Силиконови примамки - видове и техника

Модератори: Павел Иванов, sestrata

mimi750830
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 850
Регистриран на: Чет Апр 01, 2010 9:22 pm

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от mimi750830 »

дистанция на която искам да замятам, дълбочина, наличие на течение и силата му...
Това е най-важното.
На къса плувка,в репея...
Аватар
f1team
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 3:50 pm
Местоположение: Бургас

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от f1team »

Павел Иванов написа:Слиликонов воблер или силиконова примамка - туистер , червей и пр. ?
Аз имам една рипка която наистина отговаря на определението "силиконов воблер". Има си нормална рибена опашка (не разпльокана като на силиконовите рибки), която вибрира, една тройка на корема и лопатка. Производство на Сторм. Как се казва такава примамка и какво лови?
няма бивш пе**раст, бивша к**ва, бивш предател, бившо ченге и бивш негър (единственото изключение беше МАЙКЪЛ ДЖЕКСЪН)!
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от баш_майстора »

"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
SixKillerVR6
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:55 pm
Местоположение: Костенец
Обратна връзка:

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от SixKillerVR6 »

Абе , тия туистери да не са обърнати ?
Никакъв ме няма във силикона, ама придобивам все по-голям интерес и почнах и да експериментирам, но докато си чета и разглеждам попадам на всякакви монтажи и започна да ме дерзае въпроса "Какъв аджеба е правилният начин за закачане на силикона (туйстер) на куката" Опашката нагоре, или надолу... понеже съм виждал и по двата начина да се ловка пък никой никъде не споменава кое е правилно или и двете са правилни, важното е силикона да е у водата а не в кутишката :smt017 :smt003
Последно промяна от SixKillerVR6 на Пон Ное 22, 2010 5:22 pm, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
f1team
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 3:50 pm
Местоположение: Бургас

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от f1team »

Нито едното, нито другото. Но идеята е същата. Може би прилича повече на първата. В риболовните магазини не съм виждал такава, след като пупих моята, но в Метро имаше преди 2-3 месеца. Може там да ги е виждал някой.
Как се казват тия примамки?
няма бивш пе**раст, бивша к**ва, бивш предател, бившо ченге и бивш негър (единственото изключение беше МАЙКЪЛ ДЖЕКСЪН)!
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от pachosz »

f1team написа:Нито едното, нито другото...
И аз преди няколко месеца от Метро си купих, прдполагам за същия СТОРМ пишеш, колега. Твърда рибка хибрид с приятно меко силиконово покритие и силиконови опашка и перки с една тройка отдолу. Имаха някакво име, не се сещам как беше обаче. Изглежда много добре, изработката му е много хубава, играта също, ама след доста упорстване на няколко излета, риба не съм хванал с него :oops: Мисля някога пак да му дам шанс за половин - един час :wink:
Аватар
Кърцата
фен клуб-скобар
Мнения: 2590
Регистриран на: Чет Авг 04, 2005 1:46 pm
Местоположение: София

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от Кърцата »

[quote="SixKillerVR6]
Опашката нагоре, или надолу... [/quote]

Според моя скромен опит (има няма десетина годинки) съм си изградил следната логика.
-куката и опашката в противоположни посоки при активна риба (пролет, лято, есен)
- куката и опашката в една посока при мудни риби (късна есен, зима). То тогава и самото водене е мудно и бавно стържене по дъното
само русалки НЕ ловя и то защото не им знам мезето

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=25&t=18972- ПАК ЩЕ ДОЙДЕМ!!!!!!!!!

http://standartparket.com/
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от GODzillata »

Osi написа:Евтин, китайски катинар, средна големина - зависи от дълбочината от където ще се вадят примамките. Освен катинара си купуваш и около метър синджир - с по-малки халки в зависимост от големината на куките на примамките. След това навиваш синджира около скобата на катинара така, че части от синджира да висят от двете му страни като гирлянди. Смазваш леко катинара, връзваш го за тънко и здраво въженце и си готов за закачките. Като закачиш, щракаш скобата през влакното, изпъваш го и пускаш катинара по него. С въженцето подръпваш докато усетиш, че си закачил примамката и тогава теглиш докато изправиш или счупиш тройката, счупищ примамката или я извадиш със закачката. :D
Добре де, ами ако тройката се е забила в потопено дърво или нещо друго, как синджира закача жилата на тройката? :roll:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
f1team
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 3:50 pm
Местоположение: Бургас

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от f1team »

pachosz написа: И аз преди няколко месеца от Метро си купих, прдполагам за същия СТОРМ пишеш, колега. Твърда рибка хибрид с приятно меко силиконово покритие и силиконови опашка и перки с една тройка отдолу. Имаха някакво име, не се сещам как беше обаче. Изглежда много добре, изработката му е много хубава, играта също, ама след доста упорстване на няколко излета, риба не съм хванал с него :oops: Мисля някога пак да му дам шанс за половин - един час :wink:
Същата примамка, същия успех. И аз съм я къпал няколко пъти, но за сега не е прилъгала нищо :)
няма бивш пе**раст, бивша к**ва, бивш предател, бившо ченге и бивш негър (единственото изключение беше МАЙКЪЛ ДЖЕКСЪН)!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от Павел Иванов »

GODzillata написа:... как ...
Тогава разчиташ на удара на самият катинар по примамката да свърши работа :wink: По-принцип по-ме кефи варианта само въже и катинар без синджири .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от Raven »

Онзи ден взех един такъв катинар, но ми се стува че направих грешка като взех най-тежкия.
Вчера направих опит за откачка, но беше на десетина метра от брега и се оказа, че не мога да изпъна линията, така че катинара да стигне до примамката.
Дали има някакъв особен чалъм, който ми убягва или просто трябва да взема по-лек катинар?
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от sandista »

Просто джаджата работи добре при отвесно пускане. Ако сте закачили от брега на 10-15м си е мъка да пратите катинара/карабината със синджира до дъното.
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от pachosz »

sandista написа:Просто джаджата работи добре при отвесно пускане. Ако сте закачили от брега на 10-15м си е мъка да пратите катинара/карабината със синджира до дъното.
Точно! Ако пък е на още по-голямо разстояние, направо си е "мисията невъзможна".
Аз с катинар не съм пробвал, но тия със синджирите и олово си вършат работа. Естествено, че зависи и как и къде е закачена примамката. Понякога нищо не помага. Това дето пиша, става реч за от лодка. От брега не съм правил опити.
Речния човек
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Сря Май 21, 2008 6:41 pm

Re: Силиконови примамки - видове и техника

Мнение от Речния човек »

Raven написа:Онзи ден взех един такъв катинар, но ми се стува че направих грешка като взех най-тежкия. ...

Колега,мисля,че гледаш в погрешна посока.
Остави всички катинари на други хора,а ти се концентрирай върху това,да се научиш да водиш
примамките си в трудни (и закачливи) терени с минимум зацепи.
Ако все пак закачиш на мъртво,късай я тази играчка,слагай друга и продължавай да търсиш
опита.Никой катинар няма да ти даде това.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”