Спининг по р.Росица

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Спининг по р.Росица

Мнение от bobopeli »

Съб Юни 29 Росица :D

Изображение

Изображение

Изображение'

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Trolling Catfish
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Юли 03, 2013 10:45 am

Re: Спининг по р.Росица

Мнение от Trolling Catfish »

Евала за рибите колега и най вече че им даваш живот разбираш им на кефалите няма спор! :D :smt038
Аватар
metodid
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 352
Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 10:52 am
Местоположение: Враца

Re: Спининг по р.Росица

Мнение от metodid »

Trolling Catfish написа:Евала за рибите колега и най вече че им даваш живот разбираш им на кефалите няма спор! :D :smt038
Абе и на скобарите доста им разбира :)
Trolling Catfish
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Юли 03, 2013 10:45 am

Re: Спининг по р.Росица

Мнение от Trolling Catfish »

metodid написа:
Trolling Catfish написа:Евала за рибите колега и най вече че им даваш живот разбираш им на кефалите няма спор! :D :smt038
Абе и на скобарите доста им разбира :)
:D :D :D
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Спининг по р.Росица

Мнение от bobo_33333 »

Абе кат гледам ,малко са кефалите :D
Повечето са скобари и морунажи :lol:
Аз там съм пораснал...
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Спининг по р.Росица

Мнение от bobopeli »

Редовна четвъртачна обиколка на Росица (пълноводна и доволно мътна) 3 часа мятане на железа и дърве- кефал 1 брой и четири почуквания :D

Изображение

Изображение
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Bai_Pe6o
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 8:35 pm

Re: Спининг по р.Росица

Мнение от Bai_Pe6o »

В петък направих сериозна разходка от моста на Севлиево на горе почти до мястото където се влива Видима. Кофтито е, че общо взето след Гергимата почти няма място, където да може да се хвърля от брега. Резултатът е четири кефала, 3 от които по-скоро малки и един доста приличен. Всичко на голди. Плуват си обратно, въпреки, че единия лошо се беше ковнал с другата тройка за корема ама дано да се оправи. Интересното е, че много скобар се виждаше по плиткото да бляска и да стои на едно място, но не можах да излъжа нито един. Нито на блесна, нито на воблер. Как ги хващате не знам. Хубав риболов се получи като изключим едно лайно с парашут, което видях на връщане и ми развали настроението. А, забравих да споделя, че рибките ги хванах до обяд. След това нито едно подгонване.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Спининг по р.Росица

Мнение от bobo_33333 »

Bai_Pe6o написа:В петък направих сериозна разходка от моста на Севлиево на горе почти до мястото където се влива Видима. Кофтито е, че общо взето след Гергимата почти няма място, където да може да се хвърля от брега. Резултатът е четири кефала, 3 от които по-скоро малки и един доста приличен. Всичко на голди. Плуват си обратно, въпреки, че единия лошо се беше ковнал с другата тройка за корема ама дано да се оправи. Интересното е, че много скобар се виждаше по плиткото да бляска и да стои на едно място, но не можах да излъжа нито един. Нито на блесна, нито на воблер. Как ги хващате не знам. Хубав риболов се получи като изключим едно лайно с парашут, което видях на връщане и ми развали настроението. А, забравих да споделя, че рибките ги хванах до обяд. След това нито едно подгонване.
По принцип рибата е по активна привечер 18-21часа,ама тогава и комарите са много-много активни, :lol: :lol: че и лайната с парашутите-тях не ги ли ядът комарите не знам :roll:
Аз там съм пораснал...
Bai_Pe6o
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 8:35 pm

Re: Спининг по р.Росица

Мнение от Bai_Pe6o »

Ходите ли за кефал по Росица? Не се е писало скоро в темата...ми да напиша аз. :)
Доста време очаквах момента за кефалския риболов на реката, че и без това на Дунав яко късане напоследък, пък риба слабо. И така надеждите бяха големи предвид сезона, обаче резултатите много слаби. Чак почвам да се притеснявам какво става с кефала по тая река. Събота направихме с приятелката един излет от женския бент до гергимата и обратно. За 3 часа имах един единствен кефал на голди около 22 санта беше рибката. Водата малко, виждаха се много скобари различни размери. Кефал, обаче няма или е в дълбокото и не ще да взима воблерите и блесните. Надявам се да е второто, вие ще кажете.
Решихме да отскочим до Чакала, на Видима. Там положението беше маааалко по-добре. Виждаха се повече рибки и кафелчета и скобари. С доста по-скромни размери обаче. Хванах още две и едно атакува, но не се закачи. Мойта другарка спинингистка се разписа с три броя. Всичките дребосъци, под минималния размер, но поне ги има. Повечето удряха в момента на падането. В понеделник следваше втори опит. Викам си сигурно преди не сме нацелили местата нещо. Та вторият излет беше от моста надолу малко след големия завой, който реката прави, до вира, точно под главния път София-Варна (не е малко за обиколка). Отново страхотни места както за кефал, така и за щука. Да, ама не. Само един удар в едно малко бързейче, и след това едно малко недохранено костурче точно, където реката прави завой. Та резултата: 4-5 часа въртене - едно костурче.
Та кажете колеги, на мен ли не ми е вървяло или риба просто няма. Скобара, таранката и шарана не ги броя. За тях разбрах, че си ги ловят. Но аз търсих друго.
Малко дълго стана, дано не съм ви отегчил. Поздрави.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Спининг по р.Росица

Мнение от bobopeli »

Последно ходих по Росица на 04/10 за около час излязоха 5 броя тип дребни :D
всички бяха уловени на места с бързо течение на дребни воблерчета. Иначе не
че го няма кефала,но рибите сякаш са се групирали на определени места.

Изображение

Изображение
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Bai_Pe6o
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Авг 22, 2012 8:35 pm

Re: Спининг по р.Росица

Мнение от Bai_Pe6o »

Дано да са се групирали, че иначе лошо. След месец може пак да пробвам. На връщане от втория излет пак видях едно цигане с парашут и тъкмо го гледах и си виках " тоз пък бахти наглия колко хора има поктай него и си мята" и хоп нещо му се заплете влакното и го скъса в момента на мятането :mrgreen: То не, че пак няма да умори една камара риба като се закачи някъде, ама поне му стана гадно. Помислих си " айде отидоха му 4-5 лв. (по толкова мислех че са). Влизам на следващия ден в едно магазинче по 1 лев и кво да видя :shock: ...пълно кашонче с парашути за по 1.6лв. Няма да се оправим....
grozevm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 150
Регистриран на: Вто Юли 09, 2013 5:47 pm

Re: Спининг по р.Росица

Мнение от grozevm »

Колеги, някой ходил ли е на р.Росица, където ссе влива с р.Янтра. Дали ще имам успех с щука, а и каквото и да е друго :)
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Спининг по р.Росица

Мнение от bobopeli »

Вчера около Севлиево дребни до средни кефалчета.реката перфектна за подобен род
забавления.Колегата с който бяхме се раздели с два по едри кранка отмъкнати от
нагли щуки,така че умната :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Спининг по р.Росица

Мнение от bobo_33333 »

Вчера около Севлиево дребни до средни кефалчета.реката перфектна за подобен род
забавления.Колегата с който бяхме се раздели с два по едри кранка отмъкнати от
нагли щуки,така че умната :mrgreen:
Вчера добре ,ама днеска -Боза :shock:
Аз там съм пораснал...
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Спининг по р.Росица

Мнение от bobopeli »

Вчера около Севлиево Росица перфектно ниво и цвят.Тегав риболов 3-ри мерни кефалчета
малко недорасли техни събратя и 3-ри супер дребни костура :(

Изображение

Изображение
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”