Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Abu Garcia
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Чет Яну 31, 2013 9:18 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Abu Garcia »

1.70 пръчка само за река
tinoo
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Вто Дек 06, 2011 8:21 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от tinoo »

Колеги,някой да има преки впечатления от сопичките Максимус:

http://www.ribolovbg.com/bg/Spining-rib ... acturer=50
petrucci74
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 8:28 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от petrucci74 »

Привет.Преди време доста ловях със sert exeed по река Струма но я счупих и се отказах от риболова.Сега отново се запалих и си търся спиниг до 2 м с акция около 1-8 за риболов на клен и щука по Струма и река Струмешница/малка река в Петричкия край/.Бюджета около стоте лева като ако си заслужава ще завишим леко .Също така ще трябва и плетеняк и воблери.Много ми харесват minnow воблерите като преди време с такива Bassdream JERKBAIT 50F-SR доста риби изкарах докато за един ден и двата заминаха от щука.Плетеното ще трябва да е цветно защото ще го ползвам вечер на морето за калмари.Кажете и вашето мнение относно акцията която е необходима за риболов по река Струма.
petrucci74
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 8:28 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от petrucci74 »

Спининга и брейда са взети ...благодаря за изчерпателните мнения.GAD GANCHO 1.5-8 198 CM ....Linesystem BOAT LIGHT GAME X8 0.165MM
Аватар
Borislav Haralampiev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 9:46 am
Местоположение: sofiq

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Borislav Haralampiev »

Здравейте момчета,

ще се радвам, ако някой сподели впечатление за този спининг.

Изображение

Интересува ме с акция 1.5 - 7 гр. /1.80 м./ или 3 - 12 гр. /2.10 м./

Предварително благодаря!
valimus
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:02 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от valimus »

Здравейте. Бих искал да си закупя спининг, който ще използвам основно за риболов на щука на р.Марица и затворени неголеми водоеми. На този етап ще ловя само на воблери, клатушки и въртящи се блесни с тегло 5-30 гр. Поради това съм се насочил към прът с дължина 2.40м. и акция 10-30, макс. до 40гр. /моля да ме поправите, ако греша/. Ще съм благодарен, ако ме насочите към изпитана и утвърдила се въдица на цена до 80 лв. Какво ще кажете за тези:
http://masterfishing.bg/product/3983/sp ... -spin.html - 2.40m/10-30гр.
https://ribolovenmagazin.bg/Въдици_1/Сп ... 0_m._9290/ - 2.40/10-40гр.
Приемам разбира се и други предложения.
Поздрави.
Аватар
ivanst
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 445
Регистриран на: Сря Авг 07, 2013 6:51 am

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ivanst »

За щука трябва да търсиш пръчка с възможно най-стегнат строй . Ако имаш възможност и да я видиш на живо е най-добре.
Изображение

Фейсбук група на яз.Искър -https://www.facebook.com/groups/iskar2014/
Аватар
pikehunter84
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Окт 01, 2014 2:26 pm
Местоположение: Харманли

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от pikehunter84 »

valimus написа:Здравейте. Бих искал да си закупя спининг, който ще използвам основно за риболов на щука на р.Марица и затворени неголеми водоеми. На този етап ще ловя само на воблери, клатушки и въртящи се блесни с тегло 5-30 гр. Поради това съм се насочил към прът с дължина 2.40м. и акция 10-30, макс. до 40гр. /моля да ме поправите, ако греша/. Ще съм благодарен, ако ме насочите към изпитана и утвърдила се въдица на цена до 80 лв. Какво ще кажете за тези:
http://masterfishing.bg/product/3983/sp ... -spin.html - 2.40m/10-30гр.
https://ribolovenmagazin.bg/Въдици_1/Сп ... 0_m._9290/ - 2.40/10-40гр.
Приемам разбира се и други предложения.
Поздрави.
Колега, разгледай пръчките GAD Fair и Filstar Crystal Spin - и двете ще ти свършат работа за щука по Марица и затворени водоеми
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ico_dok »

Здравейте колеги! На стари години взех да се заигравам по малко със спининговия риболов - я по някой распер и щука по Дунав, някоя щука по блатата. Пробвам се и по Черно море че и по Гръцко. Пръчките които ползвам са с тест 10-30, 15-40, 34-52 и дължина 2.40 и 2.70. Имам идея да си взема прът за лек риболов, с който да търся кефал но реките Вит и Искър, а и костурчета на джиг по язовирите. Разгледах въдици с тестови диапазон 3-15 грама. Попаднах на няколко добри ценови предложения:
- Shimano Aernos Spinning 18 L 180cm 3-14g;
- Shimano BeastMaster DX 180 L 180cm 3-14g;
- Shimano Yasei AX RED Spinning Perch 190cm 3-12g;
- Daiwa Silver Creek UL Spin 205cm 3-14g;
- Daiwa Ninja X Spin 210cm 3-15g.
Питането ми е някой от колегите има ли опит с тези въдици?
Като дължина 180 или 210 е за предпочитане, или стават и двете?
Тези 3 грама действителни ли са, демек ще може ли да изхвърлят добре малки блесни и воблерчета?
С каква макара като тежина пръчките се балансират?
Ще ви бъда благодарен да споделите мнения и опит.
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

Странно , загледал си възможно най-ниският клас на Дайва и по-висок такъв на Шимано .
Респективно няма как да очакваш реална съпоставка с цел препоръка .
Друг е въпроса , че 3 - 14гр. при 1.80м. си е живо колче нямащо много общо с лекият риболов .
Бих ти препоръчал да погледнеш тази въдица - https://fishermanbg.com/black-hole/stre ... 62l?page=2 , в ценовият клас на Шиманата които си линкнал е , но е много по-добър вариант от тях за това което споменаваш .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ico_dok »

Блрагодаря колега Павел Иванов!
Дайвите въобще не трябваше да ги споменавам. Реалния избор ще правя от трите Шимано. Въдицата, която ми предлагаш сигурно е по-добра, но цената на която ми се предлагат BeastMasterа и Yasei е наполовина от тази на Black Hole, а тази на Aernosа е направо неустоима :D , разликата в парите ще отиде за примамки. Ако някакъв вид риболов ми хареса, имам успехи и мога да го практикувам, тогава не жаля средства. Не съм притеснен финансово, но и не ми се дават много пари за риболов, който тепърва ще пробвам. Имам налични две макарички, с които за начало да оборудвам пръчката - Тика Стуна и Окума Инспира. Поставям на първо място риболова на джиг и след това речния с малки примамки. Наясно съм, че няма универсални въдици. Купуването към момента не е задължително, водеща е цената, ако въдиците не са подходящи, на по-късен етап ще се избират други.
При тези пояснения от моя страна, какъв би бил избора на колегите?
Бъдете здрави!
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

При 3 - 14 тест гледай дължина от седем фута , около 2.13м. По-късата такава ще е колче както споменах по-горе .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ico_dok »

Павел Иванов написа:При 3 - 14 тест гледай дължина от седем фута , около 2.13м. По-късата такава ще е колче както споменах по-горе .
Благодаря!!!
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ico_dok »

Да попитам за друга пръчка - хей тази "Мулти функционална" въдица :lol: - Savage Gear MPP2 Spin 221cm 3-10g, дето трябва да лови де що хищник има из водата, дали ще става за моите цели?
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от ico_dok »

ico_dok написа:Да попитам за друга пръчка - хей тази "Мулти функционална" въдица :lol: - Savage Gear MPP2 Spin 221cm 3-10g, дето трябва да лови де що хищник има из водата, дали ще става за моите цели?
Ето това имам предвид: http://savage-gear.com/product/multi-pu ... tor2-spin/ .
Моля за извинение, че пиша ново мнение, но не можах да си допиша/редактирам предишното.
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”