законите за роболов, хищните и отровни гадинки.
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от gamon »

kukukuka написа:ти първо виж тамошните законите за роболов, хищните и отровни гадинки.
Ами колега сигурно съм ги видял. Отивам за трети път и имам достатъчно добри приятели там, които ако е необходимо ще ме информират.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

gamon написа:...., които са купували от сайтове с доставки до САЩ.....
Погледни този - https://www.jandh.com/?utm_source=Activ ... cb5A9Hg%3D , при покупка на стойност 100$ шипинга е фрии а селъра е доста коректен .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от gamon »

Благодаря ти колега за препоръчания сайт. На първо четене виждам, че едва ли ще мога да вляза в бюджета, който съм си определил, но довечера ще отделя време за да го разгледам по-обстойно. Имам време - ще пътувам след 15 април, така че разчитам и на други предложения от опитни колеги. В крайна сметка аз търся прът до 100 $, с дължина около 3 м. и тест по примамки в диапазона около 10-40 гр. Ще го ползвам само от брега, а ако ми се отдаде възможност за риболов от лодка ще разчитам на оборудване от собственика на лодката. Рибите, които съм ловил до сега са най-вече: Бул Фиш / за мен това е някакъв вид Лефер /, с големина между 0.5 и 2 кг. и Бас, като най-големият ми беше 78 см. и някъде около 6 кг.
Надявам се този път /ако разбира се пандемията не обърка плановете ми/ да успея да надградя скромния опит, който имам, и тогава вероятно би ме хванал мерака да инвестирам в по скъпи такъми.
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от gamon »

https://www.fishusa.com/Fishing/Fishing ... =Med-Light

Вчера попаднах на този сайт. Има доста голямо разнообразие на пръти - и като ценови диапазон, и като параметри. Една голяма част от предлаганите въдици ги нямат в наличност, но и от това, което имат, мисля ще се намери нещо, което да удовлетвори изискванията ми посочени в горния ми пост. За съжаление нищо от това, което се предлага не съм пипал и затова молбата ми е: Ако някой от разбиращите може да отдели малко време, да ги разгледа и да ми препоръча нещо, което би ми свършило работа.
"В крайна сметка аз търся прът до 100 $, с дължина около 3 м. и тест по примамки в диапазона около 10-40 гр."
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

Винаги можеш да пробваш и в ebay.com с подобно търсене - https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... s&_sacat=0 като конкретизираш във филтъра с фрии шипинг до конкретният адрес .
За съжаление в посоченият ценови диапазон не мога да съм особено полезен , но все пак загледай гегите на https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... shing+rods , https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... &_osacat=0 и https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... arcia+rods .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
gamon
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Май 08, 2010 12:57 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от gamon »

Благодаря! Ще се възползвам от съвета ти.
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 107
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от luky78 »

gamon , имаш ЛС .
Аватар
dandi1383
фен клуб-скобар
Мнения: 158
Регистриран на: Сря Май 06, 2009 9:05 am
Местоположение: Перник

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от dandi1383 »

http://vbox7.com/play:e154fd5e77" onclick="window.open(this.href);return false;
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3639
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от dantho.mihov »

dandi1383 написа: .....
Хм, имам една с тест от 2 до 8 грама. Действително е бюджетна и приятна за риболов, но и качеството е ниско. Водачиите не са в една линия и заливките им са лоши. Може и късмета да ми е бил такъв. Просто ми я изпратиха от Англия без да я видя.
ico3d
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Авг 04, 2021 1:22 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ico3d »

Здравейте, може ли мнение за първа спинингова въдица в ценовия клас до 70 лв. Повечето препоръчани пръчки в темата са стари модели и съответно невъзможни за намиране.
Ще се ползва предимно по язовири за костур, някое щукле и други не трофейни риби.
Ориентирал съм се към пръчка с дължина 2.40м и акция 5-30г.
Например:
Focus Super Caster 2.40м / 7-32гр
Focus Shinobi Spin 2.40м 7-28гр
Някоя от тези въдици би ли ми вършила работа или има и по-удачни варианти за тези пари?
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”