Плетено влакно - Брейд

Модератори: Павел Иванов, sestrata

Публикувай отговор
Nikolai_Filev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:35 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Nikolai_Filev »

само неми е ясно защо при нас е толко скапо ?http://www.amazon.com/Gordon-Super-Brai ... ords=braid Ето едно малко сравнение и осште доста разгледах в този саит само е лошото , че немога да порачам от него.
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от czd »

Nikolai_Filev написа:само неми е ясно защо при нас е толко скапо ?http://www.amazon.com/Gordon-Super-Brai ... ords=braid Ето едно малко сравнение и осште доста разгледах в този саит само е лошото , че немога да порачам от него.
От брейд до брейд има много голяма разлика. Това е като да сравняваш ЕС-класа с полски фиат, и двете са коли, нали ? :wink:
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
Аватар
sestrata
Модератор
Модератор
Мнения: 1493
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 7:32 am
Местоположение: Ruse

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от sestrata »

Nikolai_Filev написа:само неми е ясно защо при нас е толко скапо ?http://www.amazon.com/Gordon-Super-Brai ... ords=braid Ето едно малко сравнение и осште доста разгледах в този саит само е лошото , че немога да порачам от него.
Колега, къде точно "при нас" се продава "толко скъпо" това влакно "Гордон"? Доколкото чета, най-малкия размер който предлагат от това ВЪЖЕ е 60 либри 1000 метра. Идеално за ГЕРИМ! :evil:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

Адашче , лично на мен не ми се нрави посоченият Лазер , ама това на база "бърничкане" , без ползване . Въпреки това , на базата която споменах , не бих си го заприходил , вкусове , кво да ги правиш :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Ivan_nikolov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Съб Окт 02, 2010 12:10 pm
Местоположение: Белослав , обл. Варна

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Ivan_nikolov »

Jakks написа:Я аз пак да питам за едно плетено влакно - ENERGO TEAM - POWER BRAID TEFLON SÁRGA - http://www.bulit2000.com/energo-team-po ... cle22442bg" onclick="window.open(this.href);return false;

Какво ще да е това тефлоново покритие и има ли то почва у нас :)
Това ми прилича на нещо като Nanofil на по ниска цена , но не съм сигурен :) има по вещи колеги те да си кажат мнението :)
the best
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 9:19 pm
Местоположение: Ботевград

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от the best »

купих си това влакно VARIVAS High Grade PE4 0.8/11.2lb но не мога да разбера колко издържа във килограми,ако може някой да ми каже да знам дали да го навивам или не. На мене ми се вижда слабо за щуки,може някой да каже какво да си купя за тази въдица Sportex Black Pearl 2.70 16-30гр благодаря .
ionko topalov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 11:04 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от ionko topalov »

Здравейте! Дайте препоръки за бреид, който ще използвам за UL джигов риболов.
Комплекта е SHIMANO Soare GAME S709ULT 2-6lb PE 0,3-0,6G WT0.6-6gr. С Daiwa
CALDIA В РАЗМЕР 1500. Благодаря предварително на тези, който ще помогнат в
правилния избор. :D
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от eroucma »

the best написа:купих си това влакно VARIVAS High Grade PE4 0.8/11.2lb но не мога да разбера колко издържа във килограми,ако може някой да ми каже да знам дали да го навивам или не. На мене ми се вижда слабо за щуки,може някой да каже какво да си купя за тази въдица Sportex Black Pearl 2.70 16-30гр благодаря .
Предварително казвам, че не претендирам за 100% изчерпателност, но поне аз доколкото знам lb. се делят на половина и се получава килограмите, който издържа влакното. Или иначе казано 11lb влакно би следвало да се скъсат при опън 5.5кг. :)
Не е токова слабо за щука- просто се настройва аванса по прецизно и рибата няма да се вдига директно ами ще я извадиш с кеп или грипер.
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от stas »

Добре де, възможно ли е това наистина хубаво влакно VARIVAS High Grade PE4 0.8/11.2lb, с диаметър около 0,15 доколкото си спомням, да издържа толкова много килограми? Съмнявам се. Иначе защо за щуки и бели риби се препоръчват 1,2 и 1,5 размери?
Ilian70
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Чет Фев 05, 2009 9:11 pm
Местоположение: Русе

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Ilian70 »

ionko topalov написа:Здравейте! Дайте препоръки за бреид, който ще използвам за UL джигов риболов.
Комплекта е SHIMANO Soare GAME S709ULT 2-6lb PE 0,3-0,6G WT0.6-6gr. С Daiwa
CALDIA В РАЗМЕР 1500. Благодаря предварително на тези, който ще помогнат в
правилния избор. :D
Привет, Йонко!
Аз използвам това влакно и засега съм доволен:
Изображение

Ето малко рибки с него:

Изображение

Изображение

Изображение

Рибките са около килограм и не съм имал проблем при ваденето им.
Поздрави и успех с избора!
За глухия всички, които танцуват, са луди.
Festina lente!
the best
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 9:19 pm
Местоположение: Ботевград

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от the best »

аз намерих някъде таблица точно така е както казваш, но го пробвах 3кг ги вдига без да се скъса така че мисля да го навивам благодаря.
Nikolai_Filev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:35 pm

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Nikolai_Filev »

Аз това влакно го дадох само като пример има и много други които са по 500 метра и струват под 80 долара при нас в Сандански няма свестни влакна и калпавите за 100 метра са по 40-50 кинта това ми е мисалта.За морскиа риболов има доста евтини в този саит .В Гърция пак са скапи.
ionko topalov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 223
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 11:04 am

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от ionko topalov »

Илияне здравей! Точно това го гледах в магазина. И, а да го взема ма ме възпря туи
Mebaru. :twisted: Туй май е морска риба.Да не е за морски риболов. Но и да е, има
ли някакво значение. :wink:
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Vid »

the best написа:купих си това влакно VARIVAS High Grade PE4 0.8/11.2lb но не мога да разбера колко издържа във килограми,ако може някой да ми каже да знам дали да го навивам или не. На мене ми се вижда слабо за щуки,може някой да каже какво да си купя за тази въдица Sportex Black Pearl 2.70 16-30гр благодаря .
По моему 1,5 от същата марка. 0,8 за та пръчка изглежда несериозно. Инак, щуки може да ловиш и със сезал, само да ги намериш къде са....
От известно време и аз ловя с Варивас, но тези влакната си имат и плюсове и минуси при различните видове риболов, търсени риби и водоеми в Б-я. Имам в предвид това, че примерно при по силов риболов по Марица предпочитам да заложа примерно на оригиналното ПП, въпреки, че е по грубо и дебело........

И тук искам да задам един въпрос отправен към П.Иванов: При Вариваса (конкретно този: VARIVAS Avani Sea Bass PE4 Green) ми се струва, че влакното има доста голяма разтегливост, т.е. при закачка на около 40-50м. преди късане, влакното се разпъва около 1м. Това е сравнено с влакната на ПП или Климакс, които при същата дистанция се късат при 30-50 см. разтягане.
Може да се дължи на малкото сечение или на мен така ми се струва???
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Плетено влакно - Брейд

Мнение от Павел Иванов »

the best написа:... да знам дали да го навивам или не. ...може някой да каже какво да си купя за тази въдица Sportex Black Pearl 2.70 16-30гр благодаря .
Ами по-назад в темата доста е изписано горе / долу на каква въдица , каква линия пасва . Демек на твоята оптималният размер е 1.5 - 2 , което е доста над 0.8 смятам .
ionko topalov написа:Здравейте! Дайте препоръки за бреид, който ще използвам за UL джигов риболов...
За УЛ джиг , лично аз бих препоръчал цялата линия да е ФК , без поводи и пр. Сийгуар Татсу е едно от най-добрите решения за целта .
eroucma написа:...Не е токова слабо за щука...
Съвсем правилно ! Не е слабо за щука , просто е неподходящо за такъмът му .
stas написа:...да издържа толкова много килограми? Съмнявам се...
Както по-преди упоменах , това е новата стратегия за обозначаване тест носимост мъртва тежест от Варивас . Демек дават ти МАХ варианта който е валиден при поне 60% изнесана линия , съобразен със съответните примамка , въдица и макара . Иначе е доста по-здраво , от доста други с еднакъв реален диаметър .
Ilian70 написа:...
Лайт Гейм Мебароу е една великолепна плитка за ЛРФ риболов . Кофтито е че е едно от малкото с доста занижен реален диаметър , 0.4 идва горе / долу на 0.7 , но все пак е едно прекрасно брейдче , особено ако се ползва по предназначение .
the best написа:... така че мисля да го навивам благодаря.
Нищо няма да спечелиш като навиеш много тънка линия , несъответваща на такъма . В случаят по-скоро да си един от бъдещите "недоволни" от една наистина много добра плитка .
Vid написа:...И тук искам да задам един въпрос отправен към П.Иванов:...
Самият брейд е с много по-стегната оплетка от тези които си ползвал досега . От там , на там предполагам че си го навил малце по-хлабаво от колкото трябва . Това съчетано с по-тънкият диаметър дава едно "впиване" на брейда в оставащата му част на шпулата , което пък ти дава грешното впечатление за разтегливост :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Публикувай отговор

Обратно към “Спинингов риболов”