Спининг въдици на достъпна цена

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
lorda
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1412
Регистриран на: Пет Ное 24, 2006 9:05 pm
Местоположение: plovdiv

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от lorda »

sestrata написа:Именно. Микадото и Лазера са над 90 лв, а Тубертинито - 50, почти наполовина по-евтино. Другата пръчка от тази серия - 2.40 м, с тест 30-60 гр. също е много добра. При нея входящият водач е малко по-голям. На пипане я усещам нещо като 15-50 гр. - ще работи добре с по-големи джигове.

Лазера на 2.10 има цена от 55 лева, 2.40 (в зависимост от акцията) от 60-65, 2.70 от 75-85 лева.
Изображение

Рибата не е толкова много, че да я разхищаваме.
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от sestrata »

За микадото съдя по този линк http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6632. Лазера не съм го срещал официално обявен, но четох из форумите, че на 2.10 при Дария е 77 лв.
Аватар
stoianss
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пет Апр 14, 2006 8:43 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от stoianss »

колега а за тази какво ти е мнението че мисля да я взимам а ми е парвия спининг http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6579
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от sestrata »

stoianss написа:колега а за тази какво ти е мнението че мисля да я взимам а ми е парвия спининг http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6579
Ако въпросът е към мен, мисля, че тестът на тази въдица не отговаря. По-скоро е 15-40 и е подходящ за щукарка или джиг по Дунав. Бланката е малко по-дебела и твърда, отколкото ми харесва, но това е лично мнение и не ангажирам никого с него.
Речния човек
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 6:41 pm

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Речния човек »

stoianss написа:колега а за тази какво ти е мнението че мисля да я взимам а ми е парвия спининг http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6579
Здравей,колега!

Ще си позволя да се включа отново в темата.
В описанието на въдицата ,всъщност,казват всичко,което ти е нужно :

,,SPRO - Precision Universal Carbon Spin 25
Универсална серия карбонови спинингови пръти, които се предлагат в най-популярните и широко използвани дължини и акции. От лек спинингов риболов за костур, кефал или пъстърва до тежък риболов с използването на големи изкуствени примамки или монтажи с мъртва рибка.,,

А описанието аз го чета така : Въдица със строй,който клони към полупараболичен, и с примерен тест в лекия диапазон..Бих я ползвал предимно за костур,кефал и пъстърва / риби,които не ловя често / ,
с примамки -въртележки,клатушки или подходящи воблерчета ,,кренк,, / примамки,които ползвам рядко / ,
но за джиг-спининг по Дунав ,не бих я ползвал.

Поздрави! :yawinkle:
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от sestrata »

Третата въдица, която ще представя е от най-лекия клас, близък до лайт и ултралайт, подходяща за риболов на малки риби в малки реки.
Изображение BARACUDA WARLOCK - 2.10 m, 3-15 gr /реални 1-7 gr/, тегло 125 gr, 8 SIC водача, ЦЕНА 37.- лв
Пръчката е стройна, добре изработена, карбонова, с тънък плътен връх /жило/ при предните три водача, който се забелязва само при много внимателен оглед и чрез който се постига ефект на чувствителност и "бърз" строй, коркова дръжка с дължина 23 см под макародържача.
Изображение

BARACUDA e румънска търговска марка, предлагаща риболовни принадлежности, произведени вероятно в Китай.

За целта на тестовете, въдицата беше оборудвана с макара от същата марка, близка като размер до 1000

BARACUDA DREAM HO800, 9+1 лагера, 5.2:1, алуминиева шпула 0.22/100 м, ЦЕНА 48.- лв
съдържаща, поне на пръв поглед, съчмени лагери на някои възлови точки.
Изображение
и подходящо, меко монофилно влакно 0.16 мм на тубертини
Изображение
В събран вид комплектът се получи много лек и приятен
Изображение
и добре балансиран, като макарата реди влакното, както е видно - доста прилично.
Изображение
Тестовете започнаха с малки въртящи блесни две нули, които с лекота се замятаха на 10-15 м и се усещаха подобаващо.
Изображение
Същото се отнася и за нулите
Изображение
Двуграмовите воблерчета отлитаха още по далеч - до 20 м
Изображение
че и над 20 м
Изображение
Зури кранк - 25 м
Изображение
Видрата достигна почти 30 м
Изображение
А Голди 3.4 см прехвърли и тази граница
Изображение
Таванът се оказаха блесни №2, които се замятаха над 30 м
Изображение
а осемте грама се оказаха малко над възможностите на пръчката
Изображение
И накрая оцеля при тест "закачка", при "лашкане" до скъсване на влакното без да се счупи
Изображение
Тестовете приключиха с "провиране из мега-буш" и проба от колеги на р. Златна Панега
Изображение

ЗАКЛЮЧЕНИЕ

Какво показаха тестовете?
Въдицата е кадърно изработена с реален тестови диапазон 1-7 гр., бърз строй, много чувствителна, лека и удобна, подходяща за риболов на кефалчета, костури и пъстърви . Въдица за малки реки и любители на лекия риболов, за които спинингът е приятно занимание за отмора. Препоръчителна дебелина и здравина на ползваните влакна до 6 либри /3.6 кг/


ПЛЮСОВЕ
- ниска цена
- лека - 125 гр
- тънка, фина и чувствителна
- бърз строй
- голям брой, подходящи за работа с малки диаметри влакна водачи, които добре разпределят натоварването на бланка
- удобна като изработка и дължина едноръчна дръжка от естествен корк
- отлична дистанция на замятане с всички примамки в реалния и тестов диапазон

МИНУСИ
- поради ниската цена, здравината на бланката е под въпрос.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

Личното ми виждане върху гегичката и макарата след като ги "тествах" е че имат само един плюс - ниската цена :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

vasil hristozov написа:...:roll: И теб ли та увлече УЛ аристократизъмът...
Ми аз съм си кандидат УЛ аристократ бре , не знаеш ли :lol: :lol: :lol:
Наистина в случаят мнението ми може да не се смята за особенно легитимно при положение че цял предиобед бях ловил с въдица Ст. Кроа Авид 5.6 фута , акция Фаст , строй Ултра Лайт , тест 0.9 - 5гр. ; макара Дайва Лувиас 2506 ; монофил Варивас Супер Троут . Този моят комплект просто не спада към гегите описвани в темата та няма да съпоставям значи ! Още повече че с упоменатата гегичка заметнах точно пет пъти ! Мога да споделя все пак какво ми направи кофти впечатление :
- за пет замятания имах една брада и едно замъкване на влакното под шпулата .
- самата въдица няма ама нищо общо с УЛ концепцията а именно - доста тежка и небалансирана ! Дълга дръжка почти не позволяваща работа само с китка ! Със сигурност не би могла да обърне риба над двеста грама в бързей освен ако не се лови само с брейд и самата риба не се е заковала Уставно което ще и е доста трудно впредвид лигавата и акция а и в такъв случай за нула време ще остане без водачи !
Имам и още няколко забележки но както казах при тая цена няма нужда от коментар !!!
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от sestrata »

:lol: Дааа..., честно казано и аз не бях пипал толкоз ефтена блеснарка /на цена колкото на Адаша чъбито/, ама щото съм по-чевръст у ръцете не ми направи брада ни веднъж и друг проблем също, като изключим, че въднъж-дваж оплетох ворбела у клоняка. Инак ей-тъй, за експеримента и от инат ше зема да си я оставя месец-два с идеята да изплющя някой распер кило и канче, което няма да направи сопичката по-класна, разбира се. :mrgreen:
Vidrax
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 109
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 8:35 pm
Обратна връзка:

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Vidrax »

Подкрепям идеята на Мазнислав и ас лично пбещавам всеки месец да пращам по една въдица на Сестрата ,коъто да тества и после да се продава на търг като парите отиват за зарибяване . Надявам се да се включат и други колеги , ама освен още двама - трима не ми се вярва да ни последват повече вносители . Дано ме оправдаят колегите . Освен това нека се предлагат въдици поне среден клас , за да могат реално да се сравняват помежду си , а не да сравняваме Мерцедес и Москвич. Между деугото ми е много интересно откъде се взе това влакно на Тубертини , след като ние не сме го внасяли изобщо , а ние сме официалния вносител на тубертини за БГ. Досещам се че може да е дошло от Румъния , но дано поне е изтинско , щото от Румъния се носят какви ли не Ментета на Шимано Антарес и к'во ли не още .
Относно Ени спина - реалната цена със сигурност е по-висока от тази на Микадото и лазера , но ние ги купихме на промоционална цена с огромно намаление и затова се получи такава ниска цена . ТАка че които може да си купи сега е момента - ние в склада нямаме - разграбиха ги щото цената е супер атрактивна , дори не успях да ги кача в сайта , а и нямаше смисъл . В пловдив проверете при Наско Боянов и при Спейса на Коматевско шосе дали не е останало нещо .До София изобщо не успяха да достигнат .
Очаквам последователи . Темата наистина тръгна от един маловажен спор , но Сестрата даде страхотна идея и мисля че се получава страхотно полезна за широк кръг читатели.
Ганди
The worst day of fishing is better than the best day of working!
http://www.vidrax-fishing.com
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

Ганди , влакното беше направо оригинално ми се струва ! Знаеш ли на каква хубава спирала излизаше от шпулата :wink: :lol: :lol: :lol:

Адашче , без да се обиждаш или каквото и да било друго ама не бъркай распера с пъстървата :wink: Просто тая въдица не е за тоя ( пъстървовият ) риболов . Не друго ами примерно ТАЯ гегичка е само с два лева по-скъпа ама пък около три пъти по-добра :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от sestrata »

Адашче, понеже нИ произвеждам баракуди, нИ ги внасям - ми е през оная работа и хич не мога да се обиждам, :wink: ама и ти да ме прощаваш - говорим за съвсем различни сопи. Черито което вероятно имаш предвид е на 1.80 м, а баракудата - 2.10. А това дето пък е на 2.10 е с тест 7-22 гр. /разбирай 10-30/, та разликите балкан станаха и с такава гега блЯсни две нули - ше си ги гледаш само в кутишката.
Целта на тестовете е не да сравняваме коя е по-добра, а да се представят сопите такива, каквито са, пък нека всеки си им намери правилната употреба :idea:
Иначе съм съгласен да подменим употребената от мен дума "пъстърви" с "пъстръвки", щото съм на 200 км от тоя риболов, макар да смятам, че с 30-40 санта рибе сопата би се справила.
Аре нека да са "кефалета-педарки". :lol:

п.п. Нищо му няма на влакното, като се отчете, че го ползвах на 90 % само с въртележки. Диаметърът също си отговаря, ако се съди по навитото на шпулата 150 м.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Павел Иванов »

Тц ! Специално старата партида Чери на 2.13 идеше около 3-14гр. реално ( нещо кат Премиер на 2.13 :lol: ) а новата впредвид повишеното съдържание на стъклоплост в бланката може и да сваля още малко надолу при тоя размер . Друг е въпроса с Чери над 2.13 ама аз и за това не ги харесвам по-дългите :wink: За кефалетата никъв проблем и литрови , проблема е с костелива рибно пъстървова уста съвсеееем уекичко пробваща примамката в бързей , нещо коренно различно от рязък и закопчаващ удар на распер :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Sobieski
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Сеп 21, 2008 9:21 am
Местоположение: София/Добрич

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от Sobieski »

Ще си позволя да си изкажа и аз мнението за това да се купуват въдици и да бъдат тествани от колегата и посел продавани на търг за зарибяване. Като цяло ми допада наистина много , НО виждам един малък проблем. Представате си студент човек решил да става спинингист обаче човечеца едва успял да събере там 100 лв за да си зглоби въдица и решава че някоя от изпитаните въдици от колегата му допада и решава да учавства във въпросния търг. Проблема е че съм сигурен че ще участват хора които ще залаг само заради каузата за зарибяване и накрая въпросната въдица може и да остане в ъгъл на гаража.
Аватар
AL KAPONE
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3072
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 2:56 pm
Местоположение: от Село

Re: Спининг въдици на достъпна цена

Мнение от AL KAPONE »

Vidrax е направил изключителна оферта!!! :lol: Имам лична молба... :roll: Всички знаем, че травел версиите на реномираните марки са доста скъпи! Преди време се появи Abu-Diplomat, но инфо и отзиви не се намират! :roll:
Та моята молба е ако се реализира идеята да се тества ако може :arrow: http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1838
Изображение
И за да стана съвсем нагъл, ми интересува най-късата и лека версия... :smt118 :smt118 :smt118
Поздрав
Когато се издигаш, приятелите ти разбират кой си.
Когато падаш, разбираш кои са приятелите ти.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”