Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от аксел »

понеже си от Пловдив,прегледай и марките Dragon и Colmic.
валатът не най-лошото нещо на света
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ТТ лови по реки »

Мерси за предложението Аксел,прегледах в нета спинингите на Драгон. Дори два модела ми харесаха,Guide Selekt Butcher 2,60 5-21gr. ,и Dragon Moderate || 2,60 5-25gr.Обаче не знам те ли са най-удачни,сподели повече ако ловиш с тази марка.Или ако може,да се видим пред някой магазин,да обясниш и споделиш опит нагледно.Бирата е от мен.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от аксел »

От марката Dragon,съм имал модел Гуидо Селект Бътчър на 260см мисля,че беше с тест 4-25,като впечатленията са ми отлични относно качеството на изработка.Доста колеги,неоснователно подценяват този бранд.Модела Модерейт е един от топ моделите на марката,много хубава гега.Вярно,че цената и не е ниска,но според мене е на по-високо ниво от прочутите Ганчо-вци.
Хераклес е спининговата серия на Колмик,онзи ден гледах каталога за 2019.Имат много интересни предложения,мисля,че там също има избор на пръчка от тези които търсиш.Ползвал съм около 7 различни модели спининги на марката,като в момента имам 3бр.Неслучайно днес като минах покрай състезателите по спортен риболов на Гребната доста от тях бяха с въдици на марката.Дано нещо да си избереш и със здраве да си го ползваш.
валатът не най-лошото нещо на света
Maradi
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Авг 01, 2019 9:04 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Maradi »

Здравейте драги форумци.
Както се вижда по регистрацията съм съвсем нов риболовец но вие ме запалихте по спининга. Въпреки,че изчетох всички теми и коментари обаче не успях да направя своя избор. Но не защото не се ориентирах, а защото за съжаление в интернет магазините всички препоръчани от вас пръти вече не са в наличност. Поради това моля за мнението ви относно този модел
https://www.bent-fishing.com/produkt/67 ... n-new-ryos на 1.8
или пропоръчаният наскоро от уважаемия Павел Иванов този модел
https://www.plodex.eu/fishing/spiningi.html
Ще се лови на малки рекички уклей и малки до средни кленове поради това ми трябва замятане на много леки воблери и блеснички както и провиране през много гъсти щубраци. Първият модел ме устройва като дължина ,но пък теста започва от 2 грама.Ще мога ли да изхвърлям например салмо хорнет 1.5 гр или някой от по-скъпите микро воблери.Вторият пък сякаш ми е дълъг но мога да го понеса ако качеството на въдицата е по-добро според вас. Горе-долу се ориентирате,че бюджета общо с макарата РиобиСлам/ по ваши препоръки/ ще е около 300 лв./,така че ако предложите и алтернативи...
Горещо благодаря предварително!!!
garantex
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 9:04 pm
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от garantex »

Здравейте, колеги. Както колегата по-горе е написал и при мен случаят е същият. Изчетох доста теми и повечето модели, които се предлагат вече не са налични по магазините. Започнах преди 3 години със спининга като си купих GAD Fair 5-25гр, оказа се, че въдицата е доста твърда и не успях да и намеря приложение. Дори при риболов на щуки не ми правеше голямо удоволствие. Година по - късно се сдобих с GAD Gancho 3-12 акция, която се оказа доста по-добра въдица, но отново при риболов на пъстърви ми идваше твърда. Сега вече продадох GAD Fair и обмислям да си взема light въдица по-възможност по-мека. Бюджетът е ограничен - до 100лв. Като съм се спрял на Formax CortX - 0.5-7гр акция, по-евтините варианти на Favourite и евентуално Gad Gancho 0.5-8, която отново не знам колко мека ще ми бъде. Предложения за нещо качествено и бюджетно?
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от stefannankov »

Тука пишете основно за сладководен раздел, ама и аз да питам. За джигове с тежест 7,10, макс 20 гр., евентуално и някой воблер какъв прът би бил препоръчителен. Интересувам се от бюджетен вариант като за начало. Ще се ловят малки риби - 100-200 гр. зарган, евентуално, ама много евентуално на воблер някоя друга морска риба под 1 кг. Място за риболов - Варненско-Тюленовския вилает. Дълбочините варират - на 50 м. далечина около Варна е сравнително плитко - 5-6 до 10-на м. на повечето места пред буни, на плаж е не повече от 4 м, но на Тюленово на 50 м. става много дълбоко, вероятно над 20 м, защото още от брега като меря с телескоп е 7-8-9 м.Предизвикателството е, че при зарганите мястото за риболов е по скали и буни, а и на скалите и на буните има отпред препятствия , заради които пръчка за бомбарда под 3,90 е много трудно да се използва на повечето места. Та гледайки спининговите въдици виждам че максимално стигат до около 2,70 м. С пръта за бомбарди мятам джиг 40 гр. и го усещам добре при клатене, как се вие из водата но само ако няма силно вълнение. Та .. гледах много пръти... Драгон - хареса ми... ама е малко над бюджета, Показваха ми и едно Рьоби на 2,40 с плътен връх също не лошо , но и двете с много фини водачи,а и акции от сорта на 3-15.... После попаднах на Siweida elegance за която инфото е с много смесени чувства... - 60 лв - акция 5-20 и дължина 2,70. След което отделих и една визита във Видракс където ми показаха май Yokozuna, но ми се видя с много твърда акция, а за Бърклитата Чериууд освен че били бюджетни пръчки нищо друго не казаха. Накрая стигнах до Daiwa Crossfire с два върха 6-21 и 10-45, която е някаква без аналог по света като предложение и я има на дължина 2,70, междинно се поколебах около Шимано Катана спининг на 2,70 , която я има в акции 10-30 налична, въпреки че по документи трябва и във версия 7-28 да я има... Та така нещо за около 80 лв. като начало може ли да се измисли или да скачам на тия скъпите Драгони? Фаворит Абсолют също е в списъка но няма налични по-дълги...
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от rap66 »

С пръчка 2.70 трудно се туичва, а без туич няма заргани.
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от stefannankov »

rap66 написа:С пръчка 2.70 трудно се туичва, а без туич няма заргани.
Аз самия с къса гега не съм пробвал, но админа в началото на темата прави ревю на 3м спининг, има и доста публикации на 2,50-2,60 м. Много се гънат върховете ли? Кое пречи?
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от rap66 »

Всичките ми пръчки бяха 2.70, имам и една 2.40 до 21 гр. Пробвал съм туич на блелеите и джиговете за чернокоп, не ми се получава. Може би защото се лови от плажа и буните, пръчката е надолу и скоростта е сравнително голяна. Сега за зарганите си взех един балистик 2.15, 3.50-14, получават се нещата и все едно че нямаш въдица, а удължител за ръка. Имам и същата на 2.70, с по голяма акция, за 20-30 гр. пилкерчета, не ми е удобна за туич. Може би има значение и макарата, и колко обира на оборот, за да съвпадне туича с оботот/половин оборот, иначе се губи ритъма
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от stefannankov »

Добре де, при въдица около 2 м. единственото място за което се сещам е Рубин, на което няма да удряш джига, и улова в скали или тетрапод. Не се ли откачат много, съответно и да се нараняват примамките ако застанеш на буна с тетраподи при толкова къса въдица. Гледах един младеж на Кранево преди седмица с въдица за тролинг на негов приятел - дистанции горе-долу правеше но ваденето беше от тетрапод на тетрапод... не виждах колко наранява примамката ама със сигурност е имало поражения. Аз повечето ги гледах на 2,40... на махане без примамка е едно, с примамка в море трябва да я купя и пробвам, това е вярно...което вече прави повече въдици за купуване... и бомбардаджийска въдица на зима щях да купувам.... пак отидоха едни пари....
paci1970
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Окт 25, 2017 8:38 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от paci1970 »

Предложете джигова пръчка за Дунав, тест примерно 10 - 40. Бяла риба и щука. Бюджет до около 350 лв. Дължина 2,60. Графит. Старото ми чери е супер за блесни, но за джиг е малко глуха.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от аксел »

https://www.vidrax-fishing.com/shop/ind ... 741&page=7
нямам преки впечатления,малко над обявения бюджет,но според мене си струва да се види......има и по-мощен вариант.
валатът не най-лошото нещо на света
paci1970
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Окт 25, 2017 8:38 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от paci1970 »

Благодаря за предложението, но вчера си вземах една такава: https://fish24.bg/tailwalk-dageki-s802mh-16174. втора ръка за 250. Някой път се случва да хвърлям в силно течение и дълбочина с чебурашка над 20 гр. За русенци примерно на кранчето под Булриса. Навъртат се и мустакати тъдява.
Спартак
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 2:58 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Спартак »

Здравейте, колеги. Някой има ли идея къде в София има налични модели спининг въдици на FL ?
Аватар
Martin Mihailov
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5047
Регистриран на: Чет Авг 20, 2015 8:45 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Martin Mihailov »

Спартак написа:Здравейте, колеги. Някой има ли идея къде в София има налични модели спининг въдици на FL ?
https://www.filstar.com/bg/dealers/
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”