Опсаааа. Моля за съвет за пръчка

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Аватар
Pocko
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:33 pm
Обратна връзка:

re

Мнение от Pocko »

Към Мунчо
Много благодаря за изчерпателната лекция, сигурен съм че не само на мен а и за много други ще е полезна информация.
За пръчката - купих си снощи пръчка, макара и влакно...
Пръчката ми е на Grauvell - Испанска марка - поне така каза продавача а и кажи речи всичката му стока беше на тази марка.
89 лв., специален незнам си какъв карбон (означен е с две букви преди натписа карбон, но понеже пиша само от работата си не мога да ви цитирам точно) с специално покритие като най горен слой. 2,10 м, мисля че беше 115 гр., акция - 5-15, от две части е, СИК водачи, къса дръжка (за една ръка) Абе това е пръчката която по-горе казах че буди у мен сексуални помисли :twisted:
За марката не бях чувал но и не претендирам да разбирам много-много. Ако някой може да каже нещо за нея - искренно се надявам да не е отрицателно , но когато човек не знае го крепи тя едничка - надеждата 8)
Много благодаря на всички за ценните съвети и информация. В събота започвам със спининга и тепърва за в бъдеще ще се допитвам до вас О, ПРОСВЕТЕНИ В ТАЙНСТВОТО НА СПИНИНГУВАНЕТО!
НАСЛУКА НА ВСИЧКИ
кога нема риба и рака е риба
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

Колега, тази пръчка, която си купил, не е ли една черна и лъскава, не много твърда и с гумен буфер на края на ръкохватката?
И аз я гледах и ми хареса, ако е тя. За кефалец и костурец сигурно ще е приятна въдичка , ако се ползват по-културен размер блесни и воблери.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Мунчо написа:Колега, тази пръчка, която си купил, не е ли една черна и лъскава, не много твърда и с гумен буфер на края на ръкохватката?
И аз я гледах и ми хареса, ако е тя. За кефалец и костурец сигурно ще е приятна въдичка , ако се ползват по-културен размер блесни и воблери.
МммДа , и ако се не фърля примамката в по-бързото течение :roll:
Pocko написа:Много благодаря на всички за ценните съвети и информация. В събота започвам със спининга и тепърва за в бъдеще ще се допитвам до вас О, ПРОСВЕТЕНИ В ТАЙНСТВОТО НА СПИНИНГУВАНЕТО!
НАСЛУКА НА ВСИЧКИ
Хаааааааааааааа :shock: Тука и нас с Ицо ли ни имаш внапредвид :shock:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: re

Мнение от Мунчо »

Pocko написа:.... В събота започвам със спининга и тепърва за в бъдеще ще се допитвам до вас О, ПРОСВЕТЕНИ В ТАЙНСТВОТО НА СПИНИНГУВАНЕТО!
...
ха, аз съм баси кьорпето, ама нейсе... :lol:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

И да ти е честита покупката Pocko и много рибета да издърпаш с нея !
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Pocko
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:33 pm
Обратна връзка:

re

Мнение от Pocko »

Много благодаря за пожеланието да ви се връща двойно и тройно!
А ето и иманно за какво става дума:

http://www.grauvell.com/eng/catalogo-pr ... s&pagina=6
HM SPIN2100L


и това:
http://www.grauvell.com/eng/catalogo-pr ... s&pagina=2
TARGA GF 1000

:)
НАСЛУКА
кога нема риба и рака е риба
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Дигам стара тема от архива,ама да питам нещо.Павка,като обясняваш за баланса какво точно имаш в предвид - пръста да е пред дръжката на макарата или пред дръжката на прътлето?
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Пред дръжката на прътлето :wink: Слагаш пръста там и ако е на кантар всичко е ОК ! Е ся оня Габровеца нема как да се неумаша кат каже че баланса се прави от цената демек колкото по-скъпо , толкова по-балансирано ама не е баш тъй :lol: :lol: :lol: Примерно на твоето Чери на 2.40 от показаните от Роско Граувели добър баланс ще ти правят EXCEL ZF 2000 , TARGA ZF 2000 , TARGA GF 2000 като TARGA GF 2000 ще дойде най-добре като баланс :wink: Съдя по притежаваният от мене оригинал на EXCEL ZF 2000 - Риоби Заубер 2000 който е на 280гр. и се балансира екстра с Чери на 2.40 докат на Чери на 2.10 иде доста тежка :wink: А иначе дал макарата е Риоби , изредените по-горе Граувели , новото червено Спро ( забравих му модела :oops: ) все са си много добри макари произведени в заводите на Риоби за съответният производител :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

То и Caterata 30 ко знаеш как пасна...даже баланса идва 1см в дръжката.Начи съм уцелил размера(щото я зимах без пръта,никога не правете като мен,зимайте си и пръта с вас,аз съм твърда кратуна :D ).Питам,щото имам един стар Cormoran, а с него баланса ми иде на два пръста от дръжката на макара.По-добре стой на "черито",ама е стар.Сега ще тормозя с рибоци новата Catera.
msp
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Окт 26, 2006 9:11 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от msp »

Николай Ангелов написа:То и Caterata 30 ко знаеш как пасна...даже баланса идва 1см в дръжката.Начи съм уцелил размера ....Сега ще тормозя с рибоци новата Catera.
За парите си катерата може би една от най-сполучливите макари що се продава у нас . :D
Поздрави и много риби !

П.С.
Тоя Павлети и мене ме омота с тия черешки, та си земах едно чери на 2.10 - с флюгер президента си пасна идеално.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Ники , тва убаво ама чета че се тормозиш с 0.30мм. влакно :? Земи напролет си земи една ролка по-дългичко та да ти напълни шпулата 0.21 монофил и си метай по-наспокойно и по-надалече :wink:


msp е за тва ш зема да ида до Беркли да си искам комисионната кат рекламен агент :lol: :lol: :lol:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Мнение от Мунчо »

Пичове, ще ви кажа нещо относно така наречения "баланс".
Балансът е там, където си го намери човек.

И кви са тези "заводи на Рьоби", бре Павелчо? Фирмата Рьоби я няма от 199намкоя си година. Сега ги прави "Кен Крафт"...
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

:lol: :lol: :lol: То от тая гледна точка - Мичел , Абу , Беркли и пр. са си Пуре Фишинг ама :lol: :lol: :lol:
А иначе баш щот ги прави "Кен Крафт" излизат едни и същи макарета под различни наименования с добро качество :D
А впомеждудругото ако знайш Риоби какви убави машини и инструменти правят ! То кат почнеш от многотонни преси та стигнеш до накрайници за отверки и гайковърти и то се с отлично качество :wink:




за твойот баланс знаеме :) :) :)
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Мнение от Николай Ангелов »

Павка,не си ме разбрал(а може и аз да съм се изразил неясно).Размера на макарата е 30.Иначе си зех 0,21 и 0,16 на Mustad.С последното ше се правя на "финяга" с малките ми воблери :lol: .
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Мнение от Павел Иванов »

Ух аз се чудех що изтрополе преди малко а то докат си писал ми паднал камакът от сърцето :wink: Бех се затормозил как ли се мъчиш с пет сантимови воблери с това 0.30мм. а ти си бил направил правилният избор :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”