Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Jechev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1968
Регистриран на: Пон Дек 11, 2006 1:36 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Jechev »

@Poly написа:колеги, днес от разпродажба в един магазин си купих макара catana2500FB за 45 лв и formax striker high carbon 240/10-30 гр за 34 лв...моля за мнение за този прът и макара :)
Мнението ми е, че след като си го купила си го ползвай на воля по реки и язовирчета и не търси мнения -комплектчето е прилично, а и е на цена на една кръчма-дори само заради това си заслужава да му се радваш , пък ако случайно не ти допадне, няма да ти е последната въдица и макара я! :wink:
Ако цял живот се взираш в едно лайно, то цял живот ще ти мирише!
Джоко Росич

Алкохола не решава проблемите....млякото също.
Изображение
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Sleepwalker_ »

Колеги, какво ви е мнението за Shakespeare INTREPID, дължина 2.70 м и акция 10-35? Шекспир е уважавана от мен фирма, а пръчлето ми се види добро, но все пак ми се ще да чуя мнението на опитни колеги. Видях оферта тук във форума и се чудя, понеже ми трябва подобна пръчка. :)
Respect
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 08, 2011 10:01 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Respect »

Моля ви за мнение относно Salmo Supreme Jigger Medium http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=56
Интересува ме тази на 2.40 някои мятал ли е с такава пръчка и имате ли някакви впечатления относно марката и модела.Благодаря
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

Е тази въдичка от много време ми е "грабнала окото" http://captainhook.bg/index.php?page=sh ... &Itemid=53
Тръскал съм я, замятал съм 2-3 пъти с нея и съм очарован от поведението и. Цената и в БГ е по добра отколкото в чужбина. Ако някой я е ползвал и ловил с нея, Моля за сподели....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
RUZBATA
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 422
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 9:51 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от RUZBATA »

Пръчката си я взех пролета много бях доволен имам доста щуки , бели риби а през лятото и кефали ,но колегата с които ходим я настъпа на Гарваново и........ сега си чакам върха !!!
Макар че минах на друга пръчка тази ми е една от най- хубавите които съм ползвал !!!
Така че на тази цена взимаи без да се замисляш!!

П.С Надявам се да се засечем на Тракиец или Марица :D :D :D
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vid »

RUZBATA написа:Пръчката си я взех пролета много бях доволен имам доста щуки , бели риби а през лятото и кефали ,но колегата с които ходим я настъпа на Гарваново и........ сега си чакам върха !!!
Макар че минах на друга пръчка тази ми е една от най- хубавите които съм ползвал !!!
Така че на тази цена взимаи без да се замисляш!!

П.С Надявам се да се засечем на Тракиец или Марица :D :D :D
Благодаря за мнението колега, единственото което не ми се нрави е това, че пръчката не е с бърз строй, а такъв клонящ към медиум... иначе е много здрава, пъргава и качествено изработена и най важното "ми легна" в ръката. Теглото и за тази дължина също е добро. Смятам да я ползвам основно за сулка и костур в затворени водоеми с джигове и мисля за тази цел и дължината която има ще ми свърши добра работа...., а доколкото разбрах промоцията в цената е до коледа.
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

Строят , в случаят упоменатият мидиъм , сам по себе си не определя бързината на въдицата . Това прави акцията . Предполагам си имал предвид че тя е клоняла към модерейт :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
udo666
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 9:07 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от udo666 »

Здравейте, интересува ме какво ви е мнението за въдици SAKURA и по специално моделите SHINJIN , STINGRAY съответно за 7', UL 0.4-7g. Или един St.Croix и чиста работа.
dooj
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Фев 01, 2010 5:51 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от dooj »

А някой може ли да изрази мнението си за това - Berkley Cherrywood Casting Rod (7'0", Medium, 10-20 lbs) ???
Павка кажи и ти нещо ? Знам че харесваш Черитата :D
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

udo666 , държал съм упоменатата Сакура и като изключим дръжката от ЕВА ми се стори доста читава гега . Друг е въпроса че примерно съпоставена с любимата ми УЛ пръчка AVS56ULF2 то Сакурата отпада от всякъде . Друг е въпроса че поне според мен 7 фута са по-подходящи за L а не за UL геги . Там вече друга моя любимка пък която издухва всякакви Кроата е G LOOMIS SR842-2 GL3 .

dooj , то човек че харесва дадена въдица , при дадени показатели , не значи че има мнение за цялостната им продукция . Лично на мен кастингова въдица на 2.13м. , строй Мидиъм , 10-20 либри препоръчително влакно , дебелина на монофил , ми звучи страшно . Може пък и да се окаже една перфектна джърк гега , особено при тая цена , но ще се въздържа от мнение било то положително или отрицателно . Инак Черитата ги харесвам само в два варианта - 1.80м. и 2.10м. с нормалните им показатели а не каст и пр.
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
dooj
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Фев 01, 2010 5:51 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от dooj »

Благодаря! До седмица я чакам. Просто винаги съм искал да имам и да пробвам кастинг пръчка с мулти. Сега ми се отдаде да си купя а живот и здраве като се прибера края на януари ако има къде ще я пробвам. А и мисля да я ползвам само за щука. Дано да си паснем с прътлето :wink: :D
4erpokov
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 2:37 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от 4erpokov »

За Сакурата мнение нямам, хич не ги и разглеждам, защото някак си не мога да свържа финеса на УЛ-та с друго, освен корк, пък и ми идват малко в повече шарени.
Кроа УЛ. Петък вечер трябваше да съм в Банско и сутринта ми влезе мухата за УЛ, та реших да мина през магазина на Филстар (в Пловдив щото бях тия дни) и да погледна УЛ на тая марка. След като звъннах, се оказа че УЛ имат от сериите Триумф и Премиер. Авид и Ледженд нямало налични. Като се разбрахме с хората от Филстар, минах след обед, и си купих един Премиер на 1.83, 1-5гр.
След тежката вечеря в петък, която прерастна в закуска, събота къде 10 се измъкнах по шосето Якоруда-Рзалог, на първата бензиностанция питах на рибарници с пъстърва ... и след 15-20 мин. цъфнах на нещо такова, след Белица.
Верно е, че на рибарник не е редно да се хвали човек, но само исках да си пробвам такъма. Та .. 2 кг. от тая рибка – за 10 мин. Всяка проводка – удар, скоци, лупинги ... много приятно.
Въдицата се представи подобаващо, приятно впечатление ми направи това, че рибките продължаваха да гонят и след неуспешно почукване, докато се закачат.
Примамка Мепс Комет блек фюри 0, то друга и не пробвах, че бях си забравил портфейла и из джобовете и в колата събрах на стотинки 15-20 лв. да си платя рибките..
Та Кроато премиер УЛ ми хареса доста, още повече за тия пари, на цената на една прилична зимна гума (понеже и това правих петък сабахлем).
Но ... стига лакърдии, използвам повода да благодаря за отделеното време и инфо, на колегата Павел Иванов – отн. вярната съпоставка м/у Триумфа и Премиера, в пост, на който случайно попаднах – наистина двете пръчки нямат почти нищо общо (най-вече като строй).
4erpokov
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Яну 31, 2011 2:37 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от 4erpokov »

За Сакурата мнение нямам, хич не ги и разглеждам, защото някак си не мога да свържа финеса на УЛ-та с друго, освен корк, пък и ми идват малко в повече шарени.
Кроа УЛ. Петък вечер трябваше да съм в Банско и сутринта ми влезе мухата за УЛ, та реших да мина през магазина на Филстар (в Пловдив щото бях тия дни) и да погледна УЛ на тая марка. След като звъннах, се оказа че УЛ имат от сериите Триумф и Премиер. Авид и Ледженд нямало налични. Като се разбрахме с хората от Филстар, минах след обед, и си купих един Премиер на 1.83, 1-5гр.
След тежката вечеря в петък, която прерастна в закуска, събота къде 10 се измъкнах по пътя Якоруда-Рзалог, на първата бензиностанция питах на рибарници с пъстърва ... и след 15-20 мин. цъфнах на нещо такова, след Белица.
Верно е, че на рибарник не е редно да се хвали човек, но само исках да си пробвам такъма. Та ... 2 кг. от тая рибка – за 10 мин. Всяка проводка – удар, скоци, лупинги ... много приятно.
Въдицата се представи подобаващо, приятно впечатление ми направи това, че рибките продължаваха да гонят и след неуспешно почукване, докато се закачат.
Примамка Мепс Комет блек фюри 0, то друга и не пробвах, че бях си забравил портфейла и из джобовете и в колата събрах на стотинки 15-20 лв. да си платя рибките..
Та Кроато премиер УЛ ми хареса доста, още повече за тия пари, на цената на една прилична зимна гума (понеже и това правих петък сабахлем).
Но ... стига лакърдии, използвам повода да благодаря за отделеното време и инфо, на колегата Павел Иванов – отн. вярната съпоставка м/у Триумфа и Премиера, на която случайно попаднах – наистина двете пръчки нямат нищо общо (най-вече като строй)
udo666
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 9:07 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от udo666 »

Благодаря за мненията,пробвах на приятелче кроато 6'6'' ул. и ми грабна душата.Та ще досаждам на Филстар. :D
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Мунчо »

Сакурите са читави геги.Тези колеги, които харесват по-твърди и стегнати пръчки, ще им залепнат. Освен това чувствителността им е много добра, дори и с малки примамки(говорим за леките варианти). Трябва да се има предвид, че имат известен запас от мощност.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”