Силикони за Бяла риба

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
DrAkoN
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1052
Регистриран на: Нед Окт 02, 2005 1:24 pm
Местоположение: Стара Загора - София
Обратна връзка:

Силикони за Бяла риба

Мнение от DrAkoN »

Колеги споделете на кои цветове силикони и модели сте имали най добри резултати. Аз на зелен сликон съм имъл добри резултати
Аватар
dalgia
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 265
Регистриран на: Чет Апр 10, 2008 9:35 pm
Местоположение: ВИДИН

Re: Силикони за Бяла риба

Мнение от dalgia »

млечно бели туистери с една опашка,шадове фосфорисциращи и комбинация от бяло и синьо...до сега несъм имал успех на силиконови примамки със тъмен цвят
Аватар
spas_ya
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 11:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Силикони за Бяла риба

Мнение от spas_ya »

Според мен зеления с брокат е класика в жанра,пробвал съм почти всички цветове,но на този с броката имам най добри резултати и млечно белия е добър.
Последно промяна от spas_ya на Вто Фев 17, 2009 3:36 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Румбата
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 876
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 1:34 pm
Местоположение: Бяла Слатина - Румен Хлебарски

Re: Силикони за Бяла риба

Мнение от Румбата »

:D Поддържам класацията с първи - млечо бял , и втори зелен с брокат ! :D
Търсете рибата , не чакайте нейното благоволение !!!
Аватар
pluv4o
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1085
Регистриран на: Чет Дек 28, 2006 9:25 pm
Местоположение: varna

Re: Силикони за Бяла риба

Мнение от pluv4o »

Жълти и зелени с брукат и бели с червени опашки.
elektronchika
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Съб Авг 06, 2005 2:25 pm
Местоположение: Варна

Re: Силикони за Бяла риба

Мнение от elektronchika »

А кога може да търсим бялата риба на силокон? Знам че най-активна е преди забраната, сега има ми смисъл да се пробва? На мен ми препоръчаха жълта рибка със зелено гръбче и бял фосфорисциращ туистер с черчена глава и опашка :)
Аватар
spas_ya
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 11:37 am
Местоположение: Пловдив

Re: Силикони за Бяла риба

Мнение от spas_ya »

Сега е времето за търсене на бяла риба на туистер,а излизат и добри костури,когато водата стане над 12 градуса на тролинг.
riibok
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 633
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 2:44 pm
Местоположение: Търговище

Re: Силикони за Бяла риба

Мнение от riibok »

elektronchika написа:На мен ми препоръчаха жълта рибка със зелено гръбче
И на мен,ама от три години я връткам такава и почукване даже нямам на нея...а хората казват ловят на такива...
КОЛКОТО И ДА СЕ ВЪРТИШ-ЗАДНИКЪТ ТИ СИ ОСТАВА ВСЕ ОТЗАД!
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Силикони за Бяла риба

Мнение от ExTaZzY »

Млечно бял и зелен с брукат едноопашати :wink:
Изображение
Без риболов няма любов !
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Силикони за Бяла риба

Мнение от maranzika »

elektronchika написа:А кога може да търсим бялата риба на силокон? Знам че най-активна е преди забраната, сега има ми смисъл да се пробва?
Смисъл винаги има.Аз от Нова Година до тази неделя имам 7 излета почти изцяло насочени към търсенето й ,но без резултат. :cry: :cry: Хвърлях на каквито се сетиш силикони,но не и не.Според мен най -удачни са белите и електриково-зелените силикони.Но трабва постоянно да се експерементира. :!:
Речния човек
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 6:41 pm

Re: Силикони за Бяла риба

Мнение от Речния човек »

Marco Polo написа:
maranzika написа:...Но трабва постоянно да се експерементира. :!:
Съвсем правилно. Въпреки че и аз съм слушал за броката доста и определено е водеща разцветка, няма водоем с водоем еднакви.

За да сме стилистично коректни,нека уточним,че броката е по-скоро ,,нюанс,, ,а не ,,разцветка,,.. :roll: :wink:

Иначе,така се случи,че имах успехи с поне една дузина цветове в различни комбинации ,и научих,че ,,ключът,, при цветовете, е в правилният анализ на факторите - видимост на водата ,обща осветеност,хранителна база.., а и косвено - температура..

Последният цвят,който ме впечатли беше..,,морковеният,,.. :lol: Сега,като се замисля,не мога да намеря друга,подходяща асоциация за него.. :roll: :)

Поздрави!
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: Силикони за Бяла риба

Мнение от ExTaZzY »

Речния човек написа: Последният цвят,който ме впечатли беше..,,морковеният,,.. :lol: Сега,като се замисля,не мога да намеря друга,подходяща асоциация за него.. :roll: :)

Поздрави!
Ми колега давай да мислим примамка от морков :lol: :lol: хах базикам се но по темата
има също и едни които имат обикновенна форма на рибка самоче са уцветени по корема и гърба с искрящо :arrow: ЗЕЛЕНО а основния цвят им е черен през по-светлите дни съм имал по 3-4 удара на такъв
Изображение
Без риболов няма любов !
riibok
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 633
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 2:44 pm
Местоположение: Търговище

Re: Силикони за Бяла риба

Мнение от riibok »

Речни човеко,напиши малко повече за "ключът" при цветовете и успешното му намиране.Примерно облачно време,бистра вода,зимно време=какъв цвят силиконче?Интересува ме много,понеже успехи на изкуствени примамки имам само м-у месеците март-ноември,т.е.-когато рибата е активна.
КОЛКОТО И ДА СЕ ВЪРТИШ-ЗАДНИКЪТ ТИ СИ ОСТАВА ВСЕ ОТЗАД!
Речния човек
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 6:41 pm

Re: Силикони за Бяла риба

Мнение от Речния човек »

riibok написа:Речни човеко,напиши малко повече за "ключът" при цветовете и успешното му намиране.Примерно облачно време,бистра вода,зимно време=какъв цвят силиконче?Интересува ме много,понеже успехи на изкуствени примамки имам само м-у месеците март-ноември,т.е.-когато рибата е активна.
Цветовете са второстепенен фактор,на първо място е правилно подбраната техника и грамотното водене на примамката,съобразено с температурата на водата,динамиката в атмосферното налягане,течението,видимостта,осветеността.. И все пак..
При ,,облачно време и бистра вода,, трябва да преценим точно колко е ,,облачно,, времето и колко - ,,бистра,, водата..
В моята класификация има слънчево време;разкъсана облачност и облачно време,като последната категория предполага плътна,слоеста облачност,без пряка слънчева светлина. Видимостта на водата я определям в зависимост от това ,до каква дълбочина виждам аз,риболовеца,най-ярката си примамка. Съответно , ,,мътна,, вода е такава с видимост до 20 см. ; ,,пречупена,, вода е такава с видимост между 25..35см..Вода с прилична видимост е такава,при която виждам примамката си на 40..50см. Над 60-70 см. видимост е ,,бистра,, вода , а такава,при която виждам примамките си на дълбочина повече от метър , е ,,сиеебаломамататазбистравода,,.. :lol: :lol: :wink:
Също така има значение в кои часове от деня ловим,защото сутринта в 6.30 общата осветеност е една, в 9 часа е друга, в 13.30 е трета, а при залез - четвърта.. Всички тези ,,дреболии,, ,всъщност,никак не са маловажни и съобразяването с тях,отличава грамотният спинингист от лаика.
Например, аз в ,,облачно време и бистра вода,, в 6 сутринта бих заложил на електрикови цветове като зелено,оранжево или млечно бяло, после,през деня, бих смекчил малко ,,остротата,, на цвета и бих преминал към обикновено зелено с брокат , пъпеш/оранж или въпросният ,,морков,,. На свечеряване,след като падне слънцето на хоризонта,ще се върна към цветовете от разсъмване..
Говорейки за цветовете, ,,облачно време и бистра вода,, е по-добрият вариант,още повече ,ако хищникът е активен..
Искам да ви видя обаче, ако имаме яко СЛЪНЧЕВ ден и това,което аз разбирам като БИСТРА вода.. :lol: :wink:
Тогава нещата определно стават трудни.. :mrgreen:

Също така ,много е важно, какво точно означава ,,зимно време,,..Кое зимно време - това с температура на водата 6 градуса, това с температура на водата 4 градуса или това,при което температурата на водата е 2 градуса в дълбочина и докато си свалиш главата,забравяш къде си и какво правиш..? :roll: :)
В зависимост от температурата на водата, трябва да предложим и адекватна техника и скорост на водене на примамката..адекватни паузи във воденето..Иначе,просто рибите стоят под нас и си казват ,,Я,па тоя..,, :lol: :lol: :wink:

Та,така драги ми колеги.. Най-важен е цветът на Въображението ни! :smt031


Поздрави!
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Силикони за Бяла риба

Мнение от Troli Rapala »

Респектиран съм от Речният човек! :shock: Явно ги разбира и добре обяснява! :wink: Не е зле да качи некоя снимка на риби и силикони! :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”