Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Спартак
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 2:58 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Спартак »

Колега, имам в предвид марката FL, а не Filstar.
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от preparatos »

Здравейте!

На въдица black Shadow 3-15 на 2.44м. възможно ли е да поръчам само горна снадка с по малката акция 2-7?
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ТТ лови по реки »

Може,поръчаш си от онлайн магазина на Filstar само връх който пожелаеш,и готово.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

Той убаво ще поръча ама дали ще стане снадката ?
Или с малко калчища и фидера е готов :lol:
Танко , другата събота ще огреваш ли на Панега ?
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ТТ лови по реки »

Павка , да не помисли че ще пропусна откриването а ? :D А пък колегата винаги може да попита по телефона,продавачите от Filstar не са ги хванали от пътя, а са доста компетентни.Сигурен съм ,че ще му дадат компетентно мнение.Може и сам да провери в някой магазин. Айде , ще се видим на Панега,да полафим. :drinkers:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14909
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

:partyman:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
bullyboy
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Апр 21, 2010 10:30 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от bullyboy »

Здравейте , имам питане към хората ползвали въпросните пръчки. Коя е по добрия избор за риболов от брага основно на бяла риба и щука, Примамките са в диапазона 7-8 гр до към 20

Favorite x1 244см, 7-21гр
Abu garcia veritas 250см, 6-20гр
Savage gear xlnt3 243см, 7-25гр
Спартак
новобранец
новобранец
Мнения: 93
Регистриран на: Съб Апр 07, 2012 2:58 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Спартак »

Колеги, някой има ли впечатления от favourite balance new 2.20 метра 3-12 грама акция. На тръскане в магазина ми залепна, но реших първо да попитам за мнение. Ако я взема ще се комбинира с Рьоби Екусима 2000. Основните примамки , ще бъдат въртящи се блесни 1-2 номер.
Vasilev01
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Апр 05, 2020 5:35 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vasilev01 »

Колеги, нов съм в този вид риболов и не разбирам много като цяло.. купих си на сляпо delphin hypnosa,3,00м и до 60гр акция. Въпросът ми е става ли за риболов на щука че дадох 80 лв за нея и так си седи.. и ако може да ми препоръчате макара за нея до 100лв
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от preparatos »

Опааа има ли живи....Ей от тая корона май сте се оплашили вече и да отговаряте..... :mrgreen:

Вчера след къръшки риболов си счупих сянката. Търси се нещо с акция ~2-12 до към 200-300лв.

Чета, че препоръчвате в др. теми фаворита и савича, или препоръчайте нещо, може и по-висок клас...

Поздрави. :drinkers:

https://www.vidrax-fishing.com/shop/ind ... &limit=100
https://www.vidrax-fishing.com/shop/ind ... &limit=100
https://www.vidrax-fishing.com/shop/ind ... &limit=100
https://fishingzone.bg/savage-gear-xlnt3.html
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от m65 »

preparatos написа:Опааа има ли живи....Ей от тая корона май сте се оплашили вече и да отговаряте..... :mrgreen:

Вчера след къръшки риболов си счупих сянката. Търси се нещо с акция ~2-12 до към 200-300лв.

Чета, че препоръчвате в др. теми фаворита и савича, или препоръчайте нещо, може и по-висок клас...

Поздрави. :drinkers:

https://www.vidrax-fishing.com/shop/ind ... &limit=100
https://www.vidrax-fishing.com/shop/ind ... &limit=100
https://www.vidrax-fishing.com/shop/ind ... &limit=100
https://fishingzone.bg/savage-gear-xlnt3.html

На нито една от посочените пръчки акцията не е упомената като тегловни единици. Никой уважаващ себе си производител не мери акцията в тегловни единици. Акцията може да бъде бавна, бърза, или вариациите между тези двете, които между другото не са малко.
В тегловни единици се измерва тестът по примамки, които също е доста относителен. Може да пише, че е 2-12 грама, но на практика това в огромен брой от случаите не е така. Това най вече се отнася за по бюджетните варианти.
Ако правилно си разбрал какво написах до сега, бих си позволил да ти предложил една пръчка.
Тестът по примамки е 1,7-10,5 грама
Строят определено не е супер бърз. По скоро е бърз
Мощността е лайт, лееко клоняща към медиум лайт.
Чувствителността е на високо ниво заради използваният карбон, и заради макародържачът.
Изключително балансирана пръчка, която въпреки своите почти 100 грама, комбинирана с макара около 200-220 грама се усеща като безтегловна.
Ако наблягащ повече на джиг риболова, има и вариант с плътен връх.
И да не си помисли някой, че пиша неща, както повечето колеги, ей така само от това което са чували, ще споделя, че имам тази пръчка, следствие на което имам преки впечатления от нея.
Естествено мога да дам още предложения, но в границата до 300 лева това си заслужава.
Качвам и малко снимков материал от закриването на риболова за пролетно размножаващи се риби, с надморска височина до 500 метра.

https://bigfish.ro/bg/%D1%80%D0%B8%D0%B ... extra-fast

п.п. Силно се надявам да съм внесъл поне малко яснота с това което написах. :wink:
Живи и здрави, и весели празници.
Прикачени файлове
7.jpg
18.jpg
17.jpg
15.jpg
11.jpg
9.jpg
8.jpg
6.jpg
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от preparatos »

m65 написа:
preparatos написа:


Естествено мога да дам още предложения, но в границата до 300 лева това си заслужава.
Качвам и малко снимков материал от закриването на риболова за пролетно размножаващи се риби, с надморска височина до 500 метра.
Привет колега. Много благодаря за включването с разяснението и предложението. Разбирам те чудесно. Много добре обосновано, подплатено и със чудесни снимки. Страхотни риби. Евала.

Виждам, че имате няколко пръчки от този модел с различен тест. Забелязали ли сте, как сработва бланката или там каквото се казва в горната граница. Дали ще се лови комфортно с воблери до 8-9-10 грама, защото имам доста такива и не мога да ги отпиша още? Щом казвате, че въдичето си заслужава, вероятно ще го купя. Дано да се справя с воденето на по-тежки воблери в горната граница и да има резерв от мощ, при някоя по-голяма риба.

Поздрави. :drinkers:
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от m65 »

preparatos написа:
m65 написа:
preparatos написа:


Естествено мога да дам още предложения, но в границата до 300 лева това си заслужава.
Качвам и малко снимков материал от закриването на риболова за пролетно размножаващи се риби, с надморска височина до 500 метра.
Привет колега. Много благодаря за включването с разяснението и предложението. Разбирам те чудесно. Много добре обосновано, подплатено и със чудесни снимки. Страхотни риби. Евала.

Виждам, че имате няколко пръчки от този модел с различен тест. Забелязали ли сте, как сработва бланката или там каквото се казва в горната граница. Дали ще се лови комфортно с воблери до 8-9-10 грама, защото имам доста такива и не мога да ги отпиша още? Щом казвате, че въдичето си заслужава, вероятно ще го купя. Дано да се справя с воденето на по-тежки воблери в горната граница и да има резерв от мощ, при някоя по-голяма риба.

Поздрави. :drinkers:
По принцип никога не ползвам пръчките си целенасочено с примамки с тегло около максимално заявеният тест. Тази специално я пробвах с примамка na Jackson Daniel от 7 грама, и се справи без особени забележки. Смятам, че примамки с тегло до около 8-9 грама няма да бъдат проблем. Но всичко това са относителни неща, хай-вече от гледна точка на това къде се използва пръчката. Дали е в стояща вода, или в някой мощен бързей. Гали примамката е като въпросната на Jackson Daniel със сравнително ниско съпротивление, или някой кранк с голямо челно съпротивление. Точно и поради такива причини не обичам да товаря пръчките с примамки около горният тест по примамки. Ако ли пък дадена пръчка с лекота се справя с примамки около горният тест по примамки, то явно тези стойности не отговарят на действителността.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от preparatos »

m65 написа:
preparatos написа:
m65 написа:
По принцип .........

Добре. Живи и здрави, смятам да я пробвам. Цената при румънците е леко надута. Дали имам право на избор от друго място?

Намирам я за €131.99, В Литва, но не знам дали ще изпратят за БГ....40лв все пак не е малко.

https://triturus-fishing.com/en/spinnin ... race-sonda


Но в краен случай, ако няма от къде ще поръчам от румънците. Надявам се да са коректни и да пускат опция да се види преди да се плати.


А, какво макаре би препоръчал с нея? Горе-долу пак в този бюджет.

Заглеждам новия стардик.

https://www.mftackle.com/shimano-stradic-2500hg-fl

:drinkers:
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от m65 »

preparatos написа:
m65 написа:
preparatos написа: По принцип .........

Добре. Живи и здрави, смятам да я пробвам. Цената при румънците е леко надута. Дали имам право на избор от друго място?

Намирам я за €131.99, В Литва, но не знам дали ще изпратят за БГ....40лв все пак не е малко.

https://triturus-fishing.com/en/spinnin ... race-sonda


Но в краен случай, ако няма от къде ще поръчам от румънците. Надявам се да са коректни и да пускат опция да се види преди да се плати.


А, какво макаре би препоръчал с нея? Горе-долу пак в този бюджет.

Заглеждам новия стардик.

https://www.mftackle.com/shimano-stradic-2500hg-fl

:drinkers:
Румънците имат 10% отстъпка - СТОЙ СИ В КЪЩИ.
Доставката от Румъния е 9 лева. Едната си пръчка я купих от там зимата, щото имаше 20% отстъпка. Иначе преди 3 години БигФиш продаваха на много приятни цени стоките си. Какво се случи та ги надуха - нямам идея.
Другите две пръчки ги купих от латвийците. Магазинът им е във Вилнюс, и доставката е 9 Евро. И да, доставят и сега, Преди две седмици ми пристигна една пръчка на Палмс от там. За България куриерската фирма с която транспортират е TNT.
Така, че дали ще е от Литва покупката, или от Литва е все толкова.
Няма да имаш проблеми нито с румънците, нито с латвийците. И от двете места съм пазарувал не веднъж. Просто няма никакви забележки.
Новият Страдик е един прекрасен вариант. Аз също съм поставил такава макара на едната пръчка, тази с тест по примамки до 10,5 грама. Не смятам, че в момента има някаква алтернатива на този модел на Шимано. Макарата е с изключително лек и мазен ход, като може спокойно да се ползва на първо време без обслужване, имам предвид смазване, тъй като фабрично е отлично смазана. Нужно е само, по скоро бих казал дори належащо, втулката в дръжката да бъде заменена с лагер, тъй като това място е такова, че лесно се компрометира. Проникването на мръсотии в този възел води до това, че втулката в комбинация с мръсотиите действат като абразив, следствие на което оста се износва, и тогава вече е лошо. Едно лагерче на EZO, във вариант нераждавейка е на цена 7.20 лева, и забравяш за проблемите.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”