Пуристки забавления по Дунав - микроджигове и попчета

Модератори: Павел Иванов, sestrata

snegk
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 13896
Регистриран на: Вто Яну 02, 2007 9:11 pm
Местоположение: св.Влас

Re: Пуристки забавления по Дунав - микроджигове и попчета

Мнение от snegk »

Какви са тез попчета,да удрят на селикон.Утре взимам спининга и на морето :lol: :lol: Майсторче си брат :drinkers:
Да хванеш риба е удоволствие,но да и дариш живот,това не се описва с думи.
onzinasi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 527
Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 8:46 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пуристки забавления по Дунав - микроджигове и попчета

Мнение от onzinasi »

maranzika написа:Павка,а как са тия гадове от кулинарна гледна точка?


Пържения папардак се води за най-близък по вкус на калкана.Пресен естествено :drinkers:
Изображение
Стефан Добрев
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 299
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 5:48 pm

Re: Пуристки забавления по Дунав - микроджигове и попчета

Мнение от Стефан Добрев »

Понеделник съм във Видин и ще изпробвам системата.Експерименти му е майката.Поздрави и наслука на майсторите.
Tеди
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1593
Регистриран на: Съб Мар 28, 2009 8:59 pm
Местоположение: София

Re: Пуристки забавления по Дунав - микроджигове и попчета

Мнение от Tеди »

[quote="lfc_boy"]евала,майстор си.
И то голям :smt038 :smt038
Със Приятели за Риба-БЕЗЦЕННО!
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 671
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Пуристки забавления по Дунав - микроджигове и попчета

Мнение от xoxo »

sestrata написа: Какво е необходимо за целта:
*Къса, лека и чувствителна въдичка с подходяща макарка.
*20-30 м здраво и тънко плетено влакно.
*малка карабинка
*микроджигове 2-6 гр
*микрошадове или туистери
:lol:
на джиг главата не му трябва карабинка и вирбел - само пречи на играта на силикона. защо му слагаш? за по лесна смяна ли? пробваи бес тях - по добре е . има един специален възел са джиг глава ама не знам как да го нарисува
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Пуристки забавления по Дунав - микроджигове и попчета

Мнение от sestrata »

xoxo написа: на джиг главата не му трябва карабинка и вирбел - само пречи на играта на силикона. защо му слагаш? за по лесна смяна ли? пробваи бес тях - по добре е . има един специален възел са джиг глава ама не знам как да го нарисува
Разбира се, че за по-лесна смяна, за какво друго се слага карабинка? :lol: А това, как играе силикона зависи от него и от ръката, а не от карабинката.
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 671
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Пуристки забавления по Дунав - микроджигове и попчета

Мнение от xoxo »

може би си прав - но все пак тези дето са измислили джиг главите и ги произвеждат това препоръчват. :shock: то се сменя силикона а не глвата??? :shock: мисля че на опаковката от МUSTAT джиг глави го има - ще проверя и кача снимки в галериата. :lol: :lol: ха това ми напомни една история преди мноооого години - внесохме нови Japan машини за една текстилна фабрика в Русе и директора издаде заповед" които предложи или направи рационалисация на новите машини ще бъде уволняван веднага" :rolleyes:
http://gallery.nariba.com/showphoto.php ... 500&page=1
http://gallery.nariba.com/showphoto.php ... 500&page=1
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Пуристки забавления по Дунав - микроджигове и попчета

Мнение от sestrata »

xoxo написа: то се сменя силикона а не глвата??? :shock:
Теглото на главата се подбира според течението дълбочината на която ловим. Малка дълбочина - лека глава и обратно - голяма дълбочина - тежка глава. Във всички случаи търсим плавно пропадане в придънния слой.

По отношение на карабинката - до колкото виждам на втората снимка има такава. Използването на подходящи карабинки по никакъв начин не променя играта на примамките - дори на воблерите, а още по-малко на джиговете. Останалото е фолклор.
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 671
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Пуристки забавления по Дунав - микроджигове и попчета

Мнение от xoxo »

:lol: ааааа - тази карабинка на снимката е моето подобрение към джиг главите - че понякога и мен ме мърси да вразвам. исползвам този тип карабинки че са наи леки
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 671
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Пуристки забавления по Дунав - микроджигове и попчета

Мнение от xoxo »

xoxo написа::lol: ааааа - тази карабинка на снимката е моето подобрение към джиг главите /нали и аз съм българин и спазвам принципа "те пък ще ми казват как се прави"/- че понякога и мен ме мърси да вразвам. исползвам този тип карабинки че са наи леки
Аватар
Румбата
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 876
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 1:34 pm
Местоположение: Бяла Слатина - Румен Хлебарски

Re: Пуристки забавления по Дунав - микроджигове и попчета

Мнение от Румбата »

:D Е това ,не го знаех !!! Благодаря ти Павка !!! Ще го пробвам убезателно ! :drinkers:
Търсете рибата , не чакайте нейното благоволение !!!
fishingmaniac
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 270
Регистриран на: Пон Май 25, 2009 12:56 pm

Re: Пуристки забавления по Дунав - микроджигове и попчета

Мнение от fishingmaniac »

Браво
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Пуристки забавления по Дунав - микроджигове и попчета

Мнение от krokibg »

Павел Иванов написа:Адашче , гледам почваш да залиташ по истинският спинингов риболов :wink: Тва си е тръпка , да се ловят тутмаци със здрави такъми всеки го може ама диз ис ориджинал :D
Павле,0.19 конец,50-100 акция на 2.70 - 3 метра,изобщо не ми звучи като кол за домати и да хвърлят рибата направо зад мен на брега :lol: :lol: :lol: В петък с нещата които съм изредил с точните параметри,случайно закачих един толстолоб за опашката и го вадих точно 10-15 минути,максимум двадесет :idea: :idea: :idea: Ловя и вадя със същия кеф и костури колкото педя и кефали колкото ти душа сака :!: :!: :!: Кефа при ваденето на кефала е същия както с УЛ спининга,но кефа при борбата и ваденето на огромна риба е нещо неповторимо - запомни го и вземи да преминеш към истинския спининг риболов на големи риби.Дребните много и фрашкано на всякъде,но голямата иска търсене а не мързелуване по кафетата около реката с Магарко :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :wink:

Павле - Сестрата,голям си приятелю,най-искренните ми поздрави ги получаваш за това че нямаш спирачки :!: Винаги с едни гърди напред :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
ribaria78
фен клуб-скобар
Мнения: 1884
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 12:38 am

Re: Пуристки забавления по Дунав - микроджигове и попчета

Мнение от ribaria78 »

браво павка цар си на попчетата :lol: :lol: и не на последно място и сома си го бива на туйстъра (мистър туйст) :D на мойта любима разцветка
Rothmans
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Фев 28, 2019 8:14 pm

Re: Пуристки забавления по Дунав - микроджигове и попчета

Мнение от Rothmans »

Здравейте колеги, опитах се да се свържа с колегата сестрата на лични и да не спамя темата, но не ми се отдаде, затова ще си задам въпроса тук. Пробвах риболов на джиг на морето за попчета и имах резултат, но беше пирова победа - попче, закачка. Горе долу така ми протече риболова и то по едно време удоволствието се превърна в драма. Въпроса ми е има ли някаква тайна на монтажа да се къса по-малко. Става въпрос за каменисто дъно, където според мен е удачно да се търсят поповете. Ползвам чебурашки 8-12гр и куки към карабинката. Пробвах и с джиг глави с куки и резултатът е еднакъв с късанията. Единствено по пясъка не късам, но то там няма и попчета. Не знам дали ако мина на ултралайт нащо примерно 1-2гр дали няма да се къса по-малко но толкова фино такъмче не знам как ще отиде до дъното, а и ще иска по-фино влакно, което усещам ще замине по камъните много бързо. Дайте ми някакъв съвет.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”