Спинингисти, каква е за Вас 2010

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Sleeper
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Авг 22, 2006 10:33 am

Re: Спинингисти, каква е за Вас 2010

Мнение от Sleeper »

Parabellum написа:За първа година съм на спининг и досега- имам около 50 излета-нищо.
Определено калпава година за мен. :evil:
Споко, и на мене 1-вата ми година беше кофти, като изключим сомчето 4.60 накрая на сезона. Ходенето му е майката, и разбира се, на подходящи места.

За мен годината не беше лоша, кленчета и щука доволно, както и няколко распера. Мисля следващата седмица да закрия сезона :)
dodo16
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 388
Регистриран на: Пон Окт 05, 2009 10:47 am

Re: Спинингисти, каква е за Вас 2010

Мнение от dodo16 »

Sleeper написа:[За мен годината не беше лоша, кленчета и щука доволно, както и няколко распера. Мисля следващата седмица да закрия сезона :)
Аз пък мисля тепърва да го откривам за клена. Щото тази година не съм се изкефил на КЕФал. Иначе по Дунава откъм костур и бяла - добре, откъм шука - много добре. Ама ласпер и сом - злееее.
Аватар
chopara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 511
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 6:57 pm

Re: Спинингисти, каква е за Вас 2010

Мнение от chopara »

много лоша, язовирите в окрага ги изпускаха непрстанно и естествено Камчия прииждаше цяло лято :cry:
кьоркефали
Аватар
Румбата
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 876
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 1:34 pm
Местоположение: Бяла Слатина - Румен Хлебарски

Re: Спинингисти, каква е за Вас 2010

Мнение от Румбата »

:( На щуки се налових , но клен - малко ! Бяла не видях , распера е само мечта ! Това по Дунав ,Огоста и Скът !!!
Търсете рибата , не чакайте нейното благоволение !!!
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Спинингисти, каква е за Вас 2010

Мнение от sandista »

Момци , що бързате да дърпате чертата ;) Те първа става интересно :)
Иначе определено клена не е толкова активен и си е изменил навиците, но го ИМА ;) Като се замисля доста добри риби имам тази година :) И вчера лупнах един 45+ см .. има ги , ама трябва да ги намерите къде мишкуват ;)
nikozia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 637
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 10:29 am
Местоположение: София

Re: Спинингисти, каква е за Вас 2010

Мнение от nikozia »

Тая година за мене почна много добре, но последните ми 5,6 ходения съм капо. И не съм се отчаял а напротив даже съм се нахъсал, защото в риболова се редуват моментите на капотиране и изведнъж се отприщвам :lol:
Спининг Клуб " АБИЧИ "
_DK_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 377
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 5:50 pm
Обратна връзка:

Re: Спинингисти, каква е за Вас 2010

Мнение от _DK_ »

И като ми се отвориха.....

Изображение

Изображение

това са рекордът ми за костур за тази година (от пeтък, на шадче от най-малките relax kopyto)
и масовата сеч от събота (на бай боре с по-малка кука)
и при двата излета имаше и по накое кефалче и по-дребни костури.....
при мен е така цяла година, а иначе от към зъбати твари е по слабо, сигурно заради по-малките примамки, употребявани със ул такъмче :D

Изображение

пък и някоя петниста имаше, но знаете - при тях всичко е top secret
.......и така цяла година, с 5-6 капота, та и по-малко
qcarp
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 309
Регистриран на: Пон Апр 28, 2008 10:49 am

Re: Спинингисти, каква е за Вас 2010

Мнение от qcarp »

Клен - много слабо тази година. Кустур и бели рибки - доста. Щуки също ,малко ,но пък правят кеф :)
I am needed on the nature, as well she of me ! Just keep her...
Аватар
Румбата
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 876
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 1:34 pm
Местоположение: Бяла Слатина - Румен Хлебарски

Re: Спинингисти, каква е за Вас 2010

Мнение от Румбата »

:!: :D Да изтупаме праха от мундирите !!!

Момчета , от уважение към автора и себе си , да направим равносметка на изминалата година !!! Хем да дадем отчет , хем и да си направим изводите за през тази ! Имаме нужда да се изкажем и сверим мерника !
Аз за себе си ще кажа това :
1.Щукарска година . И поради вървежа в тази насока ,работих основно в това направление ! Клен , само в началото на годината и то в редки случай . Отивам да търся "него" а се явяват "зъбатки " . Распер не видях /абен съм / и бяла риба - пак така ! Костур - малко и в редки случай !
2.Блеснарска година !!! Воблерите само ги носих и ги мъчих !
3.Посещавани реки - Дунав в региона от гр.Козлодуй / Радецки/до остров Есперанто / под село Лесковец/ предимно. Огоста - от Хайредин до Гложенския мост при Мизия . Искър - бита карта за мен . В региона на Глава и нагоре срещу течението 1-2 километра .

:arrow: Рапорт даден !
Търсете рибата , не чакайте нейното благоволение !!!
Аватар
sandista
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1738
Регистриран на: Чет Сеп 09, 2004 8:14 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Спинингисти, каква е за Вас 2010

Мнение от sandista »

Рапорт приет, Румба !
Истината казваш, няма лъжа, няма измама :)
Като цяло годината май ще я пишем щукарска и на белите рибки.
Костур също имаше, стига да го търсиш целенасочено.
Много целодневни излети направих това лято по Дунава и распер не успях да видя активен. Щуки имаше почти винаги, но нищо запомнящо се.
Клена определено бе много труден тази година. На 14.01.2010 направихме много силен риболов с Иво. След това рибата изчезна. Почнаха наводнения и бури. Намерих ги на един язовир ( отне ми 2 дена здраво обикаляне и търсене + няколко феноменални падания по стръмен бряг). Вадеха са доста прилични екземпляри, прекалено борбени за язовирни кленове :)
Дойде забраната - ходих на няколко платени и не останах никак доволен.
Веднаха след забраната направих 2 много силни риболова. Изкарахме много сериозни кленове.
След седмица и нещо отидох и рибата я нямаше ! Скобара му ... мамата на клена.
Анатема на тази река и беж бегом на поспадналия и избистрил Искър и дивите кленове - хайде 30-на риболова без нищо сериозно. Ходихме много рано, много късно, при ниска вода,при висока ( имах един силен риболов в голяма и кална). Нямаше ги плясканията и вечерните заходи, реката спадаше почти до пресъхване ( Господ да ги убие тия с новия ВЕЦ Калето( да вметна,че няма нужното отстояние от моста и НЕзаконен!!)). Миналогодишните дебелаци или упорито отказваха или липсваха ;(
Направих няколко риболова и в долното течение на Искар - същата работа. Единия път след 4 часа търсене на връщане към колата на майтап ги намерих клендаците. Хубави екземпляри, които при всяка извадена риба се преместваха лееко нагоре по течението.
Няколко риболова по Росица ( и там ВЕЦа й .. мамата) - нищо запомнящо се отново.
Та реших на майтап да проверя няколко малки рекички. Смених плетеното с мнофил и взех УЛ такъма. На майтап, на майтап и първия път имах 5 атаки на риби над килограм за 2 часа. И от там се почна - много силна година като цяло откъм клен ;) Просто е много тормозен и наплашен + много наводнения и късното хвърляне на хайвера. Това го направи изключително труден и непридвидим. С Иво преди година си говорехме,че според статистиката ни ( Абичи™ ) се вадят по 2-3 трофейни клена на година. След тази година сериозно вдигнахме летвата ;)
INCUBUS
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3795
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 9:20 pm
Местоположение: Смолян

Re: Спинингисти, каква е за Вас 2010

Мнение от INCUBUS »

Много мъй срам /заради заглавието,че колко съм спинингист :oops: /дет и аз са бутам "барабар Петко с мъжете",ама не мога да удържа на гъдела да рапортувам и аз за първата ми година в опити със спининга: 1/ Некои успехи с блесни "Мепс" и "Моска" № 00,0,1 /златисти,сребристи/и уловени кефали с размери от задължителни рилийзни до убави 28-32 см в реките Арда и Черна;2/Малко,но наистина едри костури на яз.Кърджали с клатушките на "ДАМ",закупени от магазина на форума и с едни китайчугски ментаци-клатушки по 2,50 лв бройката и други по-дребни костурета на яз.Въча,заловени с воблерче 2,5 см /май е "Салмо"/,което имитира малко костурче;3/Няколко яки парчета найлон,клони и дървета с различен размер и тегло,два скъсани парашута с мъртви рибки в тях.Изключителни благодарности на фирмата "Колмик",тъй като спинингувам с монофил на същата фирма "К-15",на този етап нямам успехи по отношение на спининга и белите риби,както и срещу "зъбатките"/то за щуките още нямам и достатъчен брой излети,де :) /.
Аватар
Румбата
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 876
Регистриран на: Пон Окт 08, 2007 1:34 pm
Местоположение: Бяла Слатина - Румен Хлебарски

Re: Спинингисти, каква е за Вас 2010

Мнение от Румбата »

Момчета , със сигурност има спинингисти дето не са докладвали !!! Айде , ако обичате да се отчетете .... ! :roll:
Търсете рибата , не чакайте нейното благоволение !!!
Аватар
f1team
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1042
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 3:50 pm
Местоположение: Бургас

Re: Спинингисти, каква е за Вас 2010

Мнение от f1team »

rumbata написа:Момчета , със сигурност има спинингисти дето не са докладвали !!! Айде , ако обичате да се отчетете .... ! :roll:
при някои няма много за отчитане :(

От 10-ти август (откакто съм спинингист) имам няколко маломерни щуки, една на границата - 35 см и една 49 см, 1 кг. Освен щуките имам и няколко дребни (бургаски) костура и един уклей :)
Въпреки че не съм от най-често ходещите за риба, мисля че първото ми полугодие като спинингист мина слабо!
няма бивш пе**раст, бивша к**ва, бивш предател, бившо ченге и бивш негър (единственото изключение беше МАЙКЪЛ ДЖЕКСЪН)!
nikozia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 637
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 10:29 am
Местоположение: София

Re: Спинингисти, каква е за Вас 2010

Мнение от nikozia »

Аре и аз да направя пълен отчет:
Започнах така:
Изображение
Изображение
после,
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
някой на самоделка,
Изображение
Изображение
Изображение
и една щука на моска,(от платено)
Изображение
и от другите кленове с тъмни перки от арда,
Изображение
Изображение
Е тва е "тупалка плейс",
Изображение
те тука изпуснах баш трофея нз дали беше 60 или 70см(като няма снимков материал няма значение (кефал), след развиване на аванси и борба в бързея. го хванах и тамън да го извадя , с едно плясване изчезна( ама бавно) като че ли ми се подиграваше...
Както и да е...
И няколко такива имаше през годината'
Изображение
Та стига толко снимков матрял че ше ме биете :mrgreen:
Спининг Клуб " АБИЧИ "
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”