Макара - каква?

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Hot

Макара - каква?

Мнение от Hot »

Здравейте,
ще си купувам за пръв път макара и се чуда каква да си взема! Става въпрос за риболов по Струма и някой микроязовир в района. Бихте ли предложили модел и марка, май съм се насочил към спининг, и също така кой размер да подбера - 0,20 или 0,30! И понеже съм левичар, кои модели имат такъв вариант - за ляваи дясна ръка?
Благодаря предварително и на слука ...
Boko
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 4:49 pm
Местоположение: Пловдив

Мнение от Boko »

Не съм от напредналите - ОБАЧЕ - по моето скромно мнение е по-добре да се започне с някой по-евтин модел. Вече има достатъчно добри алтернативи на скъпите макари, които в практиката се оказва че не падат по-долу от именитите си събратя.
За начало си бях взел една толкова "щурщайн" макаричка че изобщо не мога да се сетя производител и модел - надписите се изтриха с употребата ... ама ми върши почти същата работа като следващата която САМ си избрах => DAM Quick MicroLite /наскоро търсих да си взема трета от MicroLite ама се оказа едва ли не антикварна рядкост - първите две ми служат безотказно вече 3-4 години/- с пр.число: 5:1, и събира 0.10/200; 0.12/160; 0.16/120 и 0.18/100 метра. Има много прецизен преден аванс. Супер лека е, не вибрира, перфектно реди всякакви влакна.

Проблема с левичарството не е проблем - поне аз не се сещам за макара която съм си купил и да не може да се "обърне". При избора съм си носил и моята пръчка дето ще я ползвам за тази макара - зад а мога да преценя теглото и баланса "на място" а не дда остана изненадан от резултата после ...
Може много още да се каже по въпроса - но най-добре е човек сам да си прецени след първоначалния избор :wink:
RAPALA
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 9:14 am
Местоположение: Qmbol

Мнение от RAPALA »

Не е задължително да е скъпа,макарите на ДАМ са доста добри цена/качество.Naprimer-AT ili SEL.Ако искаш нещо до живот-МИТЧЕЛЛ 300Х!!!
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Мнение от fixxer »

напълно съм съгласен с РАПАЛА, освен ако не търсиш нещо професионално :wink:
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
Cougar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 468
Регистриран на: Сря Сеп 01, 2004 2:44 am
Местоположение: the tree tops

Мнение от Cougar »

фиххер написа:напълно съм съгласен с РАПАЛА, освен ако не търсиш нещо професионално :винк:
И аз мислех да ги пробвам но накрая си купих друга. Митчел 300Х ги има и във вариант Gold и цените им са доста по-ниски от тези на среден модел на Дайва, Шимано и т.н

Човек може да направи справки на:

http://www.cabelas.com/cabelas/en/templ ... atcat20166

Както винаги в България цените са по-високи от тези на запад.
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Леле,тия макари са сигурно втора употреба :lol: :lol: :lol: .Доста евтини ми се струват в ставнени е цените у нас,особено Shimano i Daiwa.
Hristo Yordanov Mladenov
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Нед Окт 17, 2004 1:15 am

Мнение от Hristo Yordanov Mladenov »

Ами мисля че за СТРУМА колега и за Микроязовир най подходящия евтин и качествен вариант ше е Д.А.M>AT 330 !!! :!: :!: :!:
Farlqsh,Vadish,Farlqsh,Vadish,VAdish,Vadish,Vadish.To ot tolkova mogo riba nqma vreme da farlish.!
Аватар
unknown
новобранец
новобранец
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 10:11 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от unknown »

Павел Иванов

Мнение от Павел Иванов »

Пенн вече нема да ти отварям линковете щот ма фаща яд :cry:
LaFontaine
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 5:32 pm

Мнение от LaFontaine »

Ей, Hot. Според мен една наистина добра макара е TICA GC с gear ratio 5.2:1, тегло 260гр, капацитет 0,20/185, 0,25/130 и 0,28/100 с 4 лагера иглен лагер, компютърно балансиран ротор алуминиева шпула и възможност за лява ръка. А за други макари можеш да посетиш [shop.fishing-mania.com]
LaFontaine
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 5:32 pm

Мнение от LaFontaine »

В момента аз имам такава и смея да трвърдя че е без грешка; много качествена и прецизна изработка. Цената и е около 70-80 лева.
Advokat
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 6:52 pm
Местоположение: София

преден и заден аванс ?

Мнение от Advokat »

Някой може ли да ме просветли какви са предимствата / недостатъците между предния и задния аванс на макарите и защо тези с преден са много по-скъпи ?
Синът ми иска нова макара. Да ми кажете нещо за макарите MITCHELL. Доскоро си мислех (много хора ми го бяха казвали), че фирмата не съществува вече, а се оказа, че я има. Да не е някакво менте на нашия пазар ?
баща на рибарче
Аватар
koko_j
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Фев 13, 2005 5:26 pm

Мнение от koko_j »

КАЖЕТЕ МИ НЯКОЯ ХУБАВА,ДОБРА,КАЧЕСТВЕНА МАКАРА до 20лв. че мойта как се счупи незнам?! :roll: :shock:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

koko_j написа:КАЖЕТЕ МИ НЯКОЯ ХУБАВА,ДОБРА,КАЧЕСТВЕНА МАКАРА до 20лв
:shock: :shock: :shock:
Лилииий ! Ако некой знае за такава , моля и на мен да ми каже :D
kalinanimal
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 204
Регистриран на: Сря Окт 13, 2004 12:13 pm
Местоположение: Младост 4 ;)

Мнение от kalinanimal »

koko_j написа:КАЖЕТЕ МИ НЯКОЯ ХУБАВА,ДОБРА,КАЧЕСТВЕНА МАКАРА до 20лв. че мойта как се счупи незнам?! :roll: :shock:
И аз не знам само предполагам . :lol: :lol: :lol:
дай рибо рибо дай
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”