Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от preparatos »

m65 написа:
preparatos написа:
m65 написа:
Румънците имат 10% отстъпка - СТОЙ СИ В КЪЩИ.
ОПС, бравос, оправих се. Пише ло се STAYHOME, първо за отстъпката. Финализирах я, па да видим.... :D

Благодаря, колега. :drinkers:
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от m65 »

preparatos написа:
m65 написа:
preparatos написа: Румънците имат 10% отстъпка - СТОЙ СИ В КЪЩИ.
ОПС, бравос, оправих се. Пише ло се STAYHOME, първо за отстъпката. Финализирах я, па да видим.... :D

Благодаря, колега. :drinkers:
Ааа за нищо. Нали за това сме хора.
Или поне аз така го разбирам.
:wink:
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от preparatos »

m65 написа: Ааа за нищо. Нали за това сме хора.
Или поне аз така го разбирам.
:wink:
Днес пристигна и последната пратка, та след като сглобих комплекта, една бърза фотка, и беж за тест към реката. С примамки до 6гр е иделка. Лека, чувствителна, харесва ми как се лови с нея. Хванах няколко кефали, като единия се пробва за малко да я поогъва...С по-големи примамки и риби, ще я тествам след 1-2 дена.... :fishing3:

https://photos.app.goo.gl/65Wu3ZWU2oN7phrk6

https://photos.app.goo.gl/T2huEViLJE4JiR1y9

Макарето малко ме изненада, че няма реверс. Или поне аз не го откривам. На реката го търсих, но немаааа...С тия макари шимано е голяма лотария и цяло приключение в БГ. Трудно се намери макара с гаранция на прилична цена на промо, и то не всеки модел. Повечето от известните онлайн магазини, казват, че Шимано, нямали сервиз в Бг и не могли да дават гаранция.

Жив и здрав. :drinkers:
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от preparatos »

m65 написа:
preparatos написа:
m65 написа:
Нужно е само, по скоро бих казал дори належащо, втулката в дръжката да бъде заменена с лагер, тъй като това място е такова, че лесно се компрометира. Проникването на мръсотии в този възел води до това, че втулката в комбинация с мръсотиите действат като абразив, следствие на което оста се износва, и тогава вече е лошо. Едно лагерче на EZO, във вариант нераждавейка е на цена 7.20 лева, и забравяш за проблемите.

Колега, ако не е проблем, може ли да помоля, повече инфо за лагерчето на дръжката, за да пробвам, да сменя втулката? Щом казвате, че е добре да се смени .Ако не е тайна, може ли линк, с точния модел на EZO, за предпочитане в бг, за да го поръчам.

Поздрави. :drinkers:
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от m65 »

preparatos написа:

Колега, ако не е проблем, може ли да помоля, повече инфо за лагерчето на дръжката, за да пробвам, да сменя втулката? Щом казвате, че е добре да се смени .Ако не е тайна, може ли линк, с точния модел на EZO, за предпочитане в бг, за да го поръчам.

Поздрави. :drinkers:
Лагерчето е с размери 4х7х2,5. Наименованието му е: smr 740 zz.

Ето и линк за връзна с магазинът който предлага лагерчетата на EZO:
https://rudibg.com/kontakti

Естествено, можеш да си купиш какъвто и да е лагер с тези размери, и ще ти свърши работа. Проблемът е само в това да не е чак такова менте, че да се разшуми още след поставянето му. Макар, че дори и да чуми, отново ще си върши работата, и ще е в пъти по-добре от втулка.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от preparatos »

m65 написа:
preparatos написа:

Колега, ако не е проблем, може ли да помоля, повече инфо за лагерчето на дръжката, за да пробвам, да сменя втулката? Щом казвате, че е добре да се смени .Ако не е тайна, може ли линк, с точния модел на EZO, за предпочитане в бг, за да го поръчам.

Поздрави. :drinkers:
Лагерчето е с размери 4х7х2,5. Наименованието му е: smr 740 zz.

Ето и линк за връзна с магазинът който предлага лагерчетата на EZO:
https://rudibg.com/kontakti

Естествено, можеш да си купиш какъвто и да е лагер с тези размери, и ще ти свърши работа. Проблемът е само в това да не е чак такова менте, че да се разшуми още след поставянето му. Макар, че дори и да чуми, отново ще си върши работата, и ще е в пъти по-добре от втулка.

Колега, лагерчето EZO пристигна, и цената, и модела са точно обявените. За което благодаря за споделянето. Сложих го на дръжката на макарето и всичко е точно. :D

Поздрави и наслука. :drinkers:
ninara
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Сеп 25, 2020 7:39 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ninara »

Здравейте , нов съм във форума и в рибарския занаят (... или страст , кой както го разбира) от една година ме направиха рибар и се обзаведох с всичко необходимо за мач и фидер риболова ,но след един излед с приятел наскоро се запалих по спининга. Подариха ми една макара (Shimano Catania 3000) , така че дойде ред на пръчката. За риба ще ходя предимно по язовирите и реките в северозападна България , ще гоня малки риби ,най-вече костури на първо време. Ще се лови с малки воблери и блесни. (Засега ше избягвам джигове и силикони) Търся си пръчка 240 см ,но може и 220 см с минимална акция (0,1,2,3) и да стига до 12-13. Строят ми се иска да е moderate. А парите, които ми се иска да отделя, като за първа пръчка са до 150 лв. Спрял съм се на две въдици и ви моля за мнение и съвети ,а ако има друг по-добър вариант, то ще съм ви благодарен да го споделите.
Първият ми избор е : Tubertini optical spin 220cm акция 2-12. 100 лв е ,но най ми допада ,че строя е moderate , но ме притеснява, че е с плътен връх, който до колкото разбрах се използва най вече за джиг.
Втория е : Favorit balance light BLC-732L 220 cm. 3-12 130 лв е ,но строят е fast и това е нещото,което ме спира , искам moderate заради размера на рибите ,които гоня и малката тежест на примамките ,които ще водя.

Моля да ме извините ако има неточности или нещо съм объркал при проучването ми за спининга. Благодаря ви предварително!
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от preparatos »

Здравейте. Може ли да предложите спининг висок клас с акция до 10гр. Бюджета е около 1000лв. Може и повече....


Заглеждам тези две пръчки:

ПРЪТ IMPULSE TZ 2.36 М 2-10 Г 16930352 - FAVORITE
https://www.vidrax-fishing.com/shop/ind ... ct_id=9682

и

Graphiteleader Super FINEZZA GSFS-752L-T
https://gofish.bg/product/3713/prat-gra ... -10gr.html


Дали си заслужава двойната разлика в цената? Това трябва да го каже някой, който е ловил и с двете пръчки. Клоня повече към фаворита, заради цената. Но ако финезата наистина е по-класната въдица от двете, то бих я предпочел.

Поздрави.
Аватар
kukukuka
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2489
Регистриран на: Чет Окт 11, 2012 3:42 pm
Местоположение: Варна

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от kukukuka »

:lol: не си струва.няма толкова класни риби. :wink:
"Ако в крайна сметка се окажете със скучен, нещастен живот, защото сте слушали майка си, баща си, учителя си, свещеника или някой тип по телевизията, който ви казва как да вършите нещата, то вие си го заслужавате"
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от preparatos »

Като се ходи, рано или късно започват да излизат. :wink: С тая по-горе Grace Sonda GSS722LTT, разбрах какво е да те удря тока, много добра пръчка, но уви, и тя се счупи, залепи я добър майстор, но след време разбрах, че чувствителността малко и избяга. Стана малко глуха, та търся нещо с по хай волтидж….:)
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от m65 »

preparatos написа:Здравейте. Може ли да предложите спининг висок клас с акция до 10гр. Бюджета е около 1000лв. Може и повече....


Заглеждам тези две пръчки:

ПРЪТ IMPULSE TZ 2.36 М 2-10 Г 16930352 - FAVORITE
https://www.vidrax-fishing.com/shop/ind ... ct_id=9682

и

Graphiteleader Super FINEZZA GSFS-752L-T
https://gofish.bg/product/3713/prat-gra ... -10gr.html


Дали си заслужава двойната разлика в цената? Това трябва да го каже някой, който е ловил и с двете пръчки. Клоня повече към фаворита, заради цената. Но ако финезата наистина е по-класната въдица от двете, то бих я предпочел.

Поздрави.
Ами от гледна точка на съотношение цена/качество, можеш да пробваш и Graphiteleader Silverado GSIS-742LML-HS. Това, че е с твърд/плътен връх, да не те заблуждава, или притеснява. Спокойно можеш да си я ползваш и за риболов, различен от джиг.
Но няма пръчка която да не се чупи, това е факт. Лошото е, че в огромен % от случаите се чупят по наша вина. А с тези високомодулни карбони, дори и една малка драскотина върху бланката, може да се окаже решаващ фактор при счупването.

https://www.nariba.com/obiavi/?m=show&ad=75464
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от preparatos »

Японката от графитлидера, вероятно е страхотна въдица. Оглеждал съм я, но за рибите който ще търся - пъстърва, кефал, костурчета и предимно малки щучки, ще ми дойде мощна. Не ми се иска, да се презапасявам излишно, предполагам, ще ме разбереш много добре.. :wink: Насочил съм се към нов лайт спининг с кух връх.

Та като закоментирахме счупените въдици, как е бройката там? Не съм чел хороскопите, но при мен счупените въдици вече са 3 броя, от тази година. Сега ми е смешно, щото ако не се бяха счупили, вероятно щях да си ловя още с тях.. :)
Аватар
m65
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 285
Регистриран на: Пет Юни 04, 2010 7:22 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от m65 »

preparatos написа:Японката от графитлидера, вероятно е страхотна въдица. Оглеждал съм я, но за рибите който ще търся - пъстърва, кефал, костурчета и предимно малки щучки, ще ми дойде мощна. Не ми се иска, да се презапасявам излишно, предполагам, ще ме разбереш много добре.. :wink: Насочил съм се към нов лайт спининг с кух връх.

Та като закоментирахме счупените въдици, как е бройката там? Не съм чел хороскопите, но при мен счупените въдици вече са 3 броя, от тази година. Сега ми е смешно, щото ако не се бяха счупили, вероятно щях да си ловя още с тях.. :)
Не, не е толкова мощна, та да не може да се изпитва удоволствие от риболова. Все пак това е лайт, клонящ към медиум лайт, и наистина е такава. Спокойно се работи и с примамки от долният диапазон от тестът по примамки.
А за другото да, всеки сам избира какво иска за дадена ситуация. Точно и поради тази причина през ръцете ми са минали три цифрено число пръчки. На година, обикновено, по около 3, до 4-5 пръчки, и това е само в графата утра лайт и лайт.
Иначе, до този момент, за тази година, съм счупил само един връх. Както обикновено става при мен, с вратата на колата. Не прецених точно, че не съм я вкарал достатъчно навътре, и като затворих 5-тата врата се е счупил върхът.
"Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо." К. Иричек
Аватар
preparatos
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 254
Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 4:38 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от preparatos »

Сутринта вайбъра изкудкудяка за нова пратка ......и малко по късно, вече разопаковахме новата финезка, придружена с куп японски подаръци в спидито. Тук е мястото да изкажа големи адмирации на момчетата от Гоуфиш. Благодарение на бързата комуникация с тях, успях да ковна един брой ,от едва няколкото пристигнали бройки, които дори още не са обновени на сайта им, та даже и с отстъпка....

Първоначално нямах грам желание за риболов. На вън времето беше студено и мрачно, с температури около нулата. Добре осъзнавах, че няма добри условия за комфортен риболов, а и бях запланувал др. задачки. Но, само секунди по-късно, след визуалния и физически контакт с виновницата, изгарях от любопитство, да видя какво ще предложи във водата.

Получи се труден и сладък риболов. След единствения удар, успях да реализирам една килограмова тупалка. AOCLU и този път успя да ме спаси. Финезката се заизвива игриво, демонстрирайки мощ, изкарвайки безпроблемно рибата... Живот и здраве, предстоят още изпити....:)
20201203_200439.jpg
Баланса добър ли е със Shimano Stradic FL C3000 XG -225 гр по каталог, или трябва да я сменям и нея?
Прикачени файлове
20201203_200602.jpg
Аватар
SUPER MARIO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 584
Регистриран на: Нед Мар 02, 2008 11:13 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от SUPER MARIO »

preparatos написа:Сутринта вайбъра изкудкудяка за нова пратка ......и малко по късно, вече разопаковахме новата финезка, придружена с куп японски подаръци в спидито. Тук е мястото да изкажа големи адмирации на момчетата от Гоуфиш. Благодарение на бързата комуникация с тях, успях да ковна един брой ,от едва няколкото пристигнали бройки, които дори още не са обновени на сайта им, та даже и с отстъпка....

Първоначално нямах грам желание за риболов. На вън времето беше студено и мрачно, с температури около нулата. Добре осъзнавах, че няма добри условия за комфортен риболов, а и бях запланувал др. задачки. Но, само секунди по-късно, след визуалния и физически контакт с виновницата, изгарях от любопитство, да видя какво ще предложи във водата.

Получи се труден и сладък риболов. След единствения удар, успях да реализирам една килограмова тупалка. AOCLU и този път успя да ме спаси. Финезката се заизвива игриво, демонстрирайки мощ, изкарвайки безпроблемно рибата... Живот и здраве, предстоят още изпити....:)
Прикачения файл 20201203_200439.jpg вече е недостъпен
Баланса добър ли е със Shimano Stradic FL C3000 XG -225 гр по каталог, или трябва да я сменям и нея?
Не, не е добър..Може и още по добре..И не е виновна макарата..Пръчката е за смяна... :lol: :lol: :lol:
Прикачени файлове
IMG_20201204_084205.jpg
Бързай бавно.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”