Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Angmar
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 10:22 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Angmar »

Колеги, търся нещо на 2.10 2.40 за риболов на кефал по Вит. Въпросът е, че трябва да може да хвърля освен блеснички 0 1 и булдо. Някакви предложения? Таргетирам около 100 лева цена.
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от m65 »

Angmar написа:Колеги, търся нещо на 2.10 2.40 за риболов на кефал по Вит. Въпросът е, че трябва да може да хвърля освен блеснички 0 1 и булдо. Някакви предложения? Таргетирам около 100 лева цена.
Не може един автомобил да е 200 к.с, е в същото време да гори 3/100 литра.
Трябва компромис. Или блеснички, или булдото.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Angmar
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 10:22 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Angmar »

m65 написа:
Angmar написа:Колеги, търся нещо на 2.10 2.40 за риболов на кефал по Вит. Въпросът е, че трябва да може да хвърля освен блеснички 0 1 и булдо. Някакви предложения? Таргетирам около 100 лева цена.
Не може един автомобил да е 200 к.с, е в същото време да гори 3/100 литра.
Трябва компромис. Или блеснички, или булдото.
Съгласен съм, но малките булда са по 8-10 грама, а за тази река по-големи не трябват. Така, че мисля нещо с акция около 5-15, ще е добър компромис.
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от m65 »

Angmar написа:
m65 написа:
Angmar написа:Колеги, търся нещо на 2.10 2.40 за риболов на кефал по Вит. Въпросът е, че трябва да може да хвърля освен блеснички 0 1 и булдо. Някакви предложения? Таргетирам около 100 лева цена.
Не може един автомобил да е 200 к.с, е в същото време да гори 3/100 литра.
Трябва компромис. Или блеснички, или булдото.
Съгласен съм, но малките булда са по 8-10 грама, а за тази река по-големи не трябват. Така, че мисля нещо с акция около 5-15, ще е добър компромис.

Понятие като: акция 5-15 не съществува. Акцията може да бъде бавна, средно бавна, бърза, супер бърза, или вариации между тези величини.
Теста по примамки се измерва в грамове, или някаква друга мерна единица за тегло.
Ако под акция 5-15 имаш предвид тест по примамки, то да.... Визираното булдо ще се впише в тези показатели.
Обаче пръчка с тест по примамки 5-15 грама, които със сигурност няма да отговарят на действителният тест по примамки като за пръчка от около 100 лева, по никакъв начин няма да може да се използва за работа с блеснички 0, 1. Обикновено когато се упоменават блесни, както и в случая ти си споменал 0, 1, се има предвид по номерацията на Мепс. Обикновено блесничка Мепс единичка е около 3,5 грама. Та в тоя ред на мисли блесничка първи номер няма да можеш да ползваш с такава пръчка. Можеш да имаш някакъв шанс, ако ползваш качествен и тънък плетеняк, от рода на #0.3 #0.4 по японската номерация. Обаче такова влакно пък, обезсмисля използването на такава пръчка.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

Само където плетеняк с тегло "#0.3 #0.4 по японската номерация" и блесна са несъпоставими понятия . Още на първият излет плетеняка отива в кофата , без значение колко качествен е .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от m65 »

Павел Иванов написа:Само където плетеняк с тегло "#0.3 #0.4 по японската номерация" и блесна са несъпоставими понятия . Още на първият излет плетеняка отива в кофата , без значение колко качествен е .
Е, точно от първият риболов не. Но е така, че бързо ще се съсипе.
Посочих при какви условия ще може да получи някакъв ефект от към кастинг, при използването на блескички в размер 0 и 1, с визираната пръчка.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Angmar
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 10:22 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Angmar »

Някой да е пробеам Kaida Swagger - https://bulit2000.com/kaida-спининг-въд ... м-0-8-11гр ?


Дали ще е прекалено сополива?
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от preparatos »

Здравейте колеги,

Та след още малко четене, реших да зачеркна филстара и да избирам между Maver Blank Recast и GAD CHASER. Последния има доста позитивни коментари, без съмнение доказала се сопа. Но за спининга на мавера, колкото и упорито да търсех в гоогле, почти нищо не излиза за БГ.

Та въпросите са:

Приоритет номер едно - карбона на кой от двете пръчки е по здрав, по-издръжлив от счупване. Как е качеството на италианския карбон REGLASS, нека да не го отписваме така бързо срещу GAD.

пр.ном. 2 -кой е по-чувствителен в спининга

пр.ном 3 - кой има по-добра бланка, водачи и т.н....


Поздрави.
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от radogagov »

Защо задраска Филстар-а? Черната сянка е много прилична въдица.
Какво имаш предвид под здрав карбон? Същото е да питаш коя кола е с най-добра ламарина...като я блъснеш всяка става на купчина старо желязо.
Имах Чейзър и беше отлична като изработка, фурнитура и чувствителност. Мавъра съм го тръскал като излезе в един магазин. Стегната въдичка, не ми хареса като оцветяване на бланката и това, че е много дебела.
Трудно някой ще избере вместо теб. Харесваш, тръскаш, купуваш и пробваш.
Изображение Изображение Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

В случаят сравнението на графит с ламарина е доста неуместно , но пък на такъв въпрос , подобаващ отговор .
Примерно при карбона / въглерода , аморфното му състояние от към модулност е определящо за здравината му . Примерно при много ниска модулност имаме 9В мек графит а при много висока диамант .Та и при бланките така , колкото по-нисък модул има една бланка , толкова по-дебелостенна трябва да е за да е здрава , при по-високите модули вече можем да си позволим много по-тънка стена и въпреки това имаме по-бърза , твърда и чувствителна бланка . Понятието "здравина" също е много разтегливо от според гледната точка . Композитен кютук примерно би бил много по-здрав от към дуракоустоичивост , докато високумодулният такъв ако и да е по-здрав по принцип , благодарение на това , че е изваян в тънкостенна бланка е по-чуплив . Виж ако и двете са с еднаква дебелина на бланка нормално високумодулната да е в пъти по-здрава но не това се търси в случаят .
Прегледах какво дават като съдържание на графит в бланката на двете въдици в питането и не открих нищо което да дава яснота .
От мнението на radogagov относно това , че Мавъра е по-дебел оставам с впечатлението , че е с по-нисък от към модулност графит . При нискомодулните геги постигането на "звънкост" , чувствителност на бланка се получава с по-голям конус .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от preparatos »

radogagov написа:Защо задраска Филстар-а? Черната сянка е много прилична въдица.
Какво имаш предвид под здрав карбон? Същото е да питаш коя кола е с най-добра ламарина...като я блъснеш всяка става на купчина старо желязо.
Имах Чейзър и беше отлична като изработка, фурнитура и чувствителност. Мавъра съм го тръскал като излезе в един магазин. Стегната въдичка, не ми хареса като оцветяване на бланката и това, че е много дебела.
Трудно някой ще избере вместо теб. Харесваш, тръскаш, купуваш и пробваш.
Филстара, го задрасках, щото гледам в манията има обяви с въдицата и само така киснат. Аз ще купувам нова, но при обявена доста изкушаваща цена, нещо не се харизват, ми се струва. А и мернах форумно мнение на колега за разтекъл се карбон/лепило ли беше, не си спомянм точно, но пак за чернаа снянка. Колеги със сериозен опит, имали филстара, предпочитат гореспоменатите и така.....Никой не казва, че не е прилична въдица, но според теб с какво блести повече от горе упоменатите?

Ще ме извиняваш колега, но това оцветяването хич не ми звучи сериозно оправдание за мавера, и ако може, моля, да разясниш какво значи много дебела?

Не съм съгласен с тези сравнения.....Ами при закачка с плетеняка, и с малко зор, да не се окаже солетка. Да не сменям снадки. Наплашил съм се с една TICA директен, тц4 карбон ала-бала, а само като си спомня как се кършеха тези връхчета, та парен, каша духа.....

Дори и да тръскам от магазин в магазин, като съм пълен лайк, едва ли ще направя правилен избор. И предпочитам хора с опит в тая област.... :D

За което благодарско на всички колеги, дали своя принос.... :fishing3:
От мнението на radogagov относно това , че Мавъра е по-дебел оставам с впечатлението , че е с по-нисък от към модулност графит
Т.е. чисто тероритично, коя въдица е за предпочитане в случая? Коя е с по здрав карбон? Коя би била по надежна в практиката, като за новобранец? Благодаря за разяснението, но не го разбрах. :mrgreen: :D
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от radogagov »

Павка, има резон в разсъжденията ти, но много именити производители като Ямага и Графитлидер залагат на по-изразената конусност в изработката на бланките си. Определено тези фирми използват най-доброто от концерна Торей като материали. Значение има и как се полагат слоевете, как се комбинират и т.н.

Към колегата отправил въпроса:
1. Много неща изглежда не са ти ясни относно спининга, а може би и от риболова. Как ще дърпаш при закачка с пръчката? Ако ще да е от плътен карбон, пак ще я счупиш. Спинингите освен по акция, тест по примамки имат и означение за якостта на линията. Това се прави с цел да се предпази пръчката точно от такива бели. Не че не можеш при означение РЕ #1 да ловиш с плетено 2-ка, но при по-силен напън има голяма вероятност да си прекършиш пръчката. Можеш да я счупиш и с удар от примамката, от падане, транспорт и много др. начини. Вземи малко попрочети и ще разбереш (другаря Мурджеев ги разбира тези неща):
http://www.fishing-tackle.bg/articles/s ... -rods.html
http://www.fishing-tackle.bg/articles/s ... ods-2.html
http://www.fishing-tackle.bg/articles/s ... ods-3.html
2. Мавер може навремето да е била някаква италианска марка, но сега както ГАД и Филстар, си изработват въдиците по поръчка в някоя китайска манифактура.
3. Щом не намираш отзиви за тази пръчка, може би не си заслужава парите или пък има нещо по-добро.
4. За мен естетическия вид на такъмите, освен техните безспорни качества, е от изключителна важност. Ще ти дам пример с ГАД Хариер - балансирана и добра въдица, в топ 10 на руснаците за джиг...Чейзър даже не фигурира в тази им класация! Хареса ми много и не я купих само заради цвета на "рядко щастие", взех си Чейзър.
5. Дебелината на бланката: толкова е субективно и зависи от типа спининг. Аз предпочитам тънките Ф5-Ф10мм. Тази на Мавера ми се вижда доста по-дебела, визуално се вижда и на снимките (съпоставено спрямо корковата дръжка).

Моят съвет е като за начинаещ си вземи един стъклопластов спининг или по-евтин карбонов (ГАД Ганчо). Мятай, дърпай, издевателствай. Натрупай опит и ако спининга ти хареса, тогава си вземи нещо по-класно.
Изображение Изображение Изображение
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

preparatos написа:....Т.е. чисто тероритично, коя въдица е за предпочитане в случая? ...
Идея си нямам . Не съм пипвал нито една от двете а относно ТТ характеристиките им няма абсолютно никакво инфо та специално за двете ще се въздържа да дам коментар.

radogagov написа:...производители като Ямага ...
Ъхъ , Ямага "залагат" на конуса но само в бюджетните си серии , както споменах така се постига по-добра чувствителност при по - нискомодулна бланка . При средният и високият клас залагат на високо съдържание на по-високомодулен графит , както всички които произвеждат различни класове въдици . Иначе общо взето това , че дадена бланка е увита от Торей не е от особено значение . Примерно Торей купуват карбонов плат от най-големият производител на такъв в света Мицубиши и оплитат съответната бланка . В случаят иде реч за куп възможни вариации от най- евтини композитни модели до топ бланки с много високо въглеродно съдържание с висок модул . Полагане на слоеве , съдържание на смола която пък от своя страна определя процентното съдържание на графит в бланката , геометрия , тегло и разпределение на водачите , и още куп фактори ни дават като краен продукт гега в различен ценови клас .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
dantho.mihov
Модератор
Модератор
Мнения: 3646
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 11:22 am
Местоположение: Наше село

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от dantho.mihov »

Angmar написа:
... малките булда са по 8-10 грама, а за тази река по-големи не трябват. Така, че мисля нещо с акция около 5-15, ще е добър компромис.
Бюджетен спининг с тест 2-10 грама е някакъв компромис .
Признавам, че от години не съм се заглеждал по тях, но като насока са сходни на тази:
http://www.orozov.com/product/1679/vadi ... shing.html
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от lozzy.68 »

:D Най вече ме изкефи, тройната коркова ,,дръжка,, ! ... :lol: Но, за тези си, пари е ... :smt023 :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”