Макара - каква?

Модератори: Павел Иванов, sestrata

ivo Vratsa
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Фев 28, 2005 4:36 pm
Местоположение: Враца

Мнение от ivo Vratsa »

koko_j написа:КАЖЕТЕ МИ НЯКОЯ ХУБАВА,ДОБРА,КАЧЕСТВЕНА МАКАРА до 20лв. че мойта как се счупи незнам?! :roll: :shock:
Е те такова нещо нема.....
Аватар
koko_j
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Фев 13, 2005 5:26 pm

Мнение от koko_j »

Е ок ама кажете как стаа работата с поръчването на макарите поне!и Колко стува доставката!
Аватар
Marin
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 2:46 pm

за Mitchell

Мнение от Marin »

Advokat, фирмата Mitchell продължава да съществува.
През 2000 година Mitchell, е купена от "Pure Fishing", като част от "JWA fishing products acquisition". В момента "Pure Fishing" притежава едни от най-признатите марки в света в сверата на призводството на риболовни тъкъми, а те са: Mitchell, Berkley, Abu Garcia и Fenwick.
В София има магазин на тези марки на ул. Княз Борис. Там няма ментета.
Advokat
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 6:52 pm
Местоположение: София

Re: за Mitchell

Мнение от Advokat »

Marin написа: В момента "Pure Fishing" притежава едни от най-признатите марки в света...
В София има магазин на тези марки на ул. Княз Борис. Там няма ментета.
Не знам това мое старо запитване как се е появило наново... Благодаря за отговорите - малко са закъснели, но потвърждават, че не съм сбъркал. Точно от "Княз Борис" м.г. купих една една Mitchell MC 6000 и съм много доволен. 40 лв. заден аванс (с преден са от 140 лв. нагоре...)
баща на рибарче
Аватар
lazarov_bg
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Съб Мар 12, 2005 9:17 pm

Мнение от lazarov_bg »

пич ако наистина искаш нещо здраво хубаво и евтино си вземи Шацеспеаре Цатера, тъй като работя в този бранш и ми минават всички нови макари през ръцете , смятам че това е най добрата инвестиция , а относно ДАМ , окакто ги правят в Турция ... нямам добри впечатления
sv.marinov
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Авг 15, 2005 11:04 am
Местоположение: София

Мнение от sv.marinov »

Катерата или Авенджърът на ОКУМА, това е моята дилема. Какво, ще кажат спецовете? Някой има ли наблюдения и върху двете? Ще се радвам, ако споделите.
kalkan4o
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Вто Авг 09, 2005 11:43 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от kalkan4o »

Мойта макара много си я харесвам за 72 лева мисля че върше работа като мултипликатор разбирасе само за рибите до 6-7 килограма !

Марката е Grauvell мисина 0,20 събира 185 метра ратиото е 1:6,2 което е доста да си призная друга макара със такова ратио не съм виждал но и неразбирам много от макари ! За наистина начинаещите ратиото представлява за един оборот на дръжката на макарата шпулата тоест ролката там където се навива мисината колко пъти се завърта примерно моята е 6,2 ! Макарата е с 8 лагера и се върти доста лесно!
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

Аз имам Мичел 308Х и засега не мога да кажа нещо определено. Иначе на външен вид е скопостна макарица. Ама дали ще ме изкара доживот...по се надам на Шиманото:)
Ами някой да си е взел Спро Ред Арк-метален корпус, червячна предавка...да сподели
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Ице да ти е ЗДРАВЕЙ и добре дошел във форума :D Ейиииии не се спираш ти бре :lol: видиш че хората произвели визуалночитава макаричка , пръчка или нящо друго и немаш спирачки докат не се здобиеш с него :lol: ауууууууууу чуда се онуй с големите очи как не ти е издърпало юшите :wink:
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

Павел Иванов написа:... ауууууууууу чуда се онуй с големите очи как не ти е издърпало юшите :wink:
Ауе , Павле, опъва ми то ушите, ама ако знаеш от къде почва да дърпа...не мъй срам да приказвам таквиз неща...:)
bingofish
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 6:17 pm
Обратна връзка:

Мнение от bingofish »

Те тая е мАкарето..
Изображение
Изображение
Не ги дават, на изплащане, да му се невиди...
Мунчо велкоме и от мен. Цинител си ти....
Аватар
AMUR4ETO
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 8:17 pm
Местоположение: TARGOVISHTE

Re: Макара - каква?

Мнение от AMUR4ETO »

Hot написа:Здравейте,
ще си купувам за пръв път макара и се чуда каква да си взема! Става въпрос за риболов по Струма и някой микроязовир в района. Бихте ли предложили модел и марка, май съм се насочил към спининг, и също така кой размер да подбера - 0,20 или 0,30! И понеже съм левичар, кои модели имат такъв вариант - за ляваи дясна ръка?
Благодаря предварително и на слука ...
vsi4ki :o :lol:
Аватар
dimitar baharov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 134
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:53 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Мнение от dimitar baharov »

отидете на Илиенци и си купете супер макара между 15 и 30 лева
естествено винаги може да си купите и от 200-300лв. ама няма нужда
Въпросът със пръчките стои по същия начин имам карбонов телескоп
за 15 лв. от Илиенци и друг карбонов от нек'ъв магазин за 100
15-левовия е много по добър!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”