Спининг риболов - какво , с какво , как и кой ?

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Спининг риболов - какво , с какво , как и кой ?

Мнение от capetano »

stancom написа:
Красимир Атанасов написа: Какво да е съотношението между конеца и флуорото :?:
Ако търсиш износоустойчивост, около теста на брейда. Ако търсиш устойчивост на зъби от 0,50 на горе.
:idea:
Е, не баш "нагоре, но.. .40 - .50
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Аватар
stancom
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 364
Регистриран на: Чет Май 29, 2008 1:57 pm
Местоположение: с.Чомаковци

Re: Спининг риболов - какво , с какво , как и кой ?

Мнение от stancom »

capetano написа: Е, не баш "нагоре, но.. .40 - .50
А, на теб знам че ти е дебела главата :mrgreen: Човек му казва, тук има щука и той вади УЛ, и после била му взела примамката :P
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Спининг риболов - какво , с какво , как и кой ?

Мнение от capetano »

stancom написа:
capetano написа: Е, не баш "нагоре, но.. .40 - .50
А, на теб знам че ти е дебела главата :mrgreen: Човек му казва, тук има щука и той вади УЛ, и после била му взела примамката :P
Не УЛ, а Л.
И не я взе, а ме наплю с нея ;)
А и бях без повод, ако си спомняш ;)
Но че е дебела.. няма спор! :D :D
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг риболов - какво , с какво , как и кой ?

Мнение от Vid »

Краси, никога не мери брейд с шублер, щото :lol: :lol:
Суфикса си е едно прилично влакно, особено ако е от новите модели, просто си лови и си свиркай...
Ако след време останеш недоволен, сменяй го с някой японец, произведен в китай... :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Спининг риболов - какво , с какво , как и кой ?

Мнение от ico_dok »

Каква я мислех, каква стана тя и откъде тръгнах:
ico_dok написа:Прочетох цялата тема, а същи и „Спининг въдици на достъпна цена”. От толкова четене в главата ми стана голяяяяяммаааа каша – то са „светии”, то „черешови дървета”, „самураи” с китайски привкус и т. н. Абсолютно начинаещ съм в спининговия риболов. Е имам през годините някоя и друга рибка хванати на блесни – основно кефалчета по Вит и Искър, някоя щучка на Дунав, няколко морски рибета по черноморието и сега по гръцко. Не го броя за опит, но се запалих по спининга по гръцките морета с приятели и имам желание да се развивам в тази насока.
Затова се обръщам към вас за съвет и помощ!!!Искам да си взема въдица, която да се ползва за морски спининг в Гърция и като друго приложение щука, разпер по Дунав. От четенето на теми от форумите стигнах до извода че дължината на въпросната пръчка трябва да е около 2.70, акция 10-30,35 или 15-40. Тук е първото място, където е добре да се намесите със съвети и препоръки.
Пак от темите по форумите харесах няколко модела въдици, които ще изброя после. Горна граница на финансите за пръчката съм си сложил 200 лева(е за 3-5 лева няма да правя въпрос). Не желая да започвам с много евтина пръчка, дори и да се окаже, че това не е моя тип риболов. Пръчките които съм набелязал ще посочвам с имена, дължина, акция, тегло и цена.
1. Parabellum Spin 9' 2" 279cm, 10-34g, 195гр., 135лв. http://captainhook.bg/index.php/vmchk/1 ... 82/40877_P
2. Сакура SPORTISM SPIN SPS 9'6' 276см, МН /15-40/ тегло ??, 203лв
http://www.bent-fishing.com/SPORTISM-SP ... oduct-1949

Или SPORTISM SPIN SPS 8'6''258см МН /15-40/ 180гр 189гр.
3. Dragon express 2.70, 10-35, x-fast, 165гр, 126лв.http://www.voblershop.com/1909/%D0%90%D ... %80%D0%B8/
Или Dragon express 2.70, 15-40, x-fast, 185гр, 130лв – не е наличен в момента във Воблери
4. Окума Octana Spin 9` - 270cm 10-35g, тегло ???, 107.40лв.http://captainhook.bg/index.php/vmchk/1 ... 82/42739_P
5. Series one skeletor 2 spinning 270см, 15-40 М, 199гр, 190лвhttp://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... cts_id=956
6. Cormoran SAIMAA 270 TX8-SA 12-42 гр, 210 гр, 131.75лвhttp://www.masterfishing.bg/product/291 ... x8-sa.html
7. Nexave BX Game Type - 2.70 m./ 15-40 гр, 200гр, 132.30лв.http://fishbg.org/shimano/spiningova-pr ... 40-gr.html
8. Salmo DIAMOND DROP SHOT SPIN / S 5230 2.70, 10-30гр, 157гр???, 98лвhttp://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... ubgroup=56
Моля знаещите и можещите от форума за помощ при избора. Ще съм благодарен и при даване на адрес на магазини в София, където мога да ги видя и пипна. Подредбата по номера не означава подредба по желание!
Благодаря Ви предварително и пожелавам Весела Коледа на всички колеги, здраве, късмет и много уловени риби!!!!
П.С. За макарите ще говорим след избора на пръчката.

къде стигнах:
1. Sportex Carboflex Turbo CT2702 9.0ft 34-52гр. и
2. Major Craft Crostage CRK-902ML 10-30гр.
Ама така са нещата от живота - мерак с пари се гаси!!!
Сега трябва да ги оборудвам с макари. Имам желание да купя качествени макари, но това ще стане на по следващ етап. За момента намерението ми е да взема нещо средна хубост, за да ми останат финанси за примамки.
Ето на какво съм се спрял:
1. за Sportexа - Tica Stunna SN 3000 или 3500 тегло 350гр. - вижда ми се множко!?!?
или Tica Splendor SJ 3500 - 325гр. При проби у дома с макара с тегло 320гр баланса е на около 5см пред дръжката, затова съм се ориентирал към подобно тегло на макарата.
2. за Major Craftа - Soron S 40 на Абу Гарсия с тегло 303гр. при опит с макара с тегло 310гр. баланса дойде точно в началото на дръжката. Модела Soron SX 40 май не е в наличност по електронните магазини, иначе бих взел нето.
Не споменавам "вечния заподозрян" Заубер нарочно, макари той да влиза в полезрението ми.
Та колеги споделете впечатления и опит със споменатите макари , за да помогнете при избора.
А естествено избора си е МОЙ!!!
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
karaburov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 4:34 am
Местоположение: Русе

Re: Спининг риболов - какво , с какво , как и кой ?

Мнение от karaburov »

Само да ти кажа,че тоя Спортекс ще ти дойде в повече!
Твърд,груб и бавен,ще те умаря на 1-вия час и ще останеш разочарован,и то много!
По мое мнение вземи си Майор Крафт-а и някой къс Спортекс или нещо друго късо до 2,4 .с тест до 30-на грама.
Да маневрираш в шубраци,камъни и по тежки терени(а по късно ще разбереш,че късата въдица ще те удолетвори изцяло по Дунава)
Теста който си избрал е голям,освен ако не е за джиг зимата и да мааш глави по 30+ гр!А и спортекс-а в тоя клас не е твърде удачен за джиг,глух е.
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Спининг риболов - какво , с какво , как и кой ?

Мнение от ico_dok »

Колега karaburov, благодаря за отговора.
Аз явно не съм обяснил добре ситуацията - и двете пръчки вече съм ги купил и сега трябва да ги оборудвам с макари, та затова питам за конкретните модели. Това дали ще ми вършат работа само времето напред ще покаже. Преди покупката съм се консултирал с колега с голям опит по река Дунав и неговото мнение за Спортекса беше положително. Ако се окаже неудачен изборът винаги ще се намери какво да се прави с пръчките - продажба, подарък на приятел и т.н.
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
Fishh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 539
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:18 pm

Re: Спининг риболов - какво , с какво , как и кой ?

Мнение от Fishh »

ico_dok написа: 2. за Major Craftа - Soron S 40 на Абу Гарсия с тегло 303гр. при опит с макара с тегло 310гр. баланса дойде точно в началото на дръжката. Модела Soron SX 40 май не е в наличност по електронните магазини, иначе бих взел нето.

Не го мисли Спортеха e перфекна пръчка и не умаря толкова. Аз съм с макара 289гр баш тая :lol: ти ако си я теглил и е повече значи 350гр тамън баш :lol: не съм корифеи ама някак малко лека идва и върха пада два пръста след корка..
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Спининг риболов - какво , с какво , как и кой ?

Мнение от ico_dok »

Не съм я теглил колега, това е теглото и по каталог. Твоята е модел STX и по каталог е 289гр.
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
Аватар
franky
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 555
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 11:04 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Спининг риболов - какво , с какво , как и кой ?

Мнение от franky »

Колега, а защо държиш да оборудваш и 2-те пръчки с макари? На първо време, можеш да ги ползваш с една макара, едва ли ще мяташ едновременно с тях :D Аз бих си взел една макара от по-висок клас, вместо 2 от по-нисък такъв.
Щастието се гради от малки радости, а не от хазартни попадения.
Аватар
pop_stavri_
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Авг 23, 2012 9:40 am
Местоположение: Варна

Re: Спининг риболов - какво , с какво , как и кой ?

Мнение от pop_stavri_ »

Аврам Кад написа:Някой знае ли каква е тази пръчка?

XZOGA Shitenno Seiryuu
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Спининг риболов - какво , с какво , как и кой ?

Мнение от eroucma »

Аврам Кад написа:Някой знае ли каква е тази пръчка?
Ето тази е http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=5339
Мислех да вземам такава, когато избирах моята, но ме спря това, че най големият и размер е 8'2.
Иначе доста от водещите по Хоби ТВ ловят с такава- Върхара, Мартин Димитров, Иво Джидров.
Като Краси Върхара и Иво Джидров я ползват за риболов на джиг, а Мартин Димитров ловеше с нея щуки на Гарваново. Явно е доста универсална пръчка :)
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
the_mechanic
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 10:25 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Спининг риболов - какво , с какво , как и кой ?

Мнение от the_mechanic »

Аз имам същатата и съм много доволен универсален боец не вярвах но си направих подарък за коледа и сега не я заменям за друга.
Рибата не се съобразява с почивният ни ден!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Спининг риболов - какво , с какво , как и кой ?

Мнение от Vid »

Търся си любимата тема-тая де, и нещо трудно я намирам? Павката я е наврял в гъза на географията, а преди беше от тези де стояха отгоре..

Да взема да се изфукам, че и Я открих риболова за сезона след 2-ва месеца капота.
Първи хищник за сезона..
Изображение

Изображение

Взе мЪ на
Изображение
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
gergi762
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 741
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 6:16 pm
Местоположение: Плевен

Re: Спининг риболов - какво , с какво , как и кой ?

Мнение от gergi762 »

Vid,и по моя край взеха да излизат таранки на силикон,май всичко се овълчи :fishing4:
Остави само стъпки
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”